Záchrana facebookové Stránky bez profilu správce

Tento článek je určen pro pokročilé uživatele

Některé stránky na Facebooku jsou zřízeny pod tzv. Business účtem, což v jednoduchosti znamená, že správce nemá osobní profil, ale pouze jakýsi prázdný účet, který slouží pouze ke správě Stránky.

Ačkoliv je stále možné si takový účet založit, Facebook takový postup nedoporučuje, všechny informace k tomu skryl a v profilu varuje.

Facebook tedy tento způsob již nepodporuje. A tak se občas některá stránka rozbije a nelze ji ovládat. A nelze ani přidat jiného správce, což je jediná cesta, jak Stránku opravit.

Opravujeme rozbitý Facebook

V případech, které jsem zaznamenal, spočíval problém v neúspšném zobrazení okénka pro zadání hesla. To Facebook vyžaduje při zadání nového správce ke Stránce.

Technicky to funguje tak, že prohlížeč pošle request na server popisující požadavek a ten vrátí chybu, ve které klientské části aplikace předá několik infomací, mezi nimiž ze i kód výše popsaného okna pro zadání hesla.

Po zadání hesla uživatelem a jeho odeslání klient předchozí request zopakuje s tím, že do odeslílaných dat přidá dva parametry:

  • ajax_password – jeho hodnotou je zadané heslo
  • confirmed = 1
Na konec datového bloku přidejte potřebné parametry

Stačí tedy request Zkopírovat jako cURL, v textovém editoru doplnit tyto dva parametry a pak příkaz spustit v příkazové řádce.

Po návratu do Facebooku uvidíte, že došlo k přidání nového správce do Stránky.

Důležité: Tento návod nesouvisí s Business Managerem. Pokud jste si zablokovali stránku smazáním Business účtu, neumím Vám pomoci, nezbývá než kontaktovat podporu FB.