České energetické centrum – jak odstoupit od smlouvy

Upozornění: Článek byl přesunut na nový web www.odstoupení.cz.

Dobrý den, přišla jsem Vám zlevnit elektřinu a plyn.“, s takovou úvodní větou v současné době desítky obchodních zástupců Českého energetického Centra obcházejí pražské byty.

Vydávají se za zaměstnance PRE a PP, popřípadě svůj skutečný původ tak nějak mlčky nesdělí a zákazníka cíleně nechají v omylu, že zastupují úplně jinou společnost.

Chvíli si se zákazníkem povídají, různě jej rozptylují „jé, to je krásné tetování, Vy máte tetovací salón? Ne?! Ale to byste měla, vážně Vám to jde…“, vetřou se do jeho přízně „máte úžasně zařízený byt, kde jste to kupovala?

A když má zákazník dostatečně rozbitou pozornost: „dobře, tak tady mi to podepište a to bude všechno. Tááák, děkuji, nashledanou…

Zákazník si potom pročítá, co vlastně podepsal a nestačí se divit. Zlevněná elektřina? I kdepak, je to úplně nová smlouva s úplně jiným dodavatelem, ve kterém dokonce zákazník souhlasí s výpovědí u současných dodavatelů a nesmí tomu nijak bránit.

Závazek je samozřejmě vázaný na několik let, na je výběr 2, 3, nebo 5 let – zástupce samozřejmě zaškrtnul 5 let, nikoho se neptal. Předčasné ukončení je postihováno pokutou v řádu tisíců.

Levnější elektřina sice bude, ale o pár korun, ale další poplatky jsou neúměrně vysoké – aneb není sleva zadarmo, že? Například sankce 100 Kč za jakoukoliv upomínku, které si České energetické centrum účtuje, mi osobně přijde zbytečná. A náhodou hned první zálohová faktura se kdesi ztratí, takže hned první upomínka a 100 Kč je v kapse.

Toliko jsou zkušenosti několika desítek lidí, kteří se nechali zblbnout, upsali se pro České energetické centrum a doplatili na to. Nemáte-li zrovna co na práci, můžete se těmito referencemi dosyta probírat na internetu – ale předem varuji, je to na dlouhé a nezáživné čtení.

Odstoupení od smlouvy

Pokud s Vámi obchodní zástupce sepsal smlouvu u Vás doma, máte podle § 57 občanského zákoníku právo od smlouvy odstoupit do 7 dní. V určitých případech, jako je tento, lhůta na odstoupení od smlouvy činí 30 dní, což je uvedeno i v podmínkách, které máte přiloženy.

Pokud chcete odstoupit od smlouvy v uvedené lhůtě, můžete využít tohoto formuláře:

Odstoupení zašlete doporučeně s dodejkou, abyste měli v ruce doklad o jeho převzetí.

Další nezbytné kroky

Nespoléhejte, že podáním odstoupení to končí – České energetické centrum mohlo zareagovat rychleji a podat Vaším jménem výpovědi u současných dodavatelů. Proto je třeba kontaktovat i je:

Správnost a úplnost formulářů byla konzultována s jednotlivými dodavateli, popřípadě jsem vycházel ze vzorů, které dodavatelé mají na webových stránkách.

Jakékoliv zkušenosti k tomuto tématu uvítám v komentářích.

Dodatek

Pokud máte problém s otevřením příloh, můžete zkusit ještě verze pro starý Word:

a nebo PDF (které se ale nedá upravit):

Upozornění: Vaše časté dotazy jsem pro přehlednost rozepsal do dalšího samostatného článku: České energetické centrum – časté otázky. Článek obsahuje důležitá doplnění a informace, které byste měli vědět, než začnete formuláře vyplňovat.

497 komentářů u „České energetické centrum – jak odstoupit od smlouvy“

 1. Přesně tihle šmejdi mě teď napalili,taky,přesně, otevřela jsem dveře a že mi jde zlevnit poplatky,tak jsem ji pustila dovnitř a už to jelo,začala mi chvalit patro na spani a kdesi cosi a snažila se byt kamaradska a přitom, když jsem ji začala řikat nějake informace o elektřiněš jako takove a že mam většinu věci na plyn, vubec netušia o čem mluvim,ale zase se toho chytla se slovy „tak zlevnime i plyn“..no prostě strašny divadylko,při kterym nepadlo ANI JEDINE slovo o tom,že přechazim k jine společnosti,takže jsem podepsala.Konec koncu,kdo by nechtěl mit levnějši elektriku a plyn :) Ale jakmile jsem se na PE dozvěděla,že jsem se jednoduše nechala napalit a že jsem podepsala přestup k jine společnosti,rozhodla jsem se to řešit a Vam všem radim, aby, až se u vas za dveřmi objevi někdo,kdokoli a bude Vam tvrdit,že Vam jde něco nabidnout,zlevnit,zlepšit, pošlete je do prdele! Jsou to lhaři a podvodnici a nejedna se jen o tuhle společnost. Zkratka, jakmile někdo chodi po domech a něco nabizi,nekouka z toho nic dobreho.

 2. Teť jsem se vrátil domu a rodiče 75 a 80 let to právě podepsali.Hned to budu rušit.Je to nepříjemné…..staří důvěřivci.

 3. Naprosto stejná zkušenost. Rodiče 83 a 78 let, také pod přívalem slov podepsali. Když jsem druhý den c zástupci této společnosti volala v 11 hod. dopoledne,omluvila se, že spí a odpoledne už měla telefon pro jistotu vypnutý. Také budu rušit!

 4. Dobrý den,
  mám obdobnou zkušenost a mám dotaz ohledně podpisu. Smlouvu podepsal někdo jiný než „zákazník“? Na smlouvě je u podpisu napsáno „za zákazníka“. Kdo má smlouvu vypovědět (resp. podepsat výpověď smlouvy)? Ten kdo podepsal, nebo zákazník?

  Děkuji za odpověď

  1. Pro Karla:
   Smlouvu s Českým energetickým centrem musí vypovědět ten, kdo ji podepsal – tedy ten, kdo se podpisem stal zákazníkem.

   Odvolání výpovědi zasílané PRE a Plynárnám bude třeba upravit, pokud smlouvu s ČEC podepsal někdo jiný, než kdo má smlouvu s PRE a plynárnou. Raději vemte smlouvu a běžte se poradit na pobočku PRE, tohle je už trochu zamotanější situace, nerad bych Vám poradil špatně.

 5. Takže se ten, kdo smlouvu podepsal stal zákazníkem jen na základě podpisu? Na té smlouvě totiž v kolonce zákazník a adresa trv. bydliště figuruje jiný člověk.

  1. Pro Karla:
   Tak to je možná celá smlouva neplatná, protože jí uzavřela osoba, která k tomu neměla pravomoc. Každopádně odstoupení napište jménem osoby, která je uvedena ve smlouvě.

 6. Dobrý den, smlouvu s ČEC máme od 24. 3. 2011 a chtěli bychom vědet, jak odstoupit od smlouvy a kolik by byla sankce? Zatím jsme žádné poplatky platit nemuseli a ani nikdo neříkal, bychom něco platit měli.
  Děkuji za odpověď.

 7. My jsem se jí narovinu zeptali jestli se jedná o přechod k jinému obběrateli, načoz odpověděla, že ne, lhářka prolhaná.
  Pak jsem otevřela net a co jsem nenašla….

 8. Zdravím Vás všechny, mám uplne stejný případ se svým otcem, důvěřivec podepsal :-( .. jeste, že smlouvu hned nezaložil ;-)..takze jdu dle vašich vzorů poslat odstoupení od smlouvy atd. Pokud narazím na nejaké další informace ohledne uvedené spolecnosti rada pripojim a rozsirim komentar.. dekuji za fajn web ..Dana

 9. Dobrý den,
  má 75 letá maminka s nimi také uzarvřela smlouvu, bojužel už někdy na podzim, dozvěděla jsem se to až dnes, kdy mi řekla, že už má od nich dvě upomínky, na tu 1. ihned reagovala a nedoplatek (116 Kč) zaplatila ( výhružka sankcí 100 Kč) a nedávno dostala druhou upomínku na ten samý nedoplatek a sankce 5OO Kč! Jak nejrychleji odstoupit ( již je to déle než 30 dní od podpisu) a jaké kroky dále učinit? Díky za odpověď. ZE

  1. Pro Zuzanu: Teď už Vám nepomůže žádný spěch. Odstoupení již není možné, můžete podat výpověď, což bude penalizováno. Prosím Vás, mohla byste mi e-mailem na jakub@boucek.info zaslat všechny upomínky a sankční předlohy, který Vám byly zaslány? Děkuji.

 10. Dobrý den,

  mám obdobný problém s ČEC. Slečna se představila jako zástupce všech dodavatelů elektřiny, tedy i E.ONu, prohlásila, že se nejedná o změnu dodavatele ani distributora. Smlouvu jsem podepsala již v březnu, poté, co jsem objevila na internetu negativní reakce na ČEC, informovala jsem se u E.ONu – tam mi bylo řečeno, že jsem stále jejich zákazníkem (mám s nimi smlouvu na dobu určitou, pokud prý nepodám písemnou žádost o ukončení smlouvy, smlouva s E.ONem se mi automaticky prodlouží o další rok). Předpokládala jsem tedy, že nemůžu mít dva dodavatele elektřiny a smlouva s ČEC není platná, pokud jsem stále zákazníkem E.ONu, kterému chodí mnou pravidelně placené měsíční zálohy. Dnes mi však přišla z ČEC faktura na mimořádnou zálohu 500Kč, která má prý sloužit jako záruka na slevu 10Kč z každé spotřebované MWh na další 2 roky. Žádnou zálohu samozřejmě platit nechci, bojím se však případných sankcí. Mohli byste mi tedy poradit, zda smlouva s ČEC je platná (či může nabýt platnosti), přestože mám smlouvu s E.ONem na dobu určitou do 30.11. a nehodlám ji rušit? Může ji za mě bez mého vědomí ukončit ČEC? Případně bych potřebovala vědět, jak od smlouvy s ČEC odstoupit. Předem děkuji za odpověď!

  1. Pro Michaelu: Součástí smlouvy s ČEC je ustanovení, ve kterém dáváte ČEC plnou moc k tomu, aby za Vás provedl výpověď současnému dodavateli elektřiny a plynu. Jste tedy zatím zákazníkem E.ONu, ale v brzké době ČEC Vaši smlouvu s E:ONem vypoví. Na odstoupení ve lhůtě 30 dní je již pozdě, nyní sice stále můžete smlouvu vypovědět, ale očekávejte sankční poplatky.

 11. Děkuji za odpověď, zkusím tedy zákaznickou linku a zároveň odešlu Žádost o odstoupení od smlouvy, ale už teď se děsím výše saknce. Ve smlouvě s ČEC zároveň slečna vyplnila do kolonky trvalé bydliště adresu odběrného místa, já mám však trvalé bydliště jinde než v odběrném místě – mohlo by i toto být chápáno jako omyl vedoucí k neplatnosti smlouvy?

  1. Pro Michaelu: Odstoupení od smlouvy již není možné, alespoň tedy ne podle § 57 občanského zákoníku (tj. bez udání důvodu do 30 dnů). Nyní můžete podat výpověď, která se však již řídí smluvními podmínkami, které jsou přiloženy ke smlouvě.

 12. Dobrý den,
  úplně stejná situace i u rodičů. Ještě ten den jsem odeslal doporučeně odstoupení od smlouvy, kde podle VOP, se dá odstoupit do 3 dnů. V případě plynu bylo v podmínkách, že smlouva se ruší v okamžiku převzetí dopisu o odstoupení, ale v případě elektřiny prý musí dojít k vzájemné dohodě obou stran. Zároveň jsem upozornil současného dodavatele elektřiny o zrušení smlouvy s ČEC. Chtěl bych se zeptat jestli mám podniknout nějaké další kroky. Děkuji

 13. Zdravim
  otázka je na odstoupení od smlouvy. 12.5.2011 jsem ji s nima uzavřel a 25.5.2011 jsem jim poslal doporučeně (doručenku mám) žádost o odstoupení (kopie mám).9.6.2011 přišla reakce, že chybí číslo smlovy, resp. písmenko před číslem. Mám napsat stejné datum a nebo současné? Tam by oněch 30 dní bylo na hraně. Díky za odpověď

  1. Pro Míru: To je nepříjemná situace. Dopis můžete odeslat nejdříve zítra, tedy 13. 6. Tedy, abych byl přesnější, rozhodná doba při podání odvolání je datum jejího převzetí. Nezáleží tedy, jaké datum si napíšete, ale kdy je dopis doručen. Vzhledem k tomu, že květen má jen 30 dní, můžete odstoupení doručit ještě zítra 13. 6., ale to znamená využít kurýra, nebo zkusit odstoupení doručit osobně (pak si ale nechte podepsat převzetí).

   Nevím, jak moc chybně bylo číslo smlouvy uvedeno – jestli chápu dobře, pak Vám chybělo jen písmenko na začátku. Je tu teoretická možnost, že by se dalo dožadovat se prohlášení odstoupení za platné, protože v něm bylo dostatek dalších údajů, pole kterých bylo možné spolehlivě a přesně určit smlouvu a zákazníka, který takto vyjádřil vůli odstoupit a chybějící písmenko nelze považovat za významnou překážku pro to, aby nebylo odstoupení přijato.

 14. Dnes jsem si prošla přesně tím, co popisujete v úvodu článku, a jakou hloupost jsem udělala mi došlo, až když se za obchodním zástupcem zaklaply dveře. Chvíli na to jsem mu volala, zda-li by mi mohl smlouvu vrátit a on řekl, že to není možné, a tak jsem ihned začala hledat, jak je možné odstoupit ze smlouvy. Děkuji za zde stáhnutelné formuláře, již jsem je odeslala, pouze by mě zajímalo, zda-li mi nějakým způsobem vrátí vyúčtování, které si ode mě vyžádali, nebo jestli si je mám jít na jejich pobočku vyzvednout osobně.

  1. Pro Markétu: Váš obchodní zástupce si Vaše vyúčtování odnesl? Wow, to je teda nevídaná drzost. K něčemu takovému nemá důvod a zatím jsem se nesetkal s tím, že by to někdo udělal. Popravdě nevím, zavolejte zástupci znovu a dožadujte se, aby Vám papíry přinesl. Nenapadá mě, jak ho k tomu ale donutit – nedělám si iluze, že by se jeho zaměstnavatel (ČEC) nějak zvlášť zajímal o spokojenost klientů.

   Držím palce.

 15. Zástupce, který u nás včera byl, si vyúčtování také odnesl (své vlastní zatmění v hlavě nekomentuji, ještě pořád si to vyčítám). Stáhla jsem si formuláře a hned zítra je hodlám odeslat, smlouvu mám bohužel doma a z práce přijedu až večer. Ještě se chci ujistit, zda mám hned poslat i odvolání výpovědi zákazníkem. Děkuji

 16. Dobrý den, hlásím další případ :-)
  Podepsal jsem to jako podnikatel, mohu použít
  stejný postup odstoupení. Díky.

 17. Tak vidím, že nejsem ani první, ani poslední, kdo měl zatmění mysli a podepsal a po pročtení diskuzí další den poslal výpověď………hodně štěstí dalším uloveným

 18. O dva příspěvky výše jsem zapomněl na konci otazník. Mohu toto odstoupení použít i jako podnikatel ? Díky za radu.

  1. Pro Pavla: To netuším. Nezbývá mi, než Vám poradit, abyste se obrátil na právníka, nebo si zkusil stav vyčíst ze zákonů.

   A budeme rádi, pokud pomůžete ostatním a o zjištěné informace se zde podělíte. Díky

 19. Včera zazvonili a já blbec jim skočil na to že jsou od E.ONu, je to banda podvodníků už jim rovnou zabouchávám dveře, díky za formulář o odstoupení od smlouvy.

 20. Dobrý den, mám takový problém.
  Moji prarodiče podepsali smlouvu s ČEC „mezi dveřmi“, přičemž tam nějaká paní H. (jejíž uvedený mobilní telefon neexistuje) něco vyplnila a strčila jim tu smlouvu podepsat (na 5 let, aniž by se ptala) a oni důvěřivci podepsali. Na smlouvě je ale uvedeno špatné datum narození. Smlouva byla uzavřena 15.6.2011 a dnes, 17.6.2011, jsem posílal ČEC do Prahy – na tom Válavském náměstí 772/2 – Odstoupení od smlouvy. Poslal jsem to doporučeně s dodejkou. Na infolinku je také těžké se dovolat. Je vůbec nějaká šance, že odstoupení proběhne úspěšně a bez sankcí? Jsme ze Znojma a osobně do Prahy by bylo těžké se dostat. O sankcích a poplatcích také nebyla žádná řeč. Četl jsem diskuze (třeba tady: http://www.rodina.cz/nazor14692435.htm) že zástupci několikrát lživě informovali o zrušení Smlouvy, ale ta běžela dál.
  Je nutné podniknout ještě nějaké kroky? Jsem fakt bezradný…..
  V JMP jsem byl na podočce, a tam řekli, že nic měněno nebylo a že to berou na vědomí. V E.ONu mi řekli, že to je v kompetenci zákazníka, který může kdykoliv odstoupit a že si musí převod pohlídat. U nich to prý blokovat nelze.

  Za pomoc předem děkuji

 21. Pro Martina: Dobrý den Martine, ještě je nutné na elektrárnu, plynárnu a ČEC poslat odvolání plné moci. Zrušení by mělo proběhnout bez problémů. Smlouva nabyla platnosti podpisem, ale účinnosti nabyde teprve pokud ČEC učiní převedení smluv a následné dodávky energie. Navíc odstupujete v době kdy podle obchodních podmínek ČEC tak lze učinit.

 22. Ještě jednou dobrý den,
  nemůžou se vymlouvat na to, že smlouva ještě nedorazila, nebo že tam nic nemají? Byla uzavřena ve Znojmě 15.6 a odstoupení jsem posílal do Prahy hned 17.6. Dneska 20.6 jej radši pošlu ještě jednou, akorát jsem tam dopsal, že žádám o písemné upozornění na to, že odstoupení berou na vědomí, také jsem přiložil kopii smlouvy. Ikdyž děda se podepsali jiným podpisem (což by mohl být problém).
  V E.ONu mi řekli, že musím mít doklad o zrušení Plné moci, nevím ale, co by to mělo být.

  1. Pro Martina: Smlouva je platná ode dne jejího podpisu a do 30 dní můžete podat odstoupení. Vás nemusí zajímat, jak si interně smlouvu jednotlivé části poboček ČEC předávají. Právně je podstatné, že do 30 dní po uzavření smlouvy doručíte druhé smluvní straně odstoupení a toto je pro ně závazné.
   Může však být problém v tom, pokud ČEC odstoupení od pošty nepřevezme hned a její převzetí úmyslně pozdrží. Nicméně co jsem slyšel, ČEC zásilky přebírá relativně často a nezaznamenal jsem s tím problém. Alespoň co se týče pražské pobočky.

   Dále by součástí odstoupení mělo být odvolání plné moci – toto je součástí formulářů v článku výše.

   Také je třeba informovat dodavatele (PRE, PP, E.ON) o tom, že jste odvolali zplnomocnění třetí strany, aby případné později doručené výpovědi nebrali v potaz.

 23. České energetické centrum,šmejdi.Špatně vypsaná složenka a už se na nás vezou vymahači od Transcomu.

 24. Dobrý den, psal jsem už v poledne.
  Prosím Vás také jsem slyšel, že společnost smlouvy odkládá tak, aby prošla 30 denní lhůta na odstoupení, nebo tvrdí, že tam žádná smlouva ještě není. Máte někdo s odstupem nějaké zkušenosti a jak to dopadlo? Děkuji moc. Začínám si myslet, že úspěšnost je hodně malá, protože co jsem četl, tak společnost dělá vše pro to, aby vyždímala peníze :-(

  1. Pro Martina: Jak už jsem psal, právně je rozhodující, kdy je doručeno odstoupení (a také, zda je obsahově v pořádku). Je tedy ve vašem zájmu, abyste jej zaslal s Dodejkou a měl v ruce potvrzení o jeho převzetí.

 25. Dobrý den,
  bohužel jsem taktéž včera neprozřetelně podepsala a od rána řeším Odstoupení. Chci se zeptat – na Smlouvě, kterou mi obchodní zástupce včera poskytl, je jako Obchodník uvedeno České energet.centrum Jih s.r.o, má jiné IČO…mám na Odstoupení od smlouvy napsat tuto společnost nebo (předpokládám) dceřinou společnost České energetické centrum a.s.?? Jde mi o to, aby nedošlo k pochybení z mé strany a oni mi Odstoupení nepřijali.Děkuji za pomoc.

  1. Pro Lenku: Ano, je důležité formulář upravit podle údajů ve smlouvě, jinak ČEC Vaše odstoupení může odmítnout jako neplatné/nesmyslné/neúplné.

 26. Ještě jsem si všimla, že ČEC má na svých webových stránkách formulář Odstoupení od smlouvy (který tedy neobsahuje odvolání zplnomocnění). Ovšem na tomto Odstoupení se píše – …“Účinky odstoupení od Smlouvy nastávají dnem doručení TOHOTO písemného oznámení…“ – tak jen doufám, že se ČEC nebude točit na tom, že jsem jim Odstoupení nezaslala na jejich formuláři… :-(

  1. Pro Lenku: Ano, ČEC se snaží vyvolat dojem, že akceptují pouze formulář uvedený na svých stránkách. Ale právě kvůli chybějící poznámce o zpětvzetí plné moci jsem jej nevyužil.

   Nicméně ČEC nemůže odmítat odstoupení od smlouvy, pokud obsahuje všechny náležitosti jen proto, že to není JEJICH formulář. Odstoupení je právní úkon, na který se vztahuje platná legislativa.

 27. K našim přišli dva mladíci prý na kontrolu a dostali smlouvu k podepsaní.Starší lidi,njn podepsali a dnes maj na krku inkasní agenturu kvůli nezaplacenému regulačnimu poplatku.Čekali složenku a misto toho přišla upomínka.Nikdo od energ.centra se s nima nebaví,s tim že se maj obrátit na inkasní agenturu.Lidi zůstaňte tam kde jste.Takle se chovaj k zákazníkovi,nebrat.Ještě jim platit za přechod k nim,když jim pak vyděláváte peníze.

 28. Může mi tu někdo říct, zda se vůbec někomu podařilo úspěšně odstoupit od smlouvy výše uvedené firmy bez dalších následků a poplatků na krku ???

 29. Dobrý den,rodiče také podepsali v dubnu smlouvy s ČEC, teď jim přišly první dvě faktury se splatností 24.6.2011, které mi předali k úhradě přes účet, vše jsem zjistila až dnes… Bohužel uběhla lhůta 30dní na odstoupení od smlouvy, prosím o pomoc, jakým způsobem máme napsat výpověď, co je vše potřeba udělat?A víte někdo, jaké sankce se dají očekávat? (faktury nejsou uhrazeny) Děkuji.

 30. Mám jen drobné doplnění. Po konzultaci s právníkem jsme do formuláře doplnili větu, jejímž prostřednictvím žádáme o navrácení vší dokumentace, již si vyptal obchodní zástupce a již mu táta vydal.

  Třeba se to týká i někoho dalšího…

 31. Dobrý den,
  mám jeden problém, ikdyž nevím, zda je oprávněný.
  Jak jsem výše psal, že jsem posílal odstoupení od smlouvy, tak mi dneska přišla dodejka, že odstoupení přijali. Po důkladném prozkoumání jsem však zjistil, že v záhlaví smlouvy je České energetické centrum Jih s.r.o, ič 27066151, dič cz27066151, ale na dodejce je razítko České energetické centrum a.s, ič 28245245, dič cz28245245. Není to nějaký problém? Adresa je stejná – Václavské náměstí 772/2, 110 00 Praha 1. Začínám mít obavy. Odstoupení jsem však posílal na adresu uvedenou ve smlouvě! za rychlou odpověď děkuji.

  1. Pro Martina: Zkuste kontaktovat poštu a zjistit, proč psaní doručila jinam, než byl adresát. Pokud jižní pobočka má korespondeci přesměrovanou (tzv. Dosílka), pak ba to mělo být v pořádku, ale bylo by pro Vás lepší, aby Vám toto potvrdila písemně pošta.

 32. Možná se ptám hloupě, ale jak poznám s jistotou, že odstoupení od smlouvy bylo úspěšné? Mám to ověřovat na ČEC nebo u svých dodavatelů plynu a elektřiny? Děkuji za odpověď.

  1. Pro Jitku: Pokud jste Odstoupení vyplnila správně a bylo doručeno včas a máte k tomu všechny podklady (kopii a dodejku), pak je odstoupení platné i kdyby Vám to ČEC nijak nepotvrdil. Pokud by jej ČEC neakceptoval, je to sice nepříjemné, ale i tak pro Vás neplynou žádné povinnosti, zejména platební. V takovém případě, jakmile zjistíte, že Vám přišla platba/upomínka, je třeba se bránit a informovat ČEC, že z vaší strany nevzniká žádná povinnost jakkoliv plnit, protože smlouva je neplatná.

 33. Mohla bych se zeptat, o jaké zpětvzetí plné moci se jedná? Moje maminka se nechala „ukecat“, dala mi kopie smluv (protože i jí vzápětí po odchodu těch „milých lidí“ došlo, že asi něco není v pořádku), ale že by ještě někomu podepsala nějakou plnou moc, o tom asi už sama nic neví…
  Pavlína

 34. Pro Martina: Dobrý den, Martine, stalo se mi to stejné, co Vám – s tou Dodejkou a adresami.Ptal jste se již na té poště?Jak jste pochodil?
  Oni to mají prazvláštní…Trošku jim totiž neladí společnost uvedená ve smlouvě a společnost uvedená ve Všeobecných obchodních podmínkách (na které nahlížím na jejich webových stránkách)…

 35. …jen taková připomínka – mě podmínky nikdo, při podpisu smlouvy, nedal…mám jen jeden papír A4 – průpisu smlouvy…Ale nahlížím na ně na jejich webových stránkách…

  1. Pro Lenku: Ach Lenko. Ve smlouvě ČEC je psáno, že VOP jsou součástí smlouvy. Buďte určitě opatrnější a nepodepisujte nikdy nekompletní smlouvy.
   A vždy trvejte na kopii toho, co podepisujete – když Vám někdo nechce dát kopii, pak je asi něco špatně.

 36. Pro Lenku: Konečně jsem se dovolal na infolinku čECu a tam mi řekli, že se jedná o tu samou společnost, až na to, že čEC Jih má prý nastarosti Jižní českou republiku, zdá se mi to ale divné. Zjistil jsem si správný kontakt na zástupce, a ten mi to také tvrdil. Ikdyž nevím, zda to jsou správné informace. Zkuste to , prosím, také zjistit a dejte vědět. Děkuji

 37. …kdybych věděla, že podepisuju Smlouvu, tak bych se samozřejmě po obchodních podmínkách pídila…ale vzhledem k tomu,že obchodní zástupce tvrdil, že je z ČEZu, a vrchní část papíru si přikrýval rukou a že potřebuje jen něco podepsat a ještě mě zastihl „mezi dveřmi“, kdy mi do toho zvonil soukromý i pracovní mobil, tak jsem se po ničem takovém nepídila…Není to omluva, je to má hloupost…Příště budu opatrnější…

  1. Pro Lenku: Nechtěl jsem se Vás dotknout. Nakonec i já si musím sypat popel na hlavu, že v minulosti jsem taky pár podobných nesmyslů podepsal.

   Nakonec myslím, že je dobré se spálit na něčem jako ČEC – člověka to sice naštve, obtěžuje, ale na druhou stranu je ČEC v kategorii těch slušnějších (poštu přebírají, mají platnou adresu v ČR a pod.) a tak se člověk jen trochu spálí, a může se poučit pro případy pozdější.

 38. Snad jen dodám, že v momentě, kdy jsem zjistila, že se jedná o Smlouvu a zastihla zástupce ještě na chodbě a chtěla jí od něj zpět, již se se mnou odmítal bavit a že si mám poslat Odstoupení od smlouvy…dohadovali jsme se několik minut, posléze jsem to vzdala…Tak snad to Odstoupení dopadne dobře.Děkuji Vám za tento blog a držte nám všem „napáleným“ palce ;-)

 39. No konečně jsem se po domáhání dostal k zástupci na pobočku. Je to malá kancelář s jedním stolem, počítačem a tiskárnou. Na dveřích mají nalepený jen logo bez jakýchkoliv kontaktů. Když jsem s ním mluvil. Řekl mi, že smlouvu už poslali do Jihlavy, kde se kontroluje a zadává do PC a pak že se to posílá do Prahy, kde to znovu dávají do PC, ale že ze zákona mámě měsíc na odstoupení a že se ten měsíc se Smlouvou nic neděje. Odstoupení se má prý zaslat do Prahy na adresu ve Smlouvě, ale pořád mi nejde do hlavy to razítko s ČEC a.s, když jsem to posílal na ČEC s.r.o., navíc je mi divné, proč si to tak přeposílají a nepošlou to rovnou do Prahy. Nezbývá mi nic jiného, než počkat a příští týden tam zavolat, zda k odstoupení skutečně došlo, protože tam přý ještě žádnou smlouvu nemají. O poplatcích také nic neříkal, prý nejsou. Ani ve smlouvě nic není. Jediné co už mám, tak dvě dodejky, že to v Praze převzali (teky pokud to není lživá informace, že to je jedna a ta samá společnost). Jinak jsem si vyžádal, aby mi ukázal nepopsané smlouvy, které podepsali, a on mi vyhověl. Podle toho, co mi ukázal, tak údajně podepsali Smlouvu, Plnou moc pro plynárny, Plnou moc pro E.ON a prohlášení, že převzali kopii Smouvy, nečetl jsem to do podrobna. Připouštím ale, že by mi mohl ukázat něco jiného.
  Snad to doufám všechno dobře dopadne. Pokud je to tedy ta samá společnost jak mi bylo řečeno, tak tímto by měla být Smlouva v této chvíi již neplatná, protože odstoupení převzali. Zkuste prosím, někdo také zavolat do Prahy a zeptat se na rozdíl mezi ČEC a.s a ČEC Jih s.r.o. Ikdyž mají adresu a logo stejné a proč poštu přebírá ČEC a.s. Už nechci mít jakékoliv další podobné potíže a chci to mít z krku :-( Prosím, dejte také vědět, jak jste dopadli a podělte se o Vaše zkušenosti, popřípadě rady.
  Děkuji moc. Martin

 40. Jo a s tím neexistujícím telefonním číslem to prý je tak, že když vyplňovali kontakt na ně, tak se prý omylem zaměnila dvojka za pětku, jinak že zbytek je správně. Nevím, zdali tomu mám věřit.

 41. Pane Boučku, velmi děkuji za návod jak dát výpověď ČEC. Maminka mojí manželky „to podepsala“, takže je teď na nás to zrušit. S pomocí Vašeho blogu je to však hračka!
  Jen tak ze zvědavosti jsem kliknul na několik dalších příspěvků a věřte mi, do rána mám co číst. Měl byste se tím živit.
  Hodně štěstí!

 42. Dobry den,
  chtěl jsem se jen zeptat, do odstoupení od smlouvy mám jako číslo smlouvy uvést včetně znaků před číslem tedy „L*123456“ nebo pouze šest čísel „123456“

  Díky za odpověď

  1. Pro Lukase: Určitě uveďte raději celé označení smlouvy. Určitě je lepší, když tam bude něco navíc, než aby něco podstatného chybělo.

 43. Dobrý den,
  přstože již u mně byly cca 2 podobné firmy, u kterých jsem byla opatrná, včerejší návštěva mě dostala. A to hned poznámkou v úvodu, že zastupují E.ON a šetří mi práci. Kdžy jsem se ptala, proč se vůbec E.ON zaobývá slevněním smluvně, proč se mi to neodrazí ve vyúčtování, tak mi bylo řečeno, že každá sleva se musí sjednat smluvně, zdražení nikoliv. Děkuji za formuláře, už a´t je pondělí a jdu to poslat.

 44. Pro Martina: Konečně jsem se dovolala na tu jejich linku – slečna mi sdělila, že různé adresy (ČEC Jih s.r.o. a ČEC a.s.) na Dodejce (adresa zaslání a subjekt převzetí) nevadí. Dále jsem jí sdělila číslo mé smlouvy, od které jsem odstupovala – sdělila mi, že v systému ještě nemají zaneseno mé písemné Odstoupení (prý toho mají hodně a kolegyně to ještě nedaly do systému), ale měli tam již zaneseno mé e-mailové Odstoupení, které jsem zasílala okamžitě (pár hodin před zasláním písemného Odstoupení). Ptala jsem se, zda-li mám od ČECu čekat nějaké vyrozumění, že akceptují mé Odstoupení. Tak mi řekla, že ano a že na to mají 30 dní.Budu tedy čekat a pevně věřím v to, že to tímto již skončilo…Přeji všem pevné nervy :)

 45. Dobrý den,
  musím napsat, že se nám stalo to samé, obchodní zástupce ČEC tvrdil, že nepřestupujeme určitě jinam, že jde jen o zlevnění. Achjo. A teď máme zaplatit 2x 900 Kč, za plyn a elektriku jako převod na levnějšího dodavatele. A dnes je to 30 dní od podepsání smlouvy. Škoda, že jsem si nechala vyhledat informace na netu až dnes…

 46. Dobrý den,
  u mých rodičů se minulý týden stalo taky to stejné-zaměstnanec ČEC přišel s tím, že jim jde nabídnout levnější variantu odběru elektřiny-že se jedná o přestup k jinému dodavateli vůbec nezmínil. Dojem, že je to zástupce Eonu, od kterého elektřinu odebírají, v nich navíc ještě utvrdil tím, že na papíře s nabídkou služeb, kde jsou vyjmenovaní nejrůznější dodavatelé, zvýraznil název E.on – vím, je hloupé nalítnout na tak primitivní fintu, ale v záplavě slov a informací, které na vás většinou tito prodejci chrlí, pozornost jaksi upadá.. O co opravdu jde jsme zjistili až po detailnějším prozkoumání, bohužel už podepasné, smlouvy. Snažili jsme se kontaktovat obchodního zástupce na uvedeném telefonním čísle, ale bylo kupodivu stále nedostupné..to na důveryhodnosti taky nepřidá. Takže jsme hned druhý den poslali odstoupení od smlovy (podle vzoru na těchto stránkách)- samozřejmě s dodejkou, i doporučený dopis stávajícímu dodavateli, aby případné pokusy o změnu ze strany ČEC u nich nebrali na vědomí (vzor taky od p. Boučka viz výše). Potvrzená dodejka od ČEC přišla asi během tří dnů, dnes vyjádření z Eonu, že je ČEC zatím nekontaktoval, tak snad v ČEC vzali výpověď na vědomí a nebudou dělat žádné potíže. Četla jsem sice na netu i pár kladných ohlasů na ČEC a nikomu neberu, že s nimi třeba může být spokojený, ale po této zkušenosti si teda myslím svoje..Moc děkuju za vzory formulářů, které jsou tady k dispozici i za sdělení informací od ostatních. Přeju všem, ať to dobře dopadne.

  1. Pro Hanu: Paní Hanko, všimněte si, že většina komentářů, které chválí ČEC, jsou podobného ražení. Stejné pravopisné chyby, podobné vyjadřování, často psáno VELKÝMI PÍSMENY. Osobně jsem toho názoru, že píše jeden nadšenec, pravděpodobně z řad zástupců ČEC. Ale samozřejmě ať si každý udělá vlastní názor.

   Jsem rád, že jsem mohl přispět.

 47. Taky mě to napadlo, hlavně když někteří přispivatelé v diskuzi tvrdí, že s ČEC „ušetří ročně tisíce“..:)Jak říkáte – je to každého věc, ale pro mě jsou nedůvěryhodní už tím, že hned od začátku neříkají klientům pravdu – nemám pak důvod si myslet, že budou potom dál jednat s člověkem fér.

 48. Tak tu mám další informace.
  Po vnucování s elektronickou komunikací, a opakovaném zasílání e-mailů (klidně i několikrát stejný e-mail několikrát denně)a několika telefonických hovorů mi p.Pikešová konečně začala odpovídat na e-maily, ale dává si s odpovědí na čas. V prvním e-mailu mi odepsala, že pro kladné vyřízení požadavku potřebuje číslo smlouvy, což jsem ji ale napsal.
  zde je citace prvního mailu:

  „Vážený pane xxxxx,

  Pro kladné vyřízení Vašeho požadavku Vás žádáme o číslo smlouvy.
  Společnost České energetické centrum Jih s. r. o. a České energetické centrum a. s. je stejná společnost.
  Po obdržení Vámi zaslaného dopisu na zrušení smlouvy, bude Váš požadavek předán na příslušné oddělení k dořešení.

  S pozdravem a přáním příjemného dne

  Klára Pikešová
  referent zákaznického centra

  Důležité je, že mi písemně potvrdila, že s.r.o. a a.s. jsou stejná společnost.
  Odepsal jsem jim, že odstoupení již dvakrát převzali a že trvám na potvrzení. Asi o dva dny později mi znovu odepsala:

  „Vážený pane xxxxx,
  dovolte nám tímto reagovat na Váš e-mail.

  Po obdržení Vámi zaslaného dopisu na zrušení smlouvy č. Jxxxxxx, bude požadavek na zrušení smlouvy předán na příslušné oddělení.

  S pozdravem a přáním příjemného dne
  Klára Pikešová
  referent zákaznického centra“

  Bylo mi divné, že pořád neví nic o žádném odstoupení. Tak jsem udělal razantní telefonický zákrok a pěkně jsem si s nimi popovídal (ikdyž mi to zvedli asi po 20 minutách). Paní Píkešové jsem znovu napsal e-mail, tentokrát s PDF verzí odeslaného odstoupení a sken dodejek. Hned druhý den mi odpoveděla:

  „Vážený pane xxxxx,
  dovolte nám reagovat na Váš e-mail.

  Požadavek na zrušení smlouvy č. Jxxxxxx je ve zpracování.
  Potvrzující dopis na zrušení výše uvedené smlouvy Vám bude zaslán v co nejbližším možném termínu.

  S pozdravem a přáním příjemného dne

  Klára Pikešová
  referent zákaznického centra“

  Tak doufám, že mi přijde potvrzení o odstoupení od Smlouvy. Podotýkám že jsem zasílal ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY BEZ UVEDENÍ DŮVODŮ, dále jsem odvolal Plnou moc v plném rozsahu a žádal o pozastavení změny dodavatele.
  Jsem si také vědom toho, že jsem několikrát volal na jejich draze placenou infolinku, ale při pomyšlení na možné potíže jsem to ani neřešil. Důležité je to, aby odstoupení proběhlo v pořádku a bez sankcí.

  Přeji všem pevné nervy s touto společností.

 49. Dobrý den.Tak jsme to taky podepsali už v dubnu a dle faktury zaplatili registr.popl.Kč 600,-.Počátkem června nás navštívil, jak jsme později zjistili, pracovník LAMA INVESTMENTS a.s.(Levný plyn.proud), že prý jsme naletěli, a že všechno s převodem zařídí, ale máme vypovědět smlouvu dle vzoru, který nám zanechal. Včera přišlo potvrzení od ČEC,že smlouva bude podle Všeob.obch.podmínek ukončena v r.2013 a plnění začne 1.10.2011.Dále cituji:“z důvodů zrušení smlouvy s naší spol. je zapotřebí provést tyto kroky:1.vybrat nového dodavatele energií,2.s příslušným dodavat.uzavřít novou smlouvu o připojení.Pokud výše uvedené nebude z Vaší strany provedeno, vystavujete se riziku odpojení odběrného místa(odebrání měřícího zařízení)“.Tak, a pracovníka z toho „Levného plynu“, kterému jsme dali plnou moc, nemůžeme nikde zastihnout,nebere telefon, takže mám obavy, jestli jsme opět nenaletěli.Prosím, poraďte, jak máme teď postupovat – taky jsme důchodci.Děkuji

 50. Moji rodiče se též nachytali,ale bohužel to zjistili až po půl roce,kdy jim přišla složenka na 1.platbu splatná 15.7.Žili v domění,že podepsali u E.ONu. Na odstoupení od smlouvy je pozdě.Vše jsme dnes řešili s právníkem a odeslali doporučený dopis.E.ON stále dodává elektřinu a smlouvu s mými rodiči dosud nevypověděl,takže spol.Energetické centrum žádné dodávky neplní.Chtěl bych se zeptat, jak z této situace co nejlépe vybruslit,pokud máte někdo nějaké zkušenosti.Složenku jsme nezaplatili, jelikož nechceme pohledávku uznat.Sdělte mi,prosím, své zkušenosti.Zdraví Franta

 51. dobrý den,prosím můžete poradit?nemohu se dovolat na zákaznické číslo 840 888 889 které by mělo být zdarma,ale bohužel není,firma České energetické centrum.cz se zdá být velmi nesolidní,bohužel jsem naletěla, neposílají složenky a pak žádají penále! je nějaká možnost to medializovat?děkuji za případnou pomoc, mám malý důchod a nemohu platit zbytečné věci.

 52. Zde jsou moje poznatky. Smlouvu za mě podepsala matka před 2 měsíci (zástupci čecu ji ukecali na „sloučení plynu“ napsaného na ní „a elektřiny“ napsané na mě), takže moje smlouva platná nebude. Nicméně i tak jsem zavolal na původního dodavatele (ČEZ), jestli už provedli převod, a dozvěděl jsem se tohle:

  Paní z oddělení retence (=udržení) zákazníků čezu mi zavolala zpět a bylo vidět, že ví o čem mluví – podobných případů prý evidují dost. Vyptal jsem se na ten převod – probíhá to následovně: nový dodavatel požádá o změnu, načež začne běžet 3měsíční lhůta, během které dané „odběrné místo není právně volné“. V této lhůtě může stávající dodavatel tuto změnu zamítnout, protože stále platí jeho smlouva s odběratelem. Kdo má jakého dodavatele, je monitorováno a spravováno „operátorem trhu s elektřinou“. Po uplynutí 3měsíční lhůty si nový dodavatel musí u tohoto operátora zkontrolovat, zda odb. místo začlo být „právně volné“ a zda byl převod proveden a je tudíž platný. Pak teprv může začít dodávat. Tzn. není možné mít současně 2 dodavatele, protože u oprátora může být zapsán pouze jeden dodavatel pro jedno místo. Pokud by některý z nich, který není registrován u tohoto operátora, odběrateli něco účtoval, může to být právně posuzováno jako bezdůvodné obohacení. Změna dodavatele je prý ze zákona zdarma. Taky mi říkala, že během té 3měsíční lhůty platí smlouva se stávajícím dodavatelem a že nová smlouva při případném zamítnutí nebo při odvolání odběratelem by neměla vůbec nabýt právní účinnosti, protože prý jí nabývá až po tom převodu u operátora. (Ale tady jsem se na to nevyptal úplně přesně, takže nevím jak je to s těmi sankcemi po uplynutí 30 dní apod.) Kromě toho mi prý pošlou formuláře pro odvolání té žádosti o změnu. Takže určitě doporučuju vždy kontaktovat stávajícího dodavatele, protože ten má tendenci si vás udržet a tudíž i snahu pomoci. A navíc má možnost ten převod do 3 měsíců zablokovat, což je nejdůležitější.

 53. ještě dodám, že k tomu, aby ten stávající dodavatel mohl změnu u operátora trhu s elektřinou zamítnout, potřebuje váš písemný anebo nahraný telefonický souhlas.

  Takže shrnutí, změnu dodavatele lze vzít zpět ještě do 3 měsíců. Otázka je, jak je to s těmi sankcemi, když změnu člověk prostřednictvím stávajícího dodavatele zablokuje. Ono je opravdu možné, že ta nová smlouva platit nezačne. V takovém případě by to celé dávalo logiku: protože ČEC tohle ví, účtuje si aspoň ten registrační poplatek. I když ovečku neuloví, tak aspoň 700 (v případě mé matky) nebo 900 (jak zde uváděli předchozí přispěvatelé) mu zůstane v kapse… (Ale tohle už je určitá spekulace.)

 54. Pro Helenu: pro změnu dodavatele plynu platí stejný postup jako u el., tzn. v ochranné lhůtě do 30.9. můžete prostřednictvím stávajícího dodavatele požadavek na změnu zamítnout; zkuste zavolat na svého dodavatele, nechat se přepojit na „odd. retence zákazníků“ a informovat se u nich; pokud si to ohlídáte, žádný pracovník levného plynu vás nikam nepřevede

 55. Dobrý den,
  i já jsem naletěla. Odstupuji od smlouvy ve lhůtě 30 dnů. Až budu vědět více, napíši.

 56. Tak jsem se zařadil do „stáda“, které se nechalo polapil. A jsem si myslel, že mám za ušima. Hned druhý den jsem odvolal. Potvrzuji „vlezlost“ zástupců. Už mám u dveří nachystaný „klacek“ na podomní prodej. Teď čekám na složenku za registrační poplatek .. :-(

 57. Dobrý večer,
  chci se s vámi podělit o zkušenost od nás z Ostravy s pracovníky této společnosti.
  Chci apelovat na Ostraváky aby nenaletěli i u nás.
  Protože začali úřadovat i v Ostravě.
  Podařilo se mi z nich dostat že mají sídlo ostravské filiálky na Stodolní ( asi někde mezi bary) a taky kontakt že vůbec existují, číslo bylo na operátora Oskar – začínalo 608- ale jasně když jsem tam hned volala, tak tam naběhl pouze automat a jinak bylo neprůstřelné.
  Bydlím v Domě s pečovatelskou službou, mám net jsem tady jedna z nejmladších, ale je tady hodně babiček a dědečků přes 80 let i více.
  Dostali se do domu a začali obcházet bytovky. Je jich tady ve dvou blocích 80.
  U mne zazvonil mladík romského vzezření v ledabylém oblečení v šortkách, ale jinak čistě upraven. O tom že je Rom ale po celou dobu nepadlo ani slovo, jak z mé tak z jeho strany. Později jsem zjistila že chodil po domě a prozváněl byty ještěě s maldou drobnou blondýnkou.
  Když zazvonil tak jsem se ptala kdo je než jsem otevřela. Za dveřmi se mi představil že je z ČEZU a že potřebuje se mnou urychleně vyřídit pár nutných a nezbytných formalit ohledně připojení elektřiny. Trhlo ve mně, že snad včas ČEZu nedošla třeba nějaká platba, binec je teď všude, nic o tom třeba nevím a jdou mi odpojit elektroměr, tak jsem na sebe natáhla župan a vystartovala hned otevřít. Hned nato mi opět potvrdil že je z ČEZu, a že je VYSLÁN si se mnou nasmlouvat levnější elektřinu kterou prý mají v nabídce. Okamžitě mne to udivilo, protože pár dní předtím jsem byla osobně na ČEZu u nás si nechat zvednout zálohy a vystavit nový platební kalendář. A pohovořila s pracovnicí na kontaktním místě a ptqla se, jestli už mají nákup elektřiny hotov na příští rok a stanovenou cenu, jestli nebude drahší nebo levnější třeba. Zatím prý nic není finálně uzavřeno v nákupu a prodeji spotřebitelům v konečních maržích a jestli by bylo tak by mi to sdělila. Takže jsem po něm chtěla jeho jméno že jdu volat na ČEZ a budu se informovat cože to mají za hurá akci, že mne to překvapuje. Když jsem vzala telefon, tak z něj vypadlo že od ČEZ není. Jméno mi pořád omítal říct. Když jsem se začala dául zajímat jak je to možné že vystupují pod hlavičkou ČEzu a oblbují lidi, tak žekl že pracují “ pod ČEZem“ a jsou na něj napojeni. Na to já řekla, že to věřím, že drátama určitě. Rozvody že jsou jenom jedny. A zo je asi tak všechno. A začala jsem se dál o to zajímat. Ptala jsem sse tedy jak se jmenují konkrétně- řekne mi firmu, a tak mi řekl že jsou Energetické centrum. A pořá točil a tořil…až jsem řekla že toho mám dost, že mne neoblafne a že jdu varovat ostatní důvěřivé stařenky tady a dědečky. Než je oblbnou. Protože nebyl ochoten říct jméno ani ukázat průkaz totožnosti tak jsem zavolala Polici Česjké republiky na ně. Tam mi řekli, že o právě šetří nějaké dva podvoníky, kteří takhle obcházejí byty po Ostravě s těmi nabídkami na levný plyna a elektřinu a že si je prověři. Přijeli vzali si od nich údaje a řekli že je budou šetřit, ale na to číslo co uvedli s tím 608 na počáítku se ozval automat který hlásil České energetické cetrum . Takže tohle jim zatím stačilo. Pak policie odešla. Ti dva dál obcházeli byty tady a oblbovali nestydatě ty naše zdejší seniory. Snažila jsem se jim mařit práci- byla jsem jim v patách a vysvětlovala těm babičkám které oblbovali, že od ČEZu nejsou ať nic nepodepisují a raději si vše ověří, třeba poradí s dětmi atd. Podařiálo se mi tak zmařit asi tři smlouvy, jedna babička hned ještě chtla smouvu za čerstva zpět a u dveří a ta blondýna vzteky zasyčela. Pak byli na mně doslova jak srčni, dokonce ten maldík mi řekl že se mám sebrat a vypadnout…tak to už byl vrchol. Já v domě bydlím a vypadnou by měli oni. Ale tohle byli skutečně neprůstřelné bezpáteřní hyeny, doslova žraloci v režii smutně proslaveného volebního šotu médii cíleně zpolularizovaného v hlavních rolích Isová- Mádl – Přemluv bábu. Boíhužel se jim přesto podařilo uzavřít v jednom z domů 3 smlouvy- v době kdy jsem čekala dole před domem na policii. Těm babičkám už pomůže jedině rodina, nebo někdo kdo se v tom vyzná, protože jsou stařenky. Je mi jich líto. Na druhou budovu to pak ujž ti dva nezkoušeli, poslali tam kolegyny, ale ta nepochodila. Naštěstí se to rychle tam doneslo co jsou zač…a tak vzekhle nakonec odešla s nepořízenou. Je to smutné zjištění, že tihle žraloci si nejvíce dovolují na staré lidi, kolikrát hodně nemocné a bezmocné a využívají jejich špatný zdravotní stav a dezorientaci. Jsou tak snadnou kořistí pro tyhle bezpáteřné týpky.
  Píši to tady jako varování pro Ostraváky, aby si dali pozor a nenechali se v žádném případě zblbnout. Vystupují přímo pod hlavičkou ČEZ, nebo tvrdí že jsou napojeni na ČEZ – jako pobočka, papíry mají ale na Energetické centurm a o ČEz tam není ani zmínka. Dávejte si lidi na ně majzla!!!
  Přeju všem pevné nervy a hlavně bystrou a obezřetnou mysl *
  Libuše

 58. Taky jsem naletěla. Smlouvu jsem řádně vypověděla mám to od nich i potvrzené dopisem.8.7.2011 mě přišla faktura na zaplacení mimořádné zálohy 860kč.faktura je na úplně jiné číslo smlouvy než byla moje.Zašla jsem na CEZ a tam mi paní našla plnou moc k převodu odběru energie na číslo smlouvyuvedené na faktuře.Plná moc je na moje jméno a adresu Jedinou chybou je, že podpis není můj.Někdo ho zfalšoval. Pokud se snimi nedohodnu podám trestní oznámení.

  1. Pro Věru V.: falšování podpisu je trestný čin! Ve vlastním zájmu hlášení trestného činu nepodmiňujte žádnými dohodami a nahlaste jej.
   Pokud byste v tomto místě ustupovala nějakým dohodám, pak v podstatě budete podobnému jednání napomáhat. Kromě toho pokud je Vám znám trestný čin, pak, pokud se nemýlím, je na toto ohlašovací povinnost.
   A v poslední řadě, čekáním a odkládáním ohlášení snižujete možnosti policie, aby pachatele zadržela a věc mu prokázala.

   Dále Vám prosím, doplňte zde do kemontáře k věci nějaké další podrobnosti – zejména, v jakém městě bydlíte a zkuste osobu podezřelou nějak popsat (popř. uvést její číslo OZ) – je totiž možné, že toto postihlo více lidí a pokud tyto informace zveřejníte, pomůžete tak dalším potenciálním obětem, aby se mohly bránit.

 59. Dobrý den, i já jsem naletěla. Smlouvu jsem podepsala v lednu. Celý půl rok se nic nedělo až ted jsem měla na Sipu odečteno 500 kč. Takže jsem měla zaplatit jak ČEC tak i EONu. Dneska jsem posílala dopis k odstoupení od smlouvy.

  1. Pro Šárku: Odstoupení není možné! Smlouva je již delší, než 6 měsíců. Nyní musíte podat výpověď, ale počítejte s tím, že toto je zpoplatněno!

 60. Dobrý den, jsem stejný případ jako Šárka. Poraďte, prosím jak napsat podání výpovědi a co napsat E-onu, abych nakonec nezůstal bez el. energie a co s placením? Zaplatit oběma, nebo nikomu?! Zrušil jsem trvalý příkaz z konta s tím, že na poště zaplatím jen E-onu, kde mi řekli, že smlouva s Čec a. s. není platná protože mám smlouvu s nimi na dobu určitou sepsanou dříve a oni z tohoto důvodu nepovolili Čecu přechod platby SIPO. Přesto si Čec platbu nárokuje. Abych se nakonec nedočkal exekutora. Nešly by prosím zveřejnit formuláře pro ty z nás co prošvihli lhůtu 30 dní? Do 30 dní formulář tu je, je perfektní, ale bohužel určitě nejen pro mně dost těžko použitelný. Jistě i Šárka a další by jsme příslušné vzory formulářů moc uvítali. Za všechny předem moc a moc děkuji. (redakčně upraveno)

  1. Pro Slávka: V E.onu se radě zastavte osobně, jistě Vám tam poradí. Případ výpovědi jsem zatím s nikým neřešil, proto nemám k dispozici formuláře, ani jiné podklady. Pokud by se situace změnila, pak je samozřejmě zveřejním.

   Ale můžete to udělat i Vy – zajděte za svým právníkem, sepište výpověď a tuto listinu mi pak pošlete a já ji tu vystavím pro ostatní oběti. Pomůžete tak dobré věci.

 61. Dobrý den, i já jsem hloupě naletěl. 12.7. jsem podepsal smlouvu po zjištění dalších informacích a velké množství negativních reakcí na tuto společnost jsem hned 13.7. poslal mailem na info@energetickecentrum.cz a přímo p. Pikešové j.pikesova@energetickecentrum kopii smlouvy, výpověď smlouvy (formulář na stránkách EC) a průvodní dopis, který jsem převzal na těchto stránkách od bukajJ. (tímto mu také děkuji za zde poskytované rady). Do toho průvodního dopisu jsem také dopsal, abych byl písemně informován o převzetí výpovědi. Toto jsem také v ten samý den poslal doporučeně s podejkou na pražskou adresu. Paní Pikešová mi sice potvrdila přijetí meilu, ale zatím ticho po pěšině (asi jejich „standartní“ postup). Až mi příjde potvrzená podejka o přijetí dopisu, budu nadále trvat na informaci v jakém stádiu se má výpověď nachází…….a to vytrvale.
  Určitě je dobré si prostudovat znění § 57 občanského zákoníku odkaz
  http://www.sagit.cz/pages/lexikonheslatxt.asp?cd=152&typ=r&levelid=OB_340AB.HTM
  a nakonec zajímavý článek http://satka.cz/index.php?action=blog&article=aab_par57.php
  David

 62. Dobrý den, také jsem udělala tu chybu a podepsala smlouvu,1.7.2011 můžu ještě od smlouvy odstoupit bez sankcí když ještě neuplynula doba 30 dní moc všem děkuji za dopověď. Eva

 63. Jenže mě ty formuláře nejdou vůbec otevřít. Tak nevím, tak jsem to sepsala že žádám o zrušení té smlouvy číslo atd.. jestli to stačí. Eva

  1. Pro Evu: Hodně lidí mi píše, že jim to nejde otevřít – zkoušel jsem to na několika počítačích, ale všude mi to šlo – co Vám to píše? Dneska jsem do článku přidal další varianty těch formulářů, tak to prosím zkuste stáhnout znovu.

 64. Moc děkuji, už to otevřít šlo nevím co přesně to psalo ale bylo to nějak za zipované. Ještě jednou děkuji Eva

 65. Velmi cenné informace jsou tu, moc děkuji. Mě se to samé stalo zrovna dneska, hned emailem jsem psala svým dodavatelům, co se stalo, a že v žádném případě nechci změnit je – jako dodavatele.Stáhla jsem si veškeré formuláře a zítra hned zašlu, mooooc děkuji, zase jedna zbytečná bezesná noc, všem přeji pevné nervy, dám vědět, jak jsem dopadla

 66. Dobrý den, psala jsem sem pár příspěvků cca před necelým měsícem a musím se s vámi podělit o další pokrok :) Ve zkratce-po podepsání smlouvy s ČEC, druhý den zaslání Odstoupení od smlouvy – jak e-mailem, tak poštou na dodejku, mi následně přišla i potvrzená dodejka o přijetí Odstoupení, tak mi na té jejich lince sdělili, že mají v systému zavedeno mé e-mailové odstoupení…Nyní mi dorazil dopis, že byla smlouva zrušena a že si mám sjednat nového Dodavatele – hloupost, když původní smlouva u ČEZu nebyla nikdy zrušena…pro jistotu jsem e-mailem kontaktovala ČEZ, který mi dnes ráno potvrdil platnost stávající smlouvy dle původních podmínek. Tímto můj boj s Českým energetickým centrem považuji za vyřízený a pevně věřím v to, že mi od nich již nepřijde žádný „milý pozdrav“ ve formě nějaké složenky :) Všem přeji hodně štěstí.Lenka

 67. Dobrý den, také jsme podepsali smlouvu. Mám necelých 30 dní na její zrušení, ale mám problém s vyplnením formulářů. K tomu odstoupení- je tu napsaná praha (V Praze dne…) to mam přepsat na naši adresu, místo kde byla smlouva podepsána? A k odvolání- vlastně to samé, jenže jsme neměli smlouvu s PRE ale s ČEZ…
  Mockrát děkuji za pomoc!!

  1. Pro Jiřího: Odstoupení od smlouvy si samozřejmě musíte upravit tak, aby odpovídaly Vaším poměrům. Mnou publikované vzory jsou určené pouze pro Prahu, ostatní si je musíte upravit..

 68. Dobrý den,
  při podpisu smlouvy s ČEC si vyžádal od mé maminky prodejce podpis papíru, že souhlasí s nově uzavřenou smlouvou, kterou podepsal otec. Zdůvodnil to tím, že otec se narodil před rokem 1940 a proto někdo mladší musí podepsat takovéto potvrzení. Potvrzení jsem neviděl. Stalo se to někomu z vás? Rád bych věděl, co na potvrzení napsáno a jaké z podpisu vyplývají závazky. Děkuji Radek

  1. Pro Radka: Popravdě nedokážu říci, jak toto Vaši maminku zavazuje – neznám totoiž přesné znění papíru, co podepsala. Nicméně na odstoupení do 30 dní to nebude mít vliv.

   Když od Vás někdo chce něco podepsat, vždy si vyžádejte kopii podepsané listiny, abyste měli evindeci o tom, čemu jste se zavázali.

 69. Jak jsem stará, tak jsem hloupá.Také u nás zazvonili a tvrdili, že jdou zkontrolovat tarif.A já blbka jim to podepsala.Volala jsem na svého stávajícího dodavatele a ten již nic psát nepotřeboval.Zaznamenal si mé údaje a převod zablokuje.
  Tímto děkuji za pomoc při odstoupení slmlouvy.
  Hanka

 70. nikde to tu nemohu najít

  když oběť podepíše dvě smouvy (elektřinu a plyn) a tím pádem mají dvě ruzná čísla smuv – lze v odstoupení od smouvy uvést obě čísla smluv (jak to formulovat?) nebo raději sepsat dvě osdoupení na každou smlouvu zvlášť ? a v tom případě je možno je obě odeslat v jedné obálce ?

  díky za formuláře a rady

  Honza

  1. Pro Honzu: Raději napiště dvě samostatná odstoupení – každé zvlášť. Můžete je ale dát společně do obálky. Potom ale doporučuji k dopisu přiložit průvodní dopis, ve kterém jasně stanovíte, že přílohou jsou právě 2 odstoupení od dvou smluv (a doporučuji do průvodního dopisu uvést i čísla smluv, od kterých odstupujete).

 71. Dobrý den, postupovala jsem stejně jako Lenka, tak jenom doufám, že i tak stejně dopadnu. Je vidět, jak firma je dobře proškoluje, protože všichni zástupci oblbují stejně, a pak ať někomu vykládají něco o etice.Až někdo zazvoní, tak ho bez milosti vykopnu. Všem pěkný den a hlavně štěstí ve vyřizování.

 72. Dnes jsme taky naletěli.Prišel k nám tvrdil že je od ČEZu a spočitají nám vyhodnější tarif.Vzal si od nás i vyučtování od ČEZu i když jsem mu říkala na co to potřebuje že to tam mají podepsali jsme až když odešel všimla jsem si že jsme to podepsali jinému distributorovy.Je mi z toho zle co je to za podvodníky.Musím to okamžitě nějak zrušit.jde to napsat i rukou nemám tiskárnu.Díky

  1. Pro Lenku: Samozřejmě to jde, pokud to bude čitelné. Případně si list můžete za 3 koruny nechat vytisknout v kterémkoliv copycentru, nebo na městkém informačním centru.

 73. Tak mi volali pro oveření.Hned jsem je sprdla,že jsou podvodníci že se mi pán představil jako od ČEZu a oni se strašně divili,že jsem to nevěděla.Doufám ,že jsem to nezvorala a výpověd mi prijmou.Jsem z toho pěkně rozčílená.

 74. Tak já pro velký úspěch naletěla dneska V Kadani. Pán byl příjemný, upovídaný a představil se jako zástupce ČEZu. No a já blbka samozřejmě podepsala. Teď večer jsme k tomu sedli s manželem u netu a rovnou podáváme odstoupení od smlouvy. Na ČEZu a RWE se zítra zastavíme osobně. Snad vše proběhne bez problémů a nebude nás to stát ani korunu navíc (někdo tady psal, že se i při odstoupení platí registrační poplatek?).
  Tímto chci taky panu Boučkovi poděkovat za velice užitečné rady. Jste poklad pro nás důvěřivé hlupáky!

 75. Pořád mi to leží v hlavě, tak ještě „studuji“:

  Pro Jiřího: Odstoupení i další dokumenty si musíte poupravit. U nás např. firma vystupuje jako České Energetické Centrum Jih s.r.o., IČ: 27066151, adresa je stejná.

  A co se týče nepříjemného pozdravu v podobě složenky – dle VOP čl.6, odst. 2b) se nějakým finančním sankcím nevyhneme.

  1. Pro Stáňu: Pletete si Odstoupení a Výpověď. Odstoupení ruší smlouvu a všechny vzniklé závazky – vy tedy nemusíte nic platit. I kdyby si to dali do podmínek, zákon je zákon!

 76. Ještě mám jeden dotaz když mi včera volali chtěli datum narození že ho ve smlouvě nemají,je ta smlouva platná?Mám psát datum nar.psát do odstoupení od smlouvy?Dnes jsem volala do ČEZu,a mám výpověd zablokovanou,prý mi do 2 dnu zavolají.Děkuji predem moc za odpověd.

  1. Pro Lenku: Datum narození do odstoupení přesto raději napište – je to totiž důležitý identifikátor osoby.

 77. Vkládám tady zajímavé info o rozmáhajících se praktikách podomových obchodníků s čímkoliv. Pokud jste nenaletěli jenom ohledně eletkříny a plynu, pozor i na jiné varianty zboží co zkoušejí.
  Předem!
  Kdo je připraven, není zaskočen a je pak flexibilní :-)
  Omlouvám se adminovi že to tady vkládám…snad to bude k něčemu i pro ostatní v režii akčního varování.
  Přeju všem klidné a pohodové dny a zdravím srdečně z Ostravy *
  Libuše

  http://www.novinky.cz/finance/239610-stale-vice-cechu-se-zivi-podomnim-prodejem.html

 78. Moje číslo smlouvy vypadá takto: L * a pak šestimístné číslo.Já jsem pouze napsala to šestimístné číslo, myslíte pane Bouček, že je to chyba, a že by to mohli využít jako neplatné odstoupení?

  1. Pro Danu: Pokud jste uvedla dostatek dalších údajů pro Vaší identifikaci a nic nebylo přímo v rozporu (například chybně zadané číslo), pak by se dalo obhajovat tím, že jste uvedla dostatečné množství údajů pro jednoznačnou identifikaci smlouvy i jiným způsobem, než jen neúplným číslem. V případě pozdějšího sporu byste pravděpodobně obstála.

   Nicméně pro jistotu podejte Odstoupení znovu, pokud ještě stíháte lhůtu 30 dní.

 79. Dobry den Jakube, mam uplne stejny pribeh. Prisl, ohanel se slovy uspora, zakon, dodavatel se v zadnem pripade nemeni a muj duverivy 70 lety tatinek podepsal. Moc dekuji za formulare a vubec cely Vas web. Nejde mi snad tak o ty penize jako o princip. Nechapu tu drzost. Usetrene penize poslu nadacnimu fondu Vesely senior:-) Jeste jednou moc diky. Vendula

 80. Moc děkuji pane Bouček, smlouvu jsem podepsala 18.7.2011, takže lhůtu stíhám.Nebýt Vás, tak nevím.Ještě jednou moc děkuji

 81. Jak odstoupit od smlouvy. Standartně 14 dní a měsíc. Proběhne vždy při přijetí odstoupení.

  Ale také existuje výpověď. Když vypovíte smlouvu ve 3 měsících většinou bývá standartní smluvní pokuta ve výši 2500,- Kč (firmy 10000,-). Pokud vám obchodní zástupce (dále jen OZ) při podpisu lhal, zatajil informace (např.: představil se jako eon, čez, nebo stylem eon končí přejděte k nám) tak stačí k výpovědi připojit stížnost na OZ. ČEC zanechává průvodní list, kde jsou uvedeny jména, čísla OP a telefonní číslo OZ. Dále je potřeba číslo smlouvy. Tohle všechno napište do stížnosti a pošlete spolu s výpovědí. A pak cca měsíc než se to dobere konce.

  Problém je že po prvním měsíci se začíná s přeregistrováváním odběrného místa k jinému dodavateli. Takže čím déle to pošlete tím delší čas může trvat vypovězení. Ale ČEC je jedna z firem, které zákazníka drží zuby nechty a nepustí ho.

  Když už k vám dorazí obchodní zástupce. Je lepší mu říct narovinu chci se podívat na internet a zkontrolovat si to !!! Na internetu je spousta kalkulaček, ale jak jsem zjistil jsou to soukromníci, takže výsledky jsou krapet zkreslené. Takže doporučuju kalkulačku Energetického Regulačního Úřadu (dále jen ERU). http://kalkulator.eru.cz/

  Všeobecné podmínky jsou veskrze stejné, akorát si dávat pozor na vedlejší poplatky.

  1) Poplatky za upomínky
  2) I když distribuce je regulovaná státem, dodavatelé si tam můžem přiúčtovat to znamená, že i když vám spočítají dodávku výhodněji o několik set až tisíc korun stále tam jsou poplatky vyšší skrz stálý měsíční plat
  3) Zkontrolvat fixní plat
  4) Systémové služby jsou placeny od Megawaty (zkontrolovat)
  5) Doby uzavření smlouvy. Obchoďáky často kladenný argument máte tam cenu garantovanou či fixovanou na danou dobu třeba 2-10 let oproti velkým firmám EON, ČEZ a PRE na elektřině. Takže nezahrnujou ostatní dodavatele viz ERU. Cena fixovaná neexistuje! Když se bude zdražovat, vám zdraží taky! Ale budete to mít o tu garanci nižší (pár haleřů kilowata).

 82. Dobry den, babicka taky podepsala tuto smlouvu s tim ze bude mit levnejsi elektrinu.smlouvu podepsala 23.3.2011 a dneska ji prislo s ČEZ prijeti vypovedi ke zmene dodavatele k elektrine od 1.9.2011.. tak by do te doby mohla jeste napsat vypoved ne?kdyz jeste do 30.8.2011 porad spada pod ČEZ..dekuji za radu

 83. Dobrý den, není problém ve stejném datu podepsání smlouvy a odstopení od smlouvy? Děkuji

 84. Dobrý den,

  právě řeším stejný problém. Jak se díváte na možnost odstoupit od smlouvy podle § 57 odst. 2 a 3 Obč. zákoníku, kde se píše:

  „(2) Dodavatel musí spotřebitele písemně upozornit na právo odstoupit od smlouvy nejpozději při uzavření smlouvy; písemné upozornění musí obsahovat i označení osoby, u níž je třeba toto právo uplatnit, včetně bydliště či sídla takové osoby.

  (3) Při porušení povinnosti stanovené v předchozím odstavci má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy do 1 roku od jejího uzavření.

  Nikde jsem ve Všeob. obch. podmínkách ani na smlouvě takové upozornění (odst. 2) nenašel. Myslíte, že by se dala smlouva ukončit i na základě tohoto (resp. mít na ukončení až 1 rok), anebo je klička někde jinde?

 85. Dobrý den, omlouvám se, toto upozornění opravdu ve VOP je.

 86. Dobrý den Jakube, prosím o radu. V únoru jsem podepsala s firmou ČEC smlouvu. Předchozí dodavatel mi přestal ztrhávat platby ze SIPO od dubna. ČEC mi strhla ze SIPA první platbu až v měsíci červenci a to dvě měsíční platby najednou. Vzápětí na to jsem obdržela dopis od ČEC, že z důvodu zamítnutí dodavatele u EAN mi ptvrzují ukončení tohoto odběrného místa touto společností a že si tedy musím vybrat jiného dodavatele. Kontaktovala jsem tedy předchozího dodavatele el. energie jímž je CENTROPOL, kde mě ujistili, že jsem nadále odběratelem jejich el. energie, neboť mám u nich podepsanou smlouvu na dobu tří let a ta ještě neuplynula. Jen musím zpětně tuto dodávku elektřiny zaplatit za čtyři měsíce. Na zákaznickou linku společnosti ČEC se nelze dovolat, na email mi nebylo odpovězeno. Zaplatila jsem této firmě prostřednictvím SIPO 1200,- Kč. Není však možné, abych měla dva dodavatele el. energie. Jak mám postupovat, aby mi tato částky byla vrácena? Když jsem kontaktovala telefonicky osobu, která se mnou smlouvu uzavřela, nedověděla jsem se vůbec nic, protože mi nedokázal na nic odpovědět a doporučil mi zákaznickou linku, kde vám pustí hezkou hudbu, ale nikdo to tam nebere. Existuje nějaký seznam poboček této firmy? Za odpověď předem děkuji.

 87. Michal P zajimavá úvaha, ale tady jde o to, že jste podepsal VOP (všeobecné obchodní podmínky). To co je z druhé strany smlouvy a strašně malým písmem, takže se to vás netýká. Můžete podat výpověď spolu se stížností pokud je to kratší dobu než 36 měsíce.
  lila nemusíte se bát, že o peníze přijdete. Tam jde o to, že ČEC si bez dovolení vzal zálohy. Ty si může vzít pouze a jedině v případě, kdy proběhlo úspěšné převedení k nim a uplynula lhůta vždy 1. po třech měsících. Až vám přijde roční zúčtování je tam uvedeno přeplatek/doplatek tak se tam počítají všechny platby, s tím že bych si zavolal na Centropol a oznámil jim, že nemůžou požadovat 4 zálohy, když jste jim nezaplatila 2. A ty že drží ČEC. A při ročním zúčtování si je můžou vzít od nich.

 88. Zdravím, chci se podělit o mé zkušenosti. Jak jsem psal výše, 14.6. jsem podepsal, po pročtení diskuzí 15.6. poslal výpověď – bez odezvy, zhruba po 14 dnech jsem na jejich stránkách žádal o vrácení 2 ks vyúčtování/které jsem jejich zástupci dal/ – bez odezvy.12.7 jsem psal mail proč mi posílají fakturu za registraci, když jsem 15.6. odstoupil od smlouvy – bez odezvy. Pokusy o dovolání na infolinku jsou samozřejmě neúspěšné – dokonce mi hlas na záznamníku sdělil, že všechny operátorky mají zákazníky a abych prý šetřil korunky ať zavěsím a zavolám později – málem mě to rozplakalo. Ale přeci přišel hepyend – přišel mi mail, že se omlouvají a faktura byla neoprávněná a konečně 21.7 dopis, že potvrzují ukončení smlouvy.Tak mám snad klid. Celá akce mě stála něco přes stovku za 4 doporučené dopisy a pár bezesných nocí.Teď mám za dveřmi hůl a ženu s ní každého prodejce…………

 89. Na zákaznické lince ČEC (840 888 889) jsou od 7 do 21 hodin. Musím ale podotknout že se to uráčí zvednout nejdřív až cca po 20.minutách – 30.minutách. Co se týče placení, platíte i dobu, kdy mluví automat, tak si dávejte pozor!

 90. Dobrý den pane Boučku,
  děkuju moc za skvělou stránku, moc jste jistě nejen mně pomohl s vyřízením této nepříjemné záležitosti!
  Ještě jendou díky

 91. Dobrý den,
  s něčím takovým jsem se zatím nesetkala, také jsem jim uvěřila, měli zfalšovanou průkazku E.On a tvrdili, že se nemusím bát, že nejsou žádná konkurence..prý jsou zástupci E.Onu a když vyplním jejich formulář tak budu mít levnější elektřinu o 600 kč za MWh … vše napsáno za tři minuty, podpis a rychle pryč.. doma jsem se nestačila divit.. jsou to obyčejní podvodníci a zloději.. nechápu v jakém světě to žijeme a kam až jsou někteří lidé schopni zajít!!!!!!!!!!! Vrah Breivik se taky vydával za policistu, a jak to skončilo …

 92. napadla mě myšlenka, nevím jestli to bude průchozí, ale snad mi někdo k tomu něco přidá. Podle VOP lze ukončit smlouvu, pokud doložím, že ukončuji odběr z důvodu změny sídla, bydliště, převodu nemovitosti, apod. Nedal by se převést elektroměr a plynoměr na někoho jiného (třeba v rámci rodiny) s tím, že já se budu stěhovat a na základě toho smlouvu ukončit? Byly by tam taky ty sankce? Co myslíte?

 93. Dobrý den pane Boučku,
  u nás doma naletěl manžel 70 let. Podepsal také smlouvu z ČEC již 27.4.2011 na plyn a elektřinu. Nic jsem netušila. Nyní jsem zachytila dopis i s fakturou.
  Hned jsem volala na EON a chtěla jsem převézt hodiny na sebe. Manžel všemu důvěřuje a vše podepíše. Zjistila jsem, že elektřina se již převádí k 1.8. a nemohu u nich přepsat hodiny. Elektřinu jsem od nich odebírali trvale roky. manžel podepsal plnou moc, že mohou změnit odběratele. Jiná situace je u plynu kde jsme k nim přešli vloni prosinci a smlouva je do konce tohoto roku. Hned si dávám přepsat plynoměr na sebe, aby manžel s tím nemohl manipulovat. Já nepatřím mezi důvěřivce.

  Smlouvu na elektřini chci ČECu vypovědět.
  Jak to udělat, aby to prošlo.
  Stalo se: doslova cituji:
  Předpis zálohových plateb za dodávku elektřiny na základě smlouvy xyzkkkkk. Smlouvu pod tímto číslem nepodepisoval. Jeho podepsaná smlouva má úplně jiné číslo. V adrese je také chyba v čísle 475/5 místo 476/5. Dále v obch. podm. uvádějí, že na svých www mají ceny elektřiny což není pravda. Dnes tam žádný ceník nebyl. Nevím kolik platím za KWh, ve smlouvě taky nic o ceně. Mohu všech těchto chyb nějak využít k našemu prospěchu při výpovědi smlouvy?
  Moc děkuji za rady.

 94. Dobrý den pane Boučku,
  u nás doma naletěl manžel 70 let. Podepsal také smlouvu z ČEC již 27.4.2011 na plyn a elektřinu. Nic jsem netušila. Nyní jsem zachytila dopis i s fakturou.
  Hned jsem volala na EON a chtěla jsem převézt hodiny na sebe. Manžel všemu důvěřuje a vše podepíše. Zjistila jsem, že elektřina se již převádí k 1.8. a nemohu u nich přepsat hodiny. Elektřinu jsme od nich odebírali trvale roky. Manžel podepsal plnou moc, že mohou změnit odběratele. Jiná situace je u plynu kde jsme k nim přešli vloni prosinci a smlouva je do konce tohoto roku. Hned si dávám přepsat plynoměr na sebe, aby manžel s tím nemohl manipulovat. Já nepatřím mezi důvěřivce.

  Smlouvu na elektřini chci ČECu vypovědět.
  Jak to udělat, aby to prošlo.
  Stalo se: doslova cituji:
  Předpis zálohových plateb za dodávku elektřiny na základě smlouvy xyzkkkkk. Smlouvu pod tímto číslem nepodepisoval. Jeho podepsaná smlouva má úplně jiné číslo. V adrese je také chyba v čísle 475/5 místo 476/5. Dále v obch. podm. uvádějí, že na svých www mají ceny elektřiny což není pravda. Dnes tam žádný ceník nebyl. Nevím kolik platím za KWh, ve smlouvě taky nic o ceně. Mohu všech těchto chyb nějak využít k našemu prospěchu při výpovědi smlouvy?
  Moc děkuji za rady.

 95. Dobrý den,

  ještě se vracím k § 57 obč. zákoníku (viz. výše). Podotýkám, že píšu ohledně smlouvy, kterou podepsal můj dědeček, ne já osobně.

  V odst. 2 je psáno, že, kromě upozornění na možnost odstoupit do 30 dní, má toto upozornění obsahovat i označení osoby, u které je třeba toto právo uplatnit (včetně bydliště či sídla). Označení takové osoby vyloženě vedle upozornění napsáno není… Ani např. výrazem typu „u Obchodníka.“ Je tam jenom to právo, ne pak už, kde ho uplatnit. Co říkáte na to, že by to bylo porušení odst. 2 § 57 OZ a šel tedy použít odst 3 § 57 OZ?

  Kromě přepisu odběrného místa (odpověď neznám, zda by to šlo bez problémů) mě napadl ještě jiný způsob – ve VOP, část 4, odst. 8 je psáno „Účastníci mohou odstoupit od Smlouvy v případě podstatného porušení Smlouvy“. Za podstatné porušení smlouvy je považováno, mimo jiné, nezaplacení Zákazníkem do 14 dní od upomínky… Nejlogičtější výklad samozřejmě je, že odstoupit může ten, kdo smlouvu neporuší. Tady je to ovšem napsáno natolik obecně, že by to šlo vyložit – kdokoli poruší, pak může kdokoli odstoupit. Jinými slovy – já nezaplatím – poruším smlouvu – mám právo odstoupit.

  Myslíte, že je tato úvaha správná? Podotýkám, že v částo 3 VOP je psáno o předání pohledávky k vymáhání v případě prodlení s placením v délce 1 měsíc, což by případné použití výše popsaného postupu (porušení ze strany Zákazníka – ukončení smlouvy ze stany Zákazníka) činilo riskantním.

  Co na to říkáte?

 96. dobrý večer Jakube,
  samozřejmě jsem podepsala smlouvu již 10.3.2011
  nemáte tam nějaký vzor na výpověď pro ČEC.
  děkuji

 97. tak jsem další ovce jsem debil debil dnes jsem podepsala 28.07.když jsem si přečetla tento blok hned jsem sepsala odstoupení 28.07.a utíkala na poštu teď ještě napíší 29.07.pre a plynárnám a pak budu čekat chci se zeptat jakou mám šanci že to vše dobře dopadne a jakou můžu čekat pokutu od cec za odstoupení lze to nák vypočítat jsem ztoho uplně špatná pani byla tak přesvědčivá že jsem podepsala.Podepsat i vypovjedět jsem stačila v jeden den jak rychle člověk může udělat chybu děkuju za odpověd

 98. Dobrý den,
  posílám shrnutí svých zkušeností s ČEC.
  Dne 13.6. jsem podepsala smlouvu a zapůjčila prodejcům vyúčtování elektřiny a plynu.
  15.6. jsem odeslala odstoupení od smlouvy a oznámení o zpětvzetí plné moci svým dodavatelům plynu a elektřiny. Pak se nějakou dobu nic nedělo.
  Po návratu z dovolené 12.7. jsem měla v poště vrácené vyúčtování elektřiny, o pár dní později přišlo vyúčtování plynu.
  20.7. jsem obdržela poštou od ČEC potvrzení storna smlouvy.
  Snad tedy bude všechno v pořádku. Panu Boučkovi velmi děkuji za pomoc při řešení této nepříjemné záležitosti a všem ostatním držím palce!

 99. Mí rodiče také naletěli(táta 95, máma 90), naštěstí hned ten den,kdy to podepsali jsem u nich byla,na internetu jsem si přečetla co to jsou za darebáci a poslala jsem e-mailem odstoupení od smlouvy-automat potvrdil příjem.Pak jsem ještě poslala doporučeně odstoupení od smlouvy,ještě jednou jsem hledala a internetu a našla jsem formulář od pana Boučka a tak jsem odstoupení poslala ještě jednou doporučeně.
  Co mám ještě udělat,aby rodičře neměli problém.Smlouvu sepsali 18.7.2011,e-mail jsem poslala 19.7. ,první doporučený dopis 22.7 a další dne 28.7.2011.Mám vyčkat na jejich reakci nebo ještě něco udělat?Díky za radu.Helena

 100. Přeji dobrý večer, se souhlasem ředitele Právní a sociální občanské poradny v Brně uveřejňuji jeho odpověď na dotaz Jak dát výpověď ČEC. Hlavně mu moc děkuji. Kopie dopisu.

  Dobrý večer,
  manžel bohužel nevyužil 30 denní lhůty pro odstoupení od smlouvy, ani ve lhůtě dle VOP nevysloil nesouhlas s novými VOP, takže nyní zbývá jen využít ust. § 57 odst. 2, 3 občanského zákoníku a namítnout porušení povinnosti ze strany dodavatele. Konkrétně:
  § 57 odst. 2: Dodavatel musí spotřebitele písemně upozornit na právo odstoupit od smlouvy nejpozději při uzavření smlouvy; písemné upozornění musí obsahovat i označení osoby, u níž je třeba toto právo uplatnit, včetně bydliště či sídla takové osoby.
  § 57 odst. 3: Při porušení povinnosti stanovené v předchozím odstavci má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy do 1 roku od jejího uzavření.
  Já osobně jsem ani ve Smlouvě, jejíž číslo se skutečně liší od toho uvedeného v Předpisu zálohových plateb, ale jinak údaje odpovídají tomu, co manžel uvedl a podepsal, nenašel ani označení osoby, u které je třeba uplatnit právo odstouit od smlouvy, ani sídlo tého osoby. Pouze ve VOP je uvedeno, že zákazník má možnost oznámit odstoupení od smlouvy příslušnému provozovateli distribuční soustavy (PDS). Kdo to je, ale skutečně ze smlouvy nevím, s tímto PDS uzavírá smlouvu o dopravě elektřiny obchodník, tedy ČEC. Proto bych ani jako zákazník nevěděl, u koho mám toto právo uplatnit.
  S odkazem na porušení § 57 odst. 2 občanského zákoníku firmou ČEC má tedy Váš manžel právo jako spotřebitel odstoupit do jednoho roku od této smlouvy.
  Jinak ceník elektřiny má firma uveden na http://www.energetickecentrum.cz, stejně jako obchodní podmínky. Tyto byly letos již 2x změněny. Vyjádření nesouhlasu s novými VOP nejpozději 1 měsíc před jejich účinností (to znamená zákazník má 1 měsíc od doby, kdy byl na nové VOP firmou vhodně upozorněn – nevím jak upozornili Vašeho manžela) na to, aby příslušnému PDS – nevím kdo to u Vás je – oznámil svůj nesouhlas se zněním nových VOP a nedohodl se s ČEC na jinak a trval na odstoupení od smlouvy, nejpozději ke dni účinnosti nových VOP.
  a doporučoval bych zvolit postup provozu k odstoupení od smlouvy co nejdříve.

  To že manžel nebyl nijak na změny VOP upozorněn, zmiňte v odstoupení od smlouvy rovněž.

  S pozdravem
  Ing.Bc. Pavel Drahovzal
  ředitel
  Právní a sociální občanská poradna Brno, o.s.
  Podstránská 705/84, 627 00 Brno

 101. Dobrý den,

  tak jsem dnes našel dopis od ČEC, aby jsme jim začali od 15.8 platit 2 200kč, vubec jsem netušil co to je a po cce 4 měsících jsem se dozvěděl od matky, že s nimi sepsala smlouvu na 5 let. Tu smlouvu nikde nemá a nevím, jak si teď počít, abych jí vubec mohl vypovědět, obávám se i toho, že u E.ONu ta smlouva nadále trvá a budeme miuset platit 2 100kč měs. E.ON i 2 200kč ČEC… Nevíte, zda tu smlouvu někde ještě seženu? Vubec nevím, co ted dělat, jelikož matka má furt v halvě zasunuté to, že to je nadále E.ON a není s to, pochopit, že to jsou jenom za*raný podvodníci…

 102. Tak se vracím podělit se o to jak to proběhlo u mě.

  Odeslal jsem na ČEC formulář z jejich webu k odstoupení od smlouvy (samozřejmě poštou s dodejkou).
  Zavolal na RWE, odkud mi ochotně poslali formulář k zpětvzetí výpovědi, dokonce s předepsanou a předplacenou obálkou.
  A pak jen čekal co se bude dít :)

  27.července (více jak měsíc od uzavření smlouvy a necelý měsíc od odeslání odstoupení) přišla faktura na registrační poplatek.
  Krátký telefonát na linku ČEC vše vyřešil.
  Uznali, že odstoupení proběhlo v pořádku a poplatek je tedy neoprávněný.

  Tedy „klep, klep“ na dřevo, všeproběhlo OK.
  Jen zatím od ČEC nedorazilo potvrzenío odstoupení.

 103. Dobrý den

  V pátek 29.7. 2011 jsem podepsal smlouvu u CENTROPOLU. Po důkladném promyšlení jsem se rozhodl tuto smlouvu vypovědět a chtěl bych se zeptat jestli k tomu stačí výše uvedený vzor (jestli se něco nezměnilo) ? Děkuji Vodička

 104. Dobrý den, v současné době se můj otec snaží bohužel pozdě odstoupit od smlouvy s ČEC na dobu určitou 5 let. Při uzavření smlouvy v březnu 2011 vůbec netušil, že podepisuje smlouvy s jiným dodavatelem, obchodní zástupce předstíral, že je od ČEZu. O změně se dozvěděl až z dopisu od ČEZu jako původního dodavatele o ukončení dodávky proudu k 31. 7. 2011. Následně kontakovat ČEZ, zrušil odstoupení od smlouvy od nich, což akceptovali a sami poslali formuláře pro ně na pokračování odběru i pro ČEC na odstoupení od smlouvy. Obojí odeslal doporučeně 22.7.Nyní ale již přišel splátkový kalendář od ČEC. ČEC ale tvrdí, že dopis nemá v systému, tudéž podle nich smlouva není vypovězená, ale i kdyby, tak budou požadovat 5000 sankci za odstoupení od smlouvy po více než 30 dnech. Možná i nastavili inkaso (bohužel dle daného souhkasu otcem), takže možná bude otec platit dvakrát ČEZu i ČECu. Na smlouvě s ČEC je ale drobná chyba v jednom písmenu jména a chybné číslo EAN. Mohlo by to být důvodem pro neplatnost smlouvy a vyhnutí se sankci 5.000? Díky za odpověď.

 105. Dneska jsem přesně tohoto dealera odmítl. Chtěl jsem, aby mě tady nechal obchodní podmínky, že si je pročtu a zavolám. Prý to nejde. Chtěl jsem tedy odkaz na internet, že si to prostuduji, tvrdil, že na internetu nic nenajdu. Vehementně trval na tom, abychom si chvilku sedli a za pár minut uzavřeli smlouvu. Tvrdil, že nejde o změnu dodavatele, pouze o racionalizaci sběru dat o odběru. Tak jsem se zeptal, proč chodí za zákazníkem, když sběr dat a jeho případná racionalizace je věcí dodavatele. Neodpověděl. Tak jsem ho vyhodil.

 106. Tááák, a to jsem si myslela, že se mi TO nemůže stát! Dnes za poledne zvonek – jdu snížit tarif, bla, bla ..- a jsem v zástupu pitomců! Už víc jak 3 hodiny hledám na netu a zjištuju, že nejsem sama! Ale hrozmě mi TO saje krev!! Centropol energy, BLIK. Fakt je to skoro onen „blick“.A telefonáty, dodejky. Jak rychle si člověk přidělá problémy…- a to v den, kdy jsem před 34 roky přivedla na svět starší dceru. Oslava jak (ne)má vvpadat.Ano, za blbost se platí, nejen penězi.. – Romana

 107. Měl bych dotaz pane Boučku:Poslal jsem ČEC výpověd doporučeně poštou hned ten den co to moje matka podepsala.Pak jsem ještě chtěl aby mi výpověd potvrdily mailem a zároven písemně .To se taky stalo asi do týdne přišel mail s potvrzením výpovědi a pak asi za týden i písemný dopis mé matce s výpovědí té smlouvy.To bylo v únoru tohoto roku.
  Tím jsem si myslel,že vše skončilo,ale před týdnem přišel matce od ČEC rozpis plateb na měsíce srpen -prosinec a včera přišelo i sipo na placení.
  Chtěl bych vědět zda teda když jsem místo odstoupení od smlouvy napsal výpověd a oni mi jí potvrdily zda je to vůbec platné.
  Dále v tom rozpise bylo uvedeno že na základě smlouvy 00000 jí zasílají rozpis plateb.
  Jenže v původní smlouvě bylo úplně jiné číslo smlouvy!!!!!
  Myslím,že je to vše děláno záměrně nebot se ozvali až po půl roce a navíc s nějakým vymyšleným číslem smlouvy.
  Pokud by jste nám mohl poskytnout nějakou radu jak ted postupovat byl bych moc rád.
  Zdeněk

 108. Dobrý den,
  smlouvu jsem podepsala 31.5.2011, odstoupila jsem od ní 22.6.2011, tedy v rámci 30 denní lhůty. Dnes mi přišel dopis, podle kterého nemůže být žádost o ukončení akceptována ze dvou důvodů: chybí (prý) můj podpis a chybí číslo smlouvy. Navíc mám prý použít formulář ze stránek společnosti. Formulář byl ze stránek společnosti, podpis byl můj a číslo smlouvy jsem tam psala. Teď jsem jim poslala mail, pokud mě do týdne nekontaktují, podám trestní oznámení.
  Martina

 109. TITO PODVODNÍCI 1.8.2011 ŘÁDILI V HLINSKU.JE NÁS VÍC,PODÁME TRESTNÍ OZNÁMENÍ

 110. Dobrý den, byli u nás už 2x, nikdy jsem je nepozvala ani za dveře, vše se odehrávalo venku před domem, měli plnou pusu řečí a hrooozně naspěch. Jen co to na mne vše vybalili, už chtěli ať podepíšu smlouvu. Tak jsem je poslala do háje-a to ještě slušně:))Ještě něco blekotali o tom, že jsou to holt moje peníze a když nechci ušetřit, že je to moje chyba. V tom jsem jim dala za pravdu a a požádale je, ať už k nám nechodí, že si své finance budu obstarávat sama. Jo a ještě jeden fígl použili- když jsem jim řekla,ať mi dají nějaké prospekty, že si je pročtu a potom se rozhodnu a popřípadě zavolám, tak to prý nejde, protože je to jedinečná akce v našem městě a oni tam vícekrát nepojedou, ať podepíšu raději hned.

 111. Také mě napálili….jejich taktika? Že jdou zkontrolovat údaje na smlouvě a číslo elektroměru, prý stačí k nahlednutí poslední výpis. Z něho si dealerka vše opsala do smlouvy, řekla mi, že mám malou spotřebu a tudíž nárok na balíček zafixování současné ceny na dobu 5 let, nic se pro mě nemění, stačí podepsat….po přečtení smlouvy jsem si připadal jak hlupák, takhle nalítnout… Hned jsem dealerce volal, samozřejmě to nebrala. Druhý den jsem doporučeně poslal zrušení smlouvy, emailem postěžoval na jejich podvodný postup a teď se modlím, aby smlouva byla zrušena a už o nich neslyšel.

 112. Aj mňa napálili. Včera som to podpísala. Len pre info: už úřadujú aj v Brne a okolí.
  Takže okamžite posielam Odstoupení od smlouvy. Len sa chcem spýtať, je to na 100% isté, že tá zmluva sa s tým zruší? Nemože sa stať to, že aj keď zruším zmluvu, prídu mi napr. po pol roku, nejaké sankce? Diky za tieto webovky a komentáre.

 113. Dobrý den, 7.7.2011 jsem podepsal smlouvu s ČEC. Právo na odstoupení od smlouvy je 30 dní. Toho jsem chtěl využít, poslal jsem jim tedy 27.7. dopis i s dodejkou. Dnes mi dodejka přišla na zpět s tím, že dopis byl doručen 8.8.2011 to je 12 dní od odeslání počítal bych 3 max 5 dní. Mohu se nějak bránit, když jsem odstoupení poslal včas, ale oni si ho pozdě vyzvedli?
  Myslím, že si podle jména a adresy odesilatele zjistili o koho jde, kdy podepsal smlouvu a dopis vyzvedli až po uplynutí 30dní od uzavření smlouvy.
  Děkuji za rady, Novák.

  1. Pro Josefa: Rozhodují je doručení odstoupení. Ve Vašem případě došlo k pozdnímu odstoupení a nemusí být uznáno. Je mi líto, že Vám to musím takto oznámit. Zkuste se obrátit na právníka, který by mohl v laicky sepsané smlouvě nalézt nějakou vážnou vadu, pro kterou by smlouva mohla být uznána za neplatnou.

 114. Ahoj, bohužel jsem další :-(.Ihned zítra posílám odvolání od smlouvy.Tentokrát se chlapci vydávali za zaměstnance ČEZu a dokonce mi o ČEZu podávali informace, na které jsem se ptala. Chci se zeptat, obdržel už někdo od Vás písemné vyrozumění o tom, že tedy nejste zákazníci ČEC?
  Díky za odpověď, Martina

 115. Dobrý den,

  v odstoupení od smlouvy do kolonky adresa má přijít korespondenční adresa či adresa trvalého bydliště? Řeším to, protože se v mém případě tyto dvě adresy liší a byl bych nerad aby kvůli této chybě bylo odstoupení od smlouvy bráno jako neplatné.
  Děkuji

 116. Dobrý den, také jsem se nachala napálit. 9.8.jsem podepsala smlouvu a hned 10.8 jsem osobně donesla výše ztažený formulář na ČEC a pro jistotu ještě poslala znovu dodejkou. na Pre jsem odeslala pouze dodejkou a mluvila se zákaznickou linkou. Slečna mi odnesla originál vyúčtování od PRE. Myslíte, že ho dostanu zpět? Přijdou mi nějaké upomínky či něco k placeni od ČEC? Mají i mé číslo SIPO může ci ČEC něco samovolně ztrhnout? Moc děkuji za odpověď

 117. Pane Bouček,co byste poradil mě? Jak jsem výše uvedla, písemně mi odpověděli, že chybí číslo smlouvy a „neobsahuje vlastnoruční podpis odběratele.“ ČEC každopádně od té doby mlčí, nekomunikuje….Děkuji.Martina

 118. Dobrý den.Nejsou tyto jejich praktiky trestné a co takhle podat stížnost na státní energetickou inspekci?
  Děkuji

 119. Také jsme bohužel zákazníci ČEC.Již dva měsíce čekáme na vrácení přeplatku za elektřinu.ČEC nereaguje na doporučený dopis a dovolat se k nim nelze.Jsme u nich od 1.12.2010.Je nějaká šance vypovědět smlouvu pro neplnění povinností z jejich strany?

 120. Od jakékoli smlouvy můžete odstoupit při každé změně ceny. To znamená u elektřiny 1x za rok, u plynu 4x za rok, nebo když tyto ceny nejsou zveřejněny včas, tyto alternativní dodavatelé to mají v obchodních podmínkách, že můžete odstoupit z důvodu nesouhlasu s novými cenami.

 121. RE: Jana, pokud Vám nezaslali vyúčtování ve Vašem vyúčtovacím měsíci, můžete se obrátit na ERÚ (energetický regulační úřad)

 122. Podepsala jsem jen elektriku a to v polovině července, sice nátlak žádný, ale že to dělají v celém baráku, že je pověřil ČEZ, skutečně se tam mihli ještě dva – moje hloupost. Na dovolené mně to vyšumělo z hlavy, cvaklo až teď, dovedlo mě až sem. Zatím se nic neděje, ale tato diskuze mně fakt stačí. 30 dnů je bohužel pryč. Hned jsem volala na zatím stávajícího dodavatele, řekli, že tam ještě žádný požadavek od nich nemají a že to mohou nějak blokovat, že do dvou dnů zavolají z oddělení, které se tím zabývá a že dostanu nějakou papírovinu – dva dny utekly a nic, zítra opět volám. Smiřuji se s faktem sankce. Předpokládám, že kromě papírů dostanu také nějaké rady a informace, jak to zrušit, přesto se zeptám, jak a co udělat a co se bude dít dál. Odstoupit z hlediska správného výrazu už asi nelze, takže výpověď? Smlouva nenabyde účinnosti, protože to nedovolí ta blokace? Co jim budu všechno posílat? Jistě s dodejkou. Dík za pomoc!

 123. Dobrý den pane Boučku,
  Chtěl bych se Vás zeptat, na kolik nás přibližně vyjde odstoupení od smlouvy,
  která byla uzavřena v červnu tohoto roku. Zálohy platím pravidelně SIPem. Smlouva je uzavřena na 3 roky.
  Bojíme se neúměrného navýšení nákladů při ročním zúčtování.
  Předem Vám děkuji za odpověď Bohuslav

 124. Dobrý den,
  podepsal jsem 10.8. smlouvu s Centropol Energy.
  Udělal jsem také chybu? Je to podvodná firma a nebo je to opravdu solidní firma, která na mě nechystá nějaký podraz?
  Na jejich stránkách je vše uvedené správně a okamžitě po podpisu smlouvy mě kontaktovali i z firmy a kontrolovali vše co, se u mě doma událo.
  Mám to zrušit a nebo je to v pořádku?

 125. Jakou radu máte pro nás. Smlouvu s ČEC jsme podepsali při domovním prodeji v lednu letošního roku a do dnešního dne se nic neděje. Máme stále původního dodavatele. Jak se zbavit ČEC a jak v tomto případě postupovat?

 126. 4.11.2010 jsem s ČEC uzavřel smlouvu. Potom se 5 měsíců nic nedělo, a já jsem si myslel, že na mě zapoměli. Koncem března 2011 došel rozpis plateb
  přes SIPO. První platbu na dokladu SIPA jsem nějak přehlédl ale další měsíc už mě to trklo
  (2 položky elektřina-starý a nový dodavatel) a
  začal jsem jednat. Převedl jsem SIPO na hotovostní
  placení. Po dotazu na EONu mě potvrdili, že ČEC
  NENÍ mým dodavatelem a nejsou oprávněni strhávat
  si zálohy. Tak jsem toho využil a odstoupil od
  smlouvy pro neplnění základního účelu smlouvy,
  to je dodávky elektřiny dodavatelem. Dodejkou potvrzeno převzetí 23.6.2011. Na srpen už záloha na SIPu nebyla stržena a dnes přišla složenka na vrácení dvou záloh za nedodanou elektřinu.
  Potvrzení o zrušení smlouvy sice neposlali ale
  věřím, že mé peripetie s ČEC už skončily.

 127. POZOR čtěte:
  Dnes navštívili i naší rodinu, chlapci v černých kalhotách, bílé košile, sebejisté vystupování a hlavně v ruce jakousi fiktivní průkazku, že jsou z firmy ČEZ. (ČEZ slyšíte a neřešíte a právě v tom je problém, jelikož se jedná o firmu ČEC. A ČEZ nebo ČEC. Buďte si jisti, že si myslíte, že se jedná o firmu ČEZ. Toto donutilo i mojí, ženu (jelikož každý chce dnes ušetřit nějakou tu korunu), že tedy smlouvu podepíše a ať tedy přinese poslední vyúčtování. Moudře koukají do vyúčtování, co si povídají, že tomu spousta lidí nerozumí a že platíte zbytečně hodně. Páni se stále usmívají a vytahují smlouvu k podpisu. Pozor přichází druhá finta. Při podpisu smlouvy Vás ujišťují, aby jste tady podepsal(a)smlouvu a že ta smlouva je propisovací, jednu Vám dá a další si schová( mezi smlouvou je schovaná bianco smlouva na plnou moc ve které zmocňujete firmu ČEC ke přepsání smluv jak na elektřinu tak na plyn, či solární energii aj.) U nás to dopadlo naštěstí dobře, chlapce jsem chytil ještě na ulici a dobrovolně mi tu smlouvu předali. Takže lidi veliký pozor jsou to fakt podvodníci.

 128. Dobrý den, také jsem se nechala nachytat. Včera jsem poslala doporučeně s dodejkou odstoupení od smlouvy, je to sice v termínu 30 dní, ale nevím, jestli to stihnu. Podepsala jsem 4.8. a poslala 24.8.11 Zkusím ještě pro jistotu poslat do firmy mail s oskenovaným Odstoupením a podacím lístkem. Máte s tímto také někdo zkušenosti? Myslím mail+pošta. Díky

 129. Tak jsem jim také nalítla.Smlouvu jsem podepsala 24.8.2011.Dnes jsem poslala výpovědˇ E-mailem,zítra pošlu doručenkou.Také si odnesli
  vyúčtování ČEZ a RWE.Doufám,že to bude OK.Moc mi
  pomohli vaše příspěvky.
  Děkuji

 130. Zdravím, tak jsme jim bohužel včera zřejmě taky naletěli. Nalhali nám, že jde pouze o to, že budou jednodušší výpisy a že EC „zastřešuje“ ČEZ a VČE. Pochopili jsme to tak, že EC vzniklo na popud těchto institucí. Když jsme se ptali co se stane, když to nepodepíšeme, tak si to prý budeme muset zařídit sami a oni na to budou upozorňovat dopisem.Po odchodu jsme zjistili o co se jedná, tak přítel okamžitě volal zpátky tomu zástupci, že to nechceme a že chceme všechny papíry vrátit. Pod pohrůžkou, že jsme volali policii na přítele počkal a vrátil mu naše výpisy z RWE a ČEZ a přítel před ním roztrhal smlouvu, kterou jsme měli my u sebe. Ty co si odnášel původně on s sebou mu ale zůstali s tím, že on je zničí sám a že bez našich vyúčtování je ta smlouva k ničemu.Nevíte někdo jestli tedy můžeme brát věc jako vyřízenou?? Jestli nemůže třeba podle té kopie co měl u sebe dál něco dělat?? Bohužel číslo smlouvy nemáme, protože on si tu naši rotrhanou smluvu vzal k sobě, nám zůstaly pouze útržky podpisů z těch originálu smluv. Moc díky za pomoc.

 131. České energetické centrum(ČEC)by se mohlo velmi výstižně jmenovat České zlodějské,podvodnické centurm.Moje matka podepsala v únoru.Ještě ten den kdy jsme zjistil že se nejedná o EON ale o ČEC jsme podali písemnou výpověd a poslali doporučeně do Prahy na příslušnou adresu.Asi po 14 dnech jsme obdrželi mail,že je smouva stornována a pak po dalších 14 dnech přišel i písemný dopis kde potvrzují zrušení smlouvy.Tím jsme mysleli ,že vše skončilo.
  Omyl!!!!!Po půl roce dostala moje matka platební rozpis na září až prosinec.Následně přišlo druhé sipo na zaplacení 730kč.Toto sipo jsme samozřejmě nazaplatily.Okamžitě jsme psal do ČEC mail a posílal oskenované výpovědi i jejich potrvzení o výpovědi.Jenže české zlodějské centrum nehodlá komunikovat!!!!Takže jsem napsal stížnost na Českou obchodní inspekci,Energetický úřad kde stížnost postoupily k jednání a prý mi dají vědět.
  Takže vyzívám všichny kdo maji s Českým zlodějským centrem podobnou zkušenost piště stížnosti at je nás co nejvíc a tím donutíme úřady aby někdo konečně s těmito podvodníkama něco udělal.

 132. Před chvilkou tady u nás byly (Pecka u Nové Paky). Bla bla bla , teď to sepíšem, koukám smlouva o dodávkách energie, říkám moment – podíval jsem se na Google a nazdar pánové. Vlezlý jako vosi. Přeji všem ať Vám to dobře dopadne.

 133. Teda lidi po přečteni teto diskuze se ještě ted třesu.To bylo o fous. Objevil se tu manik ,ze je z Ceskeho energetickeho centra a jde zkontrolovat zarizeni a soulad faktur a ,ze CEC zastresuje odted RWE a CEZ,aby plyn a proud byl levnejsi. Tak jsem mu je ukazal,ale pouzivam internetove bankovnictvi a to se mu vubec nelibilo,ze si je nemuze odnest. Pak po jejich otevreni mlel neco co nemelo ani hlavu ani patu,ale ve vysledku,ze dostanu jednodusi fakturu a budu platit mene.Tak mu povidam,at me ukaze jeste jednou tu svou prukazku,ze se podivam na jejich webove stranky ,prostuduji je a pak ze mu zavolam,ze nic nedelam zbrkle a vyprovodil ho z bytu.Ted ctu tenhle blog a malem to se mnou slehlo. Jeste pribehla sousedka 75 let,berle a tu dostal. Na jeji volani z okna nasedl do auta a ujel.

 134. Novinka z Hodonínska. „Jsem z E.ONu s jdu Vám změnit tarif Klasik na výhodnější.“ A blbá nepochybovala, uvěřila a podepsala. A dnes už posílá výpověď.
  Díky pane Boučku za formuláře a díky za diskuzi.

 135. Dobrý den. Chtěla bych požádat o radu, co dělat v případě, kdy je uzavřená smlouva s ČEC a zároveň se spol. EON. Zálohy se platí EONu a na základě předpisu záloh se mají platit i ČEC. Co bude v této situaci menší „zlo“, vypovědět i za cenu sankcí smlouvu ČEC nebo je další řešení? Smlouvu s EONem slíbil ukončit OZ ČEC.

  Moc děkuji za odpověď. Vzhledem k tomu, že už přišla druhá upomínka na zálohu splatnou k 15.7. a je na cestě druhá za nezaplacenou zálohu splatnou 15.8., prosím o odpověď co nejdříve.

 136. dobrý den tak jak vidím taky patřím mezi ty ,kteří naletěli,stejný scénář jsme od eonu máte špatnou cenu na faktuře, nereagovali jste na dopis tak s vámi sepíšu stížnost,nejsem podvodník apod..Na netu jsme zjistila , že podvodník je a hned mu volala a on jako co chci a já opatrně ,že tu mám jednu paní,která by chtěla taky podat stížnost tak přiletěl jak dělová koule,a já mu řekla,že chci okamžitě zrušit smlouvu a on že už to nejde,má prý čárový kod,naštěstí ji měl hned nahoře ve složce tak jsem mu ji vytrhla a roztrhala na malý kousíčky doufám tedy , že je neplatná a prý na mě podá trestní oznámení.Tak to mě je úplně fuk.

 137. ještě bych se chtěla zeptat po podepsání smlouvy by vás měla ta podvodnická firma telefonem kontaktovat a projít s vámi všechny údaje.Volal vám někdo?????

  1. Pro Olgu Procházkovou: Dobře jste to udělala. To je dobrý návod i pro ostatní. Když včas zjistíte (tj. během hodiny po podpisu), že podepsaná smlouva není tím, za co se vydávala, pak zavolejte obchodníkovi a nalákejte ho na to, že sousedka přišla a chce tak podepsat – a když už ho budete mít doma, tak řekněte, že jste ve smlouvě udělala chybu, že to ještě přepíšete. Jakmile získáte originál, roztrhejte ho a obchodníka vyhoďte.

 138. Dobrý den, tak hned na začátku se opravdu nemůžu vyhnout úsměvnému gestu na Vaše spíš vaše jednání a tomu co zde všichni píšete!!!! Panebože v dnešní době kdy je podomní prodej už tak známý, tak vy ,,naletíte“ ? Já jsem zákaznicí již hned od začátku vzniku společnosti, samozřejmě, jsem na začátku také váhala s podepsáním, kvůli novotě této firmy, ale jsem opravdu spokojená! Přišla k nám domů paní, která ihned na rovinu řekla, že je obchodní zástupce dodavatele elektřiny a plynu. Opravdu jsme si na začátku hezky povídali, ale pak jsme se podívali na smlouvu, kde je TUČNĚ NAPSÁNO smlouva o sdružení dodávky….. a je tam napsáno ČESKÉ ENERGETICKÉ CENTRUM, je celá červená-takže žádná shoda s jinými dodavateli. Pro mě to je škoda slov, protože člověk, který tvrdí, že si myslel, že podepisuje ke své stávající společnosti dodatek smlouvy nebo úpravy apod nemůžeme mít ani IQ 25.. No prostě i houpací koník je na tom lépe!!! Jinak jsem se také jednou opozdila s hrazením, s tím, že jsem to nestihla asi o 10 dní, kdy jsem byla na dovolené a postup byl následující: přišla mi upomínka č 1, tak jsem ihned kontaktovala zákaznickou linku a tam jsem se dohodla s milou slečnou, že jsem vše uhradila. S tím, že jsem se info na další upomínku, která chodí až po 10 dnech a teprve tam je poplatek 200 kč s tím, že se není čemu divit v době takovéto zadluženosti státu. No a 3 upomínka je za 300kč a to se ani nedivím, to už člověk asi vážně je neplatič!!!!! Takovéto možnosti se ani u jiných dodavatelé neumožnují, tam se odpojuje v zápětí po neuhrazení a ne v řádnech měsíce a víc.. Dostává mě Český národ, jak je hloupý a jakými výmluvami se tu hájíte. Že nevíte co jste podepsali, nevíte podmínky a vaši rodiče už ničemu nerozumí? OK, zbavte je svéprávnosti, když ani nepoznají modrou smlouvu od červené!!! Atd,atd….??? No jste směšní…výmluvy, lži atd… V případě nejasností volejte na linku nebo pište na mail. Mě pokaždé poradili správně, tak se nevymlouvejte na hlouposti

 139. Dobrý den, jsme téměř ve stejné situaci jako Míša a potřebujeme poradit.
  Smlouvu jsme ukončili s ČEC
  Obdrželi jsme splátkový kalendář na 6,7,8/2011
  Zálohy platíme EONU
  V SIPU jsme měli zálohy jak EONU tak ČEC.
  SIPO jsme si vždy nechali na poště opravit.
  Dostáváme upomínky na nezaplacené zálohy.
  Jsme pořád klientem EONU, mám potvrzení ze dne 12.7.2011.
  Co máme dělat s upomínkami z ČEC?

 140. Dobrý den, já jsem podepsala smlouvu s EC 28.5.2011. Musím tedy říct, že jsem od začátku věděla, že přestupuji k jinému dodavateli a dealer mi nic nezatajoval a smlouva mi zůstala doma. Ani mi neříkal, že ušetřím řádově tisíce, ale spíše do tisíce korun. Zaplatila jsem už i registrační poplatek a dneska mi přišel mail od ČEZu jestli si to nechci rozmyslet a zůstat u nich, dokonce v příloze zaslali i předvyplněné smlouy na odstoupení a zrušení plné moci u EC, takže jsem si znovu chtěla propočítat úsporu jestli se nic nezměnilo a narazila jsem přitom na tuto debatu. Teď jsem z toho trochu v šoku a nevím jestli teda počkat, jak to bude fungovat, protože po přečtení diskuse jsem nejspíš prošvihla všechny stanovené lhůty, ve kterých mohu odstoupit bez smluvních sankcí a navíc tedy po přečtení nových VOP EC je opravdu s účinností od 1.8.2011 za předčasné ukončení smlouvy možnost vymáhat sankci 5000 Kč. Takže mi asi opravdu nezbyde než počkat jak to bude fungovat a pečlivě sledovat stránky EC, jestli náhodou nezmění VOP, protože pokud písemně projevíte nesouhlas do 1 měsíce před začátkem účinnosti nových VOP, tak můžete bez sankcí odstoupit od smlouvy. Nebo jak tady už psal jeden pán v případě změny cen. Akorát by mi zajímalo u již stávajících klientů, jestli je nějakým adekvátním způsobem EC informovalo o změně VOP. Držím všem palce a není to o věku, že někdo naletěl je mi 35 let a byla jsem opravdu nadšená, že budu mít o něco levnější elektřinu, protože ruku na srdce kdo by nebyl a zvlášť, když si potom přečtu o gigantu ČEZu jako monopolu a dalších jejich praktikách.

 141. Podvodníci z ČEC dorazili na jih, konkrétně Jindřichohradecko. Dnes odpoledne obcházeli dva mladíci a jedna slečna domy a byty s nabídkou slevy 10% na solární elektřinu. Panáček hned začal sepisovat smlouvu s hlavičkou ČEC, tak jsem se zeptal, koho že to vlastně zastupuje. Tvrdil že zastupuje všechny velké distributory, dokonce mi ukazoval jakýsi řádek s jejich jmény na smlouvě. Po mém sdělení, že mu nic mepodepíšu, dokud si to neověřím (což jsem provedl na zákaznické lince E.ONu), se vypařil a už se neukázal. No a pak jsem se dostal na tyto příspěvky. Bohužel, napálených bude zde na vesnici asi velký počet.

 142. Dobrý den, jen vás chci informovat o dalším vývoji v mojí kauze. Psala jsem zde myslím 24.8. o tom, že jsem poslala poštou doručeně a s dodejkou Odstoupení. Poslala jsem také mail. Dnes 31.8.2011 jsem obdržela poštou zpět dodejku- potvrzenou. Mailem mi také poslali potvrzení, že odstoupení obdrželi a že mi v nejbližších dnech pošlou i písemné vyhotovení. Tak jsem si oddechla, že mám alespoň něco v ruce. I když vím, z vašich zkušeností, že tímto to ještě nemusí končit. Ale myslím si, že když už mám tu dodejku, tak je to na dobré cestě. Popřípadě vás budu informovat o dalším vývoji. Děkuji za rady a pomoc, zejména panu Boučkovi.

 143. Dobrý den,
  dnes jsem také podepsala smlouvu s ČEC (jsem z okresu Brno-venkov). Přestože jsem si četla prohlášení zákazníka, vůbec jsem si neuvědomila, že podepisuji přestup k jinému dodavateli – už jsem poučená. Dealer mi totiž tvrdil, že zastupuje společnost E.ON.
  Před chvílí jsem mailem odeslala odstoupení od smlouvy, za které panu Boučkovi děkuji, hned zítra zašlu odstoupení poštou.
  Děkuji také za tyto stránky, které otevřou oči spoustě lidí – stejně jako mé osobě.

 144. Dobrý den, bohužel jsem nalítla i já. Strašně si to vyčítám. 31.8. jsem podepsala a 1.9. hned poslala odstoupení od smlouvy doporučeně s doručenkou dle vašich rad. Starosti mi dělá odstaveček sankce v obchodních podmínkách. Píše se tam: Zákazník je povinen zaplatit Dodavateli smluvní pokutu ve výši součinu jedné dvanáctiny předpokládané roční spotřeby a 1000,- Kč/MWh za porušení ustanovení čl. 1 odst. 8 a 10 za každý započatý měsíc porušení zmiňovaných povinností. Odst. 8 je zplnomocnění k převodu a odst. 10 je právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Netuším jak to mám chápat, to jako že i když odstoupím budu muset platit pokutu? Vysvětlíte mi to prosím. A netuším co myslí tím započatým měsícem? Moc děkuji za odpověď, už jsem zoufalá.

 145. Tak se vracejí na místo činu – před pár měsíci jsem psala, jak jim na „levnější elektřinu od E.ONu“ nalítli moji rodiče a dnes tady ČEC zase obcházeli. Nám se to naštěstí tenkrát podařilo rychle stornovat a dostat z nich i potvrzení o zrušení smlouvy, ale dneska na chodbě hučeli do naší sousedky. Když jsme ji varovali, ať jim žádné vyučtování od svého dodavatele nedává a bez pořádného přečtení smlouvy, nebo bez porady s manželem nic nepodepisuje, začala ČEC-slečna vyhrožovat, že na nás zavolá policii..:)neuvěřitelné..Kdyby měli čisté úmysly, asi by na lidi tak netlačili a dali jim možnost si to rozmyslet, sjednat si schůzku další den apod., že? O poschodí níž už měl další soused bohužel podepsanou smlouvu v ruce..Bude to asi znít cynicky, ale překvapuje mě, kolik lidí ještě věří, že jim v dnešní době chce někdo dát něco zadarmo..:(

 146. Dobrý večer, chci se jen zeptat, když podepíšeme odstoupení od smlouvy, ruší to jejich zplnomocnění? snažím se jim dovolat už dvě hodiny, ale samozřejmě jsem další v pořadí…

  díky za odpověď

 147. taky jsem jedna z těch, která se upsala ale už někdy v květnu tohoto roku. Celou dobu se nic nedělo a až teď mi přišla výpověď z ČEZU, kterou zřejmě zruším a budu u nich nadále….ale v pondělí se chystám že pojedu přímo do jejich kontaktního centra a tam dám výpověď…doufám, že se to nějak pohne i když jsem si vědoma sankcí…ale za blbost se platí….určitě se ozvu jak jsem tam dopadla.

 148. Dobrý den pane Boučku,včera jsem se od mamky dozvěděla,že jim to 10.8. „podepsala“. Začala jsem rychle jednat a Váš blog mi velice pomohl.
  Doufám,že odstoupení stihneme poslat ještě dnes.
  U tchýně jsme takové štěstí neměli a stále řešíme nějaké problémy(pro změnu s Bohemia energy). Všechny okolo budu dál varovat a těm, co to
  „nezvládli“ držím palce a přeji alespoň pevné nervy!

 149. Dobrý den,
  po několika denní pauze bych se chtěl s Vámi podělit o několik zkušeností. Na začátek bych shrnul několik důležitých údajů, a to – podpis smlouvy 15.5.2011, odeslání odstoupení 17.5.2011 a taktéž odstoupení zasláno e-mailem. Důležité je zalsat ODSTOUPENÍ, které zároveň obsahuje ODVOLÁNÍ PLNÉ MOCI! Po 4 týdnech jsem obdržel potvrzení o zrušení Smlouvy bez jakéhokoliv podpisu či razítka, což se mi absolutně nelíbilo, protože je to kus papíru, který mohl teoreticky zaslat kdokoliv – mohl jsem si tím tedy vytřít zadní partie. Docela emotivním telefonickým hovorem jsem si vymohl potvrzení o zrušení Smlouvy s razítkem a podpisem, které zároveň obsahovalo potvrzení, že na mé jméno není uzavřená žádná jiná platná Smlouva, že nemám žádné nedoplatky a že byla taktéž zrušena faktura na mimořádnou zálohu. Sice neobsahuje datum, ale myslím si, že nutné není, vzhledem k množstní dalších důkazů, jako jsou dodejky, e-mailová komunikace a výpis telefonních hovorů… Nyní už nezbývá, než půl roku počkat, až se znovu ozvou s rozpisem plateb.
  Telefony zvedají cca po 20-30 minutách, na e-mail někdy odpoví někdy ne. Je lepší jej zaslat tak 5krát, aby si jej všimli. Celkem jsem od nich obdržel: 1x potvrzení o zrušení Smlouvy na kusu papíru bez razítka a podpisu, 1x potvrzení o zrušení Smlouvy s razítkem a podpisem, 1x výše uvedené potvrzení které zároveň obsahovalo potvrzení, že na mé jméno není uzavřená žádná jiná platná smlouva, že nemám žádné nedoplatky a že byla taktéž zrušena faktura na mimořádnou zálohu. Z mé zkušenosti tedy vyplývá následující: Chcete-li obdržet orazítkované podtvrzení a dočkat se nějaké komunikace, musíte je bombardovat e-maily a telefonem. Prostě je tak dlouho otravovat až Vám vyhoví (sice ve smlouvě je, že souhlasíte s neoraženou korespondencí, ale pro Potvrzení zušení smlouvy je to pro mě nedostačující…)
  Zajímavostí je, že jsem vypozoroval, že nepotvrzená korespondence je podána na obyčejné poště – normálně zaplacena u přepážky, orazítkovaná a podepsaná korespondence je o cca 3mm menší obálce a zaslání je placeno převodem z asi firemního účtu. Nevím, jestli to je nějaký znak, ale něco to určitě věští.
  Zaslání zpětvzetí výpovědi původním dodavatelům bylo samozřejmostí. Plynárny jsem v místě bydliště řešil osobně, e.on e-mailem a poštou.
  Tímto jsem získal jednu velikou zkušenost, kterou mi nikdo neveme.

  Pevně věřím, že je tímto všechno vyřešeno
  S pozdravem Martin

 150. Moje matka podepsala smlouvy s CEC dne 8.8.11. Odstoupení od smlouvy(2X) s odvolanim plné moci si CEC převzali 23.8.11 (dle dodejky). Dne 28.8.11 odeslali CEC matce faktury za :Registracni poplatek elektrina CEZ a za Registracni poplatek plyn. Celkem za 1380 Kč. Zavolala jsem na CEC a sdelili mi, že odstoupení evidují, ale písemně to dají vědět do 30. dnů, a že registrační poplatky musí matka zaplatit i když řádně do 30. dnů odstoupila. Co si o tom myslíte?

 151. Dobrý den,mám na smlouvě J* a 6 čísel mám vypsat i tu hvězdičku když chci odstoupit?naši to ve čtvrtek podepsali tak račí všechno už chystám na pondělí.A ještě jedna otázka musím odeslat i to odvolání na eon? máme od nich podepsanou jenom elektřinu díky za odpoved

 152. Také u mojí maminky – 86 let se dostavili, samozřejmě jim to podepsala, řekli jí že zastupují E.ON, tak proč by nechtěla mít elektřinu levnější?. Dnes díky těmto stránkám připravuji pro maminku výpověď a snad to vše dobře dopadne.

 153. Já jsem taky bohužel naletela,slečna tvrdila ,že je z ČEZ-u, a že nejde o změnu dodavate.Ve skutečnosti byla z ČES-u,pdepsala jsem a až po podpisu jsem si smlouvu pořádně přečetla.Chci poradit všem podvedeným ať okamžite kontaktujou svého dodavatele,teď to už mám za sebou,byla jsem na pobočce,kde mi napsali odstoupení od smlouvy+odvolání plné moci.na http://www.cez.cz/podomniprodej je formulář, který vyplníte, vytisknete a pošlete na STÁTNÍ ENERGETICKOU INSPEKCI,pokuď jste se setkali s nekalýma praktikama dodavatelů.

 154. sedí tam jistý pan Štrba,který zasílá ty chytrácké dopisy.

 155. jsem taky bohužel naletela,slečna tvrdila ,že je z ČEZ-u, a že nejde o změnu dodavate.Ve skutečnosti byla z ČEC-u,pdepsala jsem a až po podpisu jsem si smlouvu pořádně přečetla.Chci poradit všem podvedeným ať okamžite kontaktujou svého dodavatele,teď to už mám za sebou,byla jsem na pobočce,kde mi napsali odstoupení od smlouvy+odvolání plné moci.na http://www.cez.cz/podomniprodej je formulář, který vyplníte, vytisknete a pošlete na STÁTNÍ ENERGETICKOU INSPEKCI,pokuď jste se setkali s nekalýma praktikama dodavatelů.

 156. Zjistila jsem, že moji rodiče také zřejmě podepsali smlouvu ČEC (asi někdy v dubnu), protože jim přišla zálohová faktura splatná v červnu. Ovšem nemají žádnou smlouvu jen na faktuře je číslo smlouvy. Jsou klienty E-on a dnes jsme zjistili, že tam žádné odhlášení nemají. Můžete mi napsat, zda je ve smlouvě napsáno, že zařídí odhlášení? Pokud ano, tak by to mohlo být porušení smlouvy a důvod ke zrušení.

 157. Aktuálně se podvodníci pohybují na Plzni-jihu, konkrétně včera v Dobřanech. Scénář tradiční: zastupuji vašeho dodavatele elektřiny, chystáme slevu sazby od n.r. přineste mě poslední fakturu pro porovnání. Následuje opsání všech potřebných údajů do vlastního formuláře, ještě mě řekněte tel. číslo a datum narození, porovnáme aktuálnost a … … tady mě to podepište. Pozorní si všimnou, že to „é“ není hranaté a oranžové, ale kulaté a červené. Pod tím drobným textem alternativní dodavatel energie České energetické centrum. V tem moment už šmátrám za dveřmi po něčem dlouhém a těžkém…

 158. Dnes u nás také byl zástupce energetického centra. Přišel a první věta: „nelekejte se, já nic nenabízím nic neprodávám, jen jdu zkontrolovat elektřinu“. Já vlastně ani nevím, co chtěl, odkázala jsem ho na manžela, ale na jeho vkus se manžel vrací z práce příliš pozdě a tak odešel a teprve na webu jsem se dozvěděla, koho zastupoval. On jen pořád opakoval, že je „přímo z energetického centra“. Nechápu, proč když v naší zemi vznikne prostor pro konkurenci, chytnou se toho akorát spekulanti a snaživci s neppříliš čistými úmysly.

 159. Důrazně před touto společností – Energetické Centrum Jih – varuji. Můj 80letý otec se také nechal mezi dveřmi „ukecat“ jejich agentem a podepsal – naštěstí svým jménem – přechod k této příšerné společnosti. Naštěstí nebyl účet vedený na něj, ale na matku (a mě překvapuje, že agent této společnosti tento fakt neřešil…) Bohužel nám otec informaci o tomto přechodu zapomněl sdělit. O dva měsíce později přišla výpověd od RWE a ČEZu. RWE se nás vzdalo eins, zwei, ČEZ nás naštěstí nepustil. Věc jsme byli nuceni postoupit advokátce, protože smlouva o přechodu byla de facto neplatná, ovšem ECJ tento fakt nechtěl uznat. Po dlouhém martyriu jsme se vrátili s elekřinou a nově s plynem zpět k ČEZu, se kterým jsme dosud neměli nikdy problém. Dnes přišla SIPEm složenka na platbu plynu a elektřiny jak ČEZu, tak společnosti ECJ… ) Zvažujeme podání trestního oznámení pro podvod a medializaci celého případu, protože tento přístup se opravdu jen tak nevidí. Je zarážející, že po nás ECJ požaduje peníze za elektřinu, protože ČEZ nás oficiálně nikdy nevydal, na což máme i příslušné dokumenty.

  Jsem zvědavá, jak se věc nakonec vyřeší. Jen se děsím, aby nám za půl roku nepřišla další složenka, nebo rovnou návrh na exekuci (však víte, že v této zemi muže i nedoplatek 10 Kč narůst do obludných rozměrů).

  Doufám, že tato informace pomůže snadněji jakékoli obchodní zástupce čehokoli vykopnout ze dveří.

 160. Dobrý večer, přidávám se k velmi negativní zkušenosti se zástupkyní Energetického centra. Dnes odpoledne zmanipulovala moji maminku v seniorském věku. Ačkoliv mnohokrát poučena o podobných podvodnících, přesto zapůjčila faktury za plyn a el.energii a na radu zástupkyně EC podepsala smlouvu manželovým jménem. Faktury opakovaně žádala zpět, ale zástupkyně EC ji ujišťovala, že je potřebuje a vrátí je poštou později. Při pokusu mé mamky k odstoupení od smlouvy( dostihla jí ještě v domě během pár minut v jiném patře na radu operátorky PRE) jí opakovaně zástupkyně EC umluvila.Ještě dnes jsem se pokoušela volat paní Soňu Dvořákovou na mobil i na kontakt uvedený na webovkách EC, ale nikdo mi nezvedal telefon. Až po asi 5minutovém nonstop volání na mobil mi pí Dvořáková tel. zvedla. Sdělila jsem jí, že požaduji okamžité navrácení faktur ještě dnes, jinak podám trestní oznámení na Policii, protože nemá právo tyto dokumenty zadržovat. Vymlouvala se a vykrucovala, oháněla se svědky(byla u mé mamky sama). Nakonec faktury vrátila, ale stornovat smlouvu nechtěla a požadovala kopii smlouvy, což jsem mamce zakázala dát z ruky, protože je to jediná věc, na základě které zítra posíláme Odstoupení od smlouvy.
  Neskutečně mi nadzvedla mandle, krmila mě jednou lží za druhou.
  Lokalita Praha 8- Ládví.
  Prosím buďtě opatrní, varujte své blízké seniory, aby neměli podvodníci tolik šancí. Podle mě jsou školeni k manipulaci hlavně starších lidí. Je to hyenismus.
  Vždyť chceme-li nějakou službu, tak si ji objednáme sami a nečekáme, až nám jí přijde nabídnout(vnutit) cizí člověk přímo domů.

 161. Taky nás dneska navštívila milá slečna z Energetického centra. Věděla jsem, že se v médiích hodně mluví o nekalých praktikách nových společností na trhu energií, ale nemám moc čas to podrobněji sledovat. Doufala jsem,že si vystačím se zdravým rozumem a uměním číst, ale ted už si tím nejsem tak jistá. Slečna nám přišla nabídnout slevu, na kterou máme nárok, pokud máme spotřebu do nějaké hranice. Protože jsem chvíli pracovala taky jako obchodník (ovšem ne podvodník), tak si tyhle lidi ráda vychutnám a poučím se o jejich metodách. Od začátku jsem neměla v úmyslu cokoliv podepsat, ale faktury jsem jí přinesla, byla jsem zvedavá, co z ní vyleze. Všechno si opsala, pak jsme vedly diskuzi na téma, že nechci přejít k jinému dodavateli. Argumentovala tím, že v kolonce „původní dodavatel“ je uvedeno PRE, tudíž nikam nepřecházím, ale že ví, že je ta formulace poněkud zavádějící a že příští týden budou nové formuláře. Řekla jsem jí, at teda přijde příští týden, až to bude jasnější. Když jsem si chtěla aspon proletet obchodní podmínky, říkala, že tuhle stránku mi tu nechá, že si to mužu nastudovat potom (k čemu to je dobré po podpisu?)Požádala ji, aby mi vrátila ty faktury. Vypadala naprosto zkroušeně, říkala, že si je musí nechat, aby mohla tuhle nepodepsanou smlouvu vystornovat, nebo at jí dám aspon nějaké starší. No nedostala nic. Dívala jsem se za ní jeste oknem a videla, jak formuláře vyhazuje do kontejneru na papír. Za chvilku nato, jsem šla s košem, tak mě napadlo podívat se po té smlouvě. Našla jsem pár jiných (zřejmě pokažených), ale tu moji ne. Takže se ted bojím, že údaje z mých faktur zneužije a že svojí zvědavostí jsem si zadělala na problém. No díky temto stránkám aspon vím, jak to vyřešit, ale toho běhání kolem toho…..

 162. Ještě pro upřesnění…zástupkyně EC si vyžádala také spojovací číslo na SIPO. Okamžitě jsem mamce zadala limit k inkasu na SIPO, aby nedošlo k neoprávněnému inkasu z jejího účtu prostřednictvím SIPO.
  Jinak velice děkuji za šablony ve Wordu-viz výše prolinky. Moc mi to pomohlo urychlit sepsání odstoupení od smlouvy. Velká pomoc. Díky. Také leták bude vyvěšen(odevzdáme na bytovém družstvu jako varování pro ostatní, popř. jako postup pro ty, kteří se nechali napálit).

 163. 31. dubna 2011 jsem zrušila smlouvu u této, slušně řečeno zvláštní společnosti, tři měsíce
  mi stčily, do dnes chtějí nějaké doplatky, nic jim dlužná nejsem a vyúčtování od nich se zřejmě nedočkám vůbec, zato vymahači mi vyhrožují pořád.

 164. Takže má zkušenost s touto společností je podobná jako většiny ostatních. Smlouvu jsem podepsala 20.7., výpověď odeslala 21.7. Doručenka o převzetí mi byla doručena asi o týden později. Raději jsem poslala i několik emailů s výpovědí a potvrzení o přijetí přišlo pouze k jednomu :( Zároveň jsem se také spojila s ČEZem, poslali mi předvyplněné formuláře ,aby nedošlo ke změně dodavatele, které jsem poslala zpět. Dnes 6.9. přišla zálohová faktura na 970,- Kč. Hned jsem volala na zákaznické centrum ČEC a zde mi bylo řečeno,že mou výpověď obdrželi a to 3.8. a je předána ke schválení a fakturu každopádně platit nemám. Když jsem se zeptala, jak je možné,že dosud nebyla výpověď vyřešena, bylo mi řečeno,že se omlouvají za malý skluz a mám čekat na písemné potvrzení o zrušení smlouvy. A teď jsem koukala do virtuální kanceláře ČEZu a ti bídáci z ČEC poslali žádost o změnu dodavatele do ČEZu již 4.8. Sakra, jak je možné, že s takovou rychlostí zažádají o změnu dodavatele a s hlemýždím tempem řeší odstoupení od smlouvy :((((( No každopádně teď budu čekat na písemné odstoupení od smlouvy a doufat,že to nebudu muset řešit nějakým jiným způsobem.

 165. Dobrý den. I já jsem byla podvedena. Představil se jako zaměstnanec E-onu. Až dnes jsem dostala dopis a zjistila že mám mít jiného dodavatele. S tím nesouhlasím proto jsem poslala odvolání od smlouvy. Dávejte si na to pozor všichni!!!

 166. Dobrý den,
  také jsem zákaznicí ČEC od srpna 2010,v červenci jsem dostala vyůčtování,ale přeplatek nemůžu dostat,řekli mi,že je to věcí České pošty,ale na poštu poštovní poukázka nedošla.Když chci znát datum odeslání a číslo poukázky,tak mi nikdo neodpovídá.můžu vypovědět smlouvu pro neplnění povinností ČEC bez sankce.
  Děkuji Němcová

 167. Objevila jsem další dobrý návod jak odstoupit od smlouvy:

  Dobrý večer,
  manžel bohužel nevyužil 30 denní lhůty pro odstoupení od smlouvy, ani ve lhůtě dle VOP nevysloil nesouhlas s novými VOP, takže nyní zbývá jen využít ust. § 57 odst. 2, 3 občanského zákoníku a namítnout porušení povinnosti ze strany dodavatele. Konkrétně:
  § 57 odst. 2: Dodavatel musí spotřebitele písemně upozornit na právo odstoupit od smlouvy nejpozději při uzavření smlouvy; písemné upozornění musí obsahovat i označení osoby, u níž je třeba toto právo uplatnit, včetně bydliště či sídla takové osoby.
  § 57 odst. 3: Při porušení povinnosti stanovené v předchozím odstavci má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy do 1 roku od jejího uzavření.
  Já osobně jsem ani ve Smlouvě, jejíž číslo se skutečně liší od toho uvedeného v Předpisu zálohových plateb, ale jinak údaje odpovídají tomu, co manžel uvedl a podepsal, nenašel ani označení osoby, u které je třeba uplatnit právo odstouit od smlouvy, ani sídlo tého osoby. Pouze ve VOP je uvedeno, že zákazník má možnost oznámit odstoupení od smlouvy příslušnému provozovateli distribuční soustavy (PDS). Kdo to je, ale skutečně ze smlouvy nevím, s tímto PDS uzavírá smlouvu o dopravě elektřiny obchodník, tedy ČEC. Proto bych ani jako zákazník nevěděl, u koho mám toto právo uplatnit.
  S odkazem na porušení § 57 odst. 2 občanského zákoníku firmou ČEC má tedy Váš manžel právo jako spotřebitel odstoupit do jednoho roku od této smlouvy.
  Jinak ceník elektřiny má firma uveden na http://www.energetickecentrum.cz, stejně jako obchodní podmínky. Tyto byly letos již 2x změněny. Vyjádření nesouhlasu s novými VOP nejpozději 1 měsíc před jejich účinností (to znamená zákazník má 1 měsíc od doby, kdy byl na nové VOP firmou vhodně upozorněn – nevím jak upozornili Vašeho manžela) na to, aby příslušnému PDS – nevím kdo to u Vás je – oznámil svůj nesouhlas se zněním nových VOP a nedohodl se s ČEC na jinak a trval na odstoupení od smlouvy, nejpozději ke dni účinnosti nových VOP.
  a doporučoval bych zvolit postup provozu k odstoupení od smlouvy co nejdříve.

  To že manžel nebyl nijak na změny VOP upozorněn, zmiňte v odstoupení od smlouvy rovněž.

  Právní a sociální občanská poradna Brno, o.s.
  Podstránská 705/84, 627 00 Brno

 168. Dobrý den. Dne 5.9.2011 podepsala moje žena smlouvu s ČEC. Smlouva je napsaná na moje jméno a manželka ji podepsala „Soukup“. Hned 5.9.2011 jsem poslal email s naskenovaným dopisem na adresu ČEC, kde jsem uvedl důvody, které způsobují neplatnost smlouvy (dle mého názoru) – nedostali jsme VOP, ačkoliv ve smlouvě je uvedeno, že jsou její nedílnou součástí a smlouva není mnou podepsána, přestože je na moje jméno. Tento dopis jsem i odeslal doporučeně v originále 6.9.2011 na adresu ČEC. Uvedl jsem i požadavek, aby mi písemně potvrdili storno smlouvy, která je dle mého názoru neplatná. U ČEZu jsem zablokoval jakékoliv změny ve smlouvě. Mám podniknout ještě další kroky ke zrušení smlouvy s ČEC? Děkuji za odpověď.

 169. Dobrý den, i já jsem se stala obětí zástupce ČEC, slečna podvodně tvrdila, že zastupuje E.ON. Ihned posílám Odstoupení od smlouvy na ČEC a Odvolání výpovědi na E.ON (raději na základě zkušeností ostatních mejlem i poštou s dodejkou). Rovněž posílám stížnost na Státní energetickou inspekci na nekalé praktiky podomních obchodníků, viz http://www.cez.cz/podomniprodej. Velice děkuji p.Boučkovi za tyto stránky a za formuláře k odstoupení od smlouvy. Rozhořčuje mě, že naše zákony umožňují takové podvádění především starších a důvěřivých lidí.

 170. Náš boj s Energetickým centrem Jih pokračuje. Dne 22.7.2011 jim dle dodejky bylo doručeno písemné odstoupení. Další komunikace z jejich strany bohužel žádná. Na mejly neodpovídají, písemné vyjádření k odstoupení nepřišlo a na zákaznickou linku se nám již několikrát nepodařilo dovolat. Dnes pro velký úspěch byla ve schránce faktura na úhradu mimořádných 1140Kč :-O Právě jsem na jejich zákaznickou linku odeslala e-mail o neoprávněné fakturaci a zítra jim fakturu spolu s průvodním dopisem odešlu doporučenou poštou zpět. Doufám, že už konečně nějaké vyjádření obdržíme a bude konec, jinak mám v plánu se bránit i právníkem. To tu tisícovku dám raději jemu než takovým „podvodníkům“.

 171. máte pravdu všichni ti,kteří se zoufalstvím si stěžujete na firmu ´ˇCeské enrgetické centreum ve všech jejích podobách. V současné době řeším s nimi problém odstoupení od smlouvy,protože mi posílají upomínky,že jsem nezaplatil zálohu na plyn,i když jsem zaplatil jiným způsobem než přes SIPO,které mám ve smlouvě a to ještě na 4 měsíce dopředu.Doklad na to ve výpisu mého účtu mám a mám i splněné podmínky variabilního symbolu,čísla účtu a náležitostí uváděných v Obchodních podmínkách mimo jedniné,že to musím poslat přes SIPO,ale to mě v tom měsíci poslalo platbu s příkazem bezhotovost,tak jsem to poslal přes přímoun platbu přes svůj účet.Navíc firma strašně špatně komunikuje vlastně vůbec ne.Nemůžete se nikam dovolat nikdo není za nic zodpovědný.Snad by měl zasahnout někdo proti takovým praktikám,které vysloveně dělají z lidí blbce a stádo,které je dobré jen platit a nechat ze sebe sedřít všechnu kůži a nechat si zrekvírovat všechny Vaše úspory. Ale ono se to děje v celém státě,že nás jen dřou o peníze..

 172. Zákaznické centrum ČEC se denně plní nespokojenými klienty, z nichž mnoho jsou senioři. Slizký mladík hovořící zvláštní češtinou Vás u při příchodu upozorní, že před Vámi je x lidí a budete čekat minimálně hodinu a půl.
  Zaměstnanci používají stále stejné a naučené fráze, kterými odpovídají v podstatě dvěma kategoriím zákazníků. První kategorie je ta, která už u společnosti několik měsíců je a není spokojená s vyúčtováním a chce odejít. Druhá je ta, která stihla dát ve 30 denní lhůtě výpověď a přesto dostali fakturu k úhradě, případně jim přímo peníze odečetli ze SIPA. Těm je odpovídáno, že se kdesi stala administrativní chyba.
  Nechápu, jak taková společnost mohla dostat licenci na provozování svých služeb a také to, jak dlouho jim už prochází získávání zákazníků za pomoci klamavých metod.
  Příspěvky o nepoctivých metodách se v diskuzích objevují již téměř rok a přesto spousta dalších lidí denně naletí. Proto je dle mého názoru nutná medializace.

 173. bohužel i ja jsem naletel jejich zastupci pořad tvrdil že jde kvuli tomu ze ma přijit technik a skontotrolovat hodiny že to tady stačí podepsat a je to no tak já vůl jsem to podepsalale nejhorší je to že mi nedal žádný doklad o uzavření smlouvy to jsem co napsal jse ten dopis o odstaoupení smlouvy jak radite ale nemam bohuzel cislo té smlouvy tak nevým zda to projde byl tady 8.9.2011 předem dekuji

 174. Dobrý den.Můj otec naletěl 13.7.Ale hned 14.7. poslal na ČEC zrušení smlouvy.V dopise nebylo napsáno číslo smlouvy,ale byla tam přiložena kopie smlouvy.Dopis byl poslán doporučeně s dodejkou.Dodejka přišla zpět.
  Dne 31.8. přišel od ČEC obyčejný dopis s fakturou na zaplacení 480 Kč.Jde o registrační poplatek za zprostředkování smlouvy a zřízení služeb dodavatele.Když se otec ptal na policii jestli poplatek zaplatít nebo ne,bylo mu řečeno že ČEC má na poplatek nárok a že jej může vymáhat soudně,přes exekutora atd.Chci se tedy zeptat zaplatit, nebo ne?

 175. Dobrý den,
  mám úplně stejný problém a navíc jeden dotaz : zálohy a platby platí naši přes SIPO a obchodník z ČEC si opsal číslo, ze kterého by automaticky měli chodit platby. Ihned druhý den jsme odeslali potřebné formuláře ke zrušení smlouvy a chci se zeptat, jak zjistím, že si ze SIPA nestrhnou zálohu jako doposud ČEZ?
  Už toho mám fakt dost !! :(

 176. Prosím poradte,také jsem se unáhlila a podepsala smlouvu na odběr elek.a plynu k energetickému centru,jenže za manžela,už v květnu.Chtěla bych zpět k CEZu,elektřinu ještě neodebíráme až od 1.10.Je smlouva platná,když jsem to podepsala místo manžela a zda bych platila penále.díky.

 177. Zdravím všechny zde. Nemohu pochopit,jak je možné,že za mne může někdo (v tomto případě maminka), uzavřít jakoukoli smlouvu, nebo podepsat plnou moc (zplnomocnit sama sebe bez mého vědomí),bez mého souhlasu,podpisu. Jsem vlastníkem bytu,všechny smlouvy jsou psány na mne a tak by snad bylo logické,že pokud budu chtít jakoukoli smlouvu měnit,či vypovídat,musím to učinit já. Pokud tomu tak není,je něco v našem právním řádu v nepořádku,špatně. Toho ,,ŠPATNĚ´´ je okolo nás všech už nějak mnoho a chtělo by se tomu konečně postavit,co říkáte?

 178. Dobrý den,
  můj známý podepsal smlouvu 26.7. 2011. Za 2 dny jsme poslali odstoupení od smlouvy a jeli na ČEZ, aby se utvrdil, že zůstane i nadále zákazníkem ČEZu.(vše dle rad na této internetové stránce, mimochodem – mockrát díky za ně) Dopis poslal i s dodejkou, tak že mu přišla zpět, že dopis byl doručen 2.8.2011. Včera mu od ČECu přišla faktura na zaplacení mimořádné zálohy ve výši 420 Kč. Zkoušel volat do ČECu, ale po 5 min čekání to vzdal, stále jen automat říkal, za chvíli vás přepojíme. S hrůzou zjistil, že provolal 12 Kč za min a nikam se nedovolal. Mohl by jste mi poradit, co se s tím dá dělat? Zkusím napsat ještě email, ale nevím, jestli to bude mít nějaký efekt. Do dnes mu nepřišel žádný dopis, že odstoupení přijali a smlouvu ruší.

 179. Tak mě napálili včera, představil se jako že je od Eon, měl i v papírech že pro stávající zákazníky Eon. A i na můj dotaz zda vše zůstane opravdu u Eonu mi sprostě tvrdil, že ano. Já blbec to podepsala. Ale po přečtení na netu ihned zahájila kroky ke zrušení. Na CEC dnes posílám doporučeně písemné odstoupení od smlouvy a na Eon odvolání výpovědi. Tak snad je to dostačující. Chtěla sem se zeptat, komunikují s Vámi CEC? Přišli Vám nějaká pokuty za zrušení, když je to do těch 30ti dnů ze zákona? Sabotuje CEC převzetí pošty?

 180. Babička 80let s dědou se také nechali nalákat a přišla jim účtenka na 1900Kč. Posíláme žádost na zrušení smlouvy,ale 30 dní už uplynulo,tak uvidíme jaká bude odpověď.

 181. ŽE JIM NĚKDO NEDÁ PŘES DRŽKU KURVADRÁT…
  Jinak díky za fajn stránky, tchýni takhle někdo z ČEC oblbnul.

 182. tak nevím dnes jsem se konečně dovolal a prý tam ještě nic nemají ,ale odstoupení od smlouvy už ano ale zatím nemužou nic podnikat když nevědí číslo smlouvy ale mluvil něco o jejich formuláři že si ho mám stáhnout a zrušit smlouvu tak nevým zda ten předešlý dopis uznají,volal jsem i na čes a ty mi posílají novou smlouvu tak bych rád věděl zda to odstoupení od pana Boučka stačí a nebo to musí napsat na jejich lejstro.

 183. Dobrý den mohu také poprosit o radu. Naše 75 letá tete uzavřela také smlouvu se společností ČEC a to již v lednu 2011. První zálohu zaplatila až v červenci podle pokynů ze společnost ČEC, ale zároveň je stále zákazníkem společnosti E.ON, se kterou má uzavřenou smlouvu na dva roky do 31.08.2012 a společnost ČEC ji neodhlásila. Je možné toto považovat za porušení podmínek a poslat jim výpověď, nebo jaké jsou vůbec možnosti ji od nich vyvázat aniž by musela platit tu sankční pokutu. Navíc jsem zjistila, že ji nebyly předány ani všeobecné podmínky a teta se nám se vším pochlubila až nyní v září. a teď babo raď. Operátor ji poradil ať v SIPU neplatí společnosti E.ON zálohu, ona tak udělala, ale zatím jen jednou. To prý společnost E.On srovná v rámci zúčtování, ale jak je možné mít dva dodavatele? Komu vlastně spotřebovává tu elektřinu. děkuji za radu. a musím Vám říct, že toto jsou tak bezvadné stránky a hrozně za ně děkuji.

 184. No u mě taky byli a vystupovali jako za ČEZ že je to věrnostní sleva a že 5 let nebudou hýbat s cenou energie

 185. Dobrý den,

  take jsem se nechala napalit. Bylo mi receno, ze zustanu u stavajiciho dodavatele, jen vyuctovani pujde pres ne. Ted mi prisel vypis zaloh. Zatim nic nevypada nejak podezrele. Vypoved od PRE mi neprisla.
  Rada bych se zeptala, jak je to teda skutecne s cenami? Mam cekat nejake horentni navyseni castky????
  Predem dekuji,

 186. Dobrý večer,

  ještě jeden dotaz. Po pravdě, pokud bych si nepřečetla tuto debatu, tak mne ani nenapadá nic podnikat. Ale teď řeším dilema, zda-li raději od ČEC odejít nebo počkat, jak bude vše pokračovat???
  Již jsem prošvihla všechny termíny, takže jediná možnost je počkat, až změní VOP nebo ceník, a propos, jaký je tu termín podání výpovědi, případně tvrdit, že měním bydliště. Stačí k tomu čestné prohlášení nebo je nutná změna trvalého bydliště?
  Jediné, co zatím vnímám negativně bylo to, že došlo ke změně dodavatele, což jsem nechtěla. Teď jsem trochu v pasti, nicméně co navrhujete, zkusit se vymanit za každou cenu nebo zkusit počkat do prvního zúčtování?
  A propos, žádný registrační poplatek jsem neplatila. Dorazilo mi poštou vyúčtování a předpis záloh. Ani v ceníku info o registračním poplatku není, ve smlouvě taktéž ne???
  Nevím, co si o tom mám myslet. Připadám si jako naprostý blbec, že jsem se nechala nachytat…a to jsem ještě byla nadopovaná práškama, protože mi rostla osmička…nechápu se….

 187. Dobrý den,

  i moje maminka naletěla a podepsala sml. dne 3.6.2011 a dnes ji vypovídá, tak jsem zvědavá, jak vše dopadne, neboť je neustále zákazníkem ČEZu s kterým sml. o ukončení vzájemného vztahu neukončila!

 188. Dobrý den,

  zařazuji se do skupiny podvedených. :(

  Situace:
  Elektřina je napsaná na mě, můj manžel mě během dne (kdy já jsem byla prokazatelně v práci) podepsal na smlouvu. :( Přišla jsem na to, když jsem dorazila z práce. Okamžitě jsem začala řešit co a jak. Rozhodla jsem se jít cestou odstoupení od smlouvy, než složitě dokazovat, že smlouva není platná pro podvod.
  Odeslala jsem odstoupení od smlouvy na jejich formuláři emailem i poštou doporučeně s dodejkou (obě doručeny a přijetí potvrzeno – „předáváme k vyřízení“), obě jsem odeslala do 30ti dní od podepsání smlouvy. Bohužel jsem neposlala i odvolání plné moci ČEC, ale informovala jsem ČEZ (svého dodavatele elektřiny), že jsem smlouvu podepsala a následně vypověděla (aby nedošlo k převodu). Chci se zeptat, je nutné dodatečně odesílat ČEC odvolání plné moci? … Nebude plná moc neplatná od počátku díky neplatnosti smlouvy?

  Děkuji za odpověď, nerada bych něco zanedbala.

 189. Pokud jdete jednat ohledně smlouvy, kterou podepsal někdo z vašich rodičů, NEZAPOMEŇTE NA PLNOU MOC, JINAK SE S VÁMI BAVIT NEBUDOU – čerstvá zkušenost z dneška!!! Je to jen další způsob, jak vše zdržovat.

 190. Dobrý den, mame s zenou stejnou zkusenost, jako vetsina z vas. Uvedli nas v omyl, podvedli a lhali nam. Volal jsem do CEZ do hodiny od podpisu a kdyz mi rekli ze jsem naletel, chtel jsem je najit, bohuzel uz v baraku nebyli :-(.
  Jedine co muzu doporucit a co jsme si s zenou domluvili je : NIKDY UZ nepodepisovat zadnou smlouvu doma. Nechat si ji doma nepodepsanou, vklidu a bez natlaku si to precist, rozhodnout se a pak treba podepsat a poslat.
  My na smlouve mame jine IČ, proto pri pouzivani formulare na odstoupeni nezapomente udaje zmenit. Dekuji za informace zde obsazene i za pripraveni formularu …
  Zitra odeslu odstoupeni a muzu jen doufat, ze pro nejake textove pochybeni z me strany nebude zamitnuta. Pevne nervy vam vsem. Ahoj

 191. Dobrý den.
  Moje matka jim podepsala smlouvu 3.8.2011.Smlouvu jsme jim vypověděli 5.8.2011.Poslali jsme jim to na formuláři staženém z jejich stránek´´ Odstoupení od smlouvy ´´doporučeně s dodejkou.Dodejka nám přišla s datumem převzetí 8.8.2011.Dále jsme volali do PRE a následně poslali ´´Odvolání výpovědi zákazníkem´´. Pražská plynárenská řekla že jim to stačí po telefonu ,a že si udělají u našeho jména poznámku.13.9.2011 nám přišla první faktura od českého energetického centra na částku 0kč za převod k PRE. Co si o tom mám myslet? Na email nereagují.

 192. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li je smlouva platná, když není zaškrtnutá žádná možnost v kolonce doba platnosti?

 193. a není ani podepsána zastupce ČECu, je tam pouze jejich razitko

 194. Ahoj tak my jsme se taky napálily :( 24.8.2011 jsme taktéž podepsaly tuto smlouvu a nevěřím že se z toho člověk ponaučí. Po nekalých praktikách od O2 je vyhazuji než my stihnou zazvonit na zvonek, na ulici nikomu nedávám ofotit OP a nikdy jsem to naštěstí ani neudělala, ale teď po tolika letech co to s nima mám snad vyřízený nalítnu na tak idiotskou smlouvu. Teď mi tak napádá neměly by si ověřovat OP totožnost podepisujícího??? (vždyť jediný na čom je to založený je ten podpis bez rodného čísla, čísla OP…. No nic dnes odstoupení odesláno doporučeně a s dodejkou tak snad vše bude ok

 195. Dobrý den,

  tak jsem také včera naletěla a teď si sypu popel na hlavu. Smlouvy mám celkem čtyři, protože vlastním dům se dvěma byty, takže dva elektroměry a plynoměry. Jdu tedy sepsat 4x odvolání a pošlu to i emailem. Z ČEC mi kupodivu dnes volali, ale bohužel dopoledne v práci nemohu brát telefon.

 196. Dobrý den.
  Také jsem naletěl. Je to již více jak 30 dní! Chci se zeptat, jak mám sepsat výpovědní smlouvu s ČEC? O formulář pro vypovězení smlouvy si musím zažádat přímo u ČEC?.

 197. Dobré ráno v pátek jsem konečně zjistil číslo smlouvy a když jsem se zeptal zda to odstoupení mám napsat znovu tak mi řekly že stačí jen napsat dodatek je to pravda a nebo ne dík

 198. Dobrý den,
  chtěla bych poprosit také o radu. Dne 17.8.2011 jsem také podepsala smlouvu s CEC, přišli k nám s tím, že jestli již dostáváme levnější elektřinu od EONu a jestli ne, že to se mnou sepíší, měla jsem tu na hlídání tři děti,takže mě pěkně rychle obalamutily milé dámy.řekly mi, že distřibutoři zůstavají stejní, že se pro mě nic nemění a ejhle co se pak dočtu na jejich stránkách.Bohužel jsem byla s dcerou v nemocnici a na email nikdo nereagoval a nemohu se jim stále dovolat, takže dnes již je jeden den po 30denní výpovědní lhůtě, zároveň mi dnes od nich přišla první faktura za převod ve výši 0,- Kč.
  Co mohu nyní udělat abych od nich co nejrychleji odstoupila dle zákona. Dokumenty jsem si již stáhla a hodlám je dnes ihned poslat nascenované jak Eonu tak RWE a CECu a zároven i poštou.
  Aniž by mi řekli smlouva je uzavřena na 3roky, tak nevím jestli v případě penále nebude lepší u nich zůstat, tedy pokud si budou účtovat to co slíbili a ne víc. Zároveň si odnesli moje vyúčtování,které mi do dnešního dne jak bylo slíbeno nebylo navráceno.
  Děkuji za Vaše rady Lucie

 199. Právě zde jeden byl, po první větě jsem ho utnula dotazem, zda jde o nového distributora, zkoušel to oklikou, že vše zůstane u CEZU jako elektorměr, vedení, správa apod. Na moje konstatování, ano, ale distribuce elektřiny bude od nového dodavatele, přiznal barvu, že ano. Rozloučila jsem se slovy, děkuji nechci a odpovědí mi bylo, tak si platte víc, když chcete. Doufám, že u zbytku sousedů neuspěl :(((

 200. tak jsem to odeslal,a zaroven jsem jim volal a paní co to zvedla pořad že to jestě není ve firmě/samotná smlouva že jí má ten zástupce stale u sebe,ale vpočítači je už vedená,ale musela jí chvýly hledat tak nevým to by taky tu smlouvu mohly přivést až na silvestra

 201. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda může firma ČEC vyžadovat penále za zrušení smlouvy. Tu jsme uzavřeli 16.5.2011, ale ještě stále odebíráme energii od ČEZ. Smlouva nabyla platnosti dnem podpisu, ale účinnosti nabývá dnem zahájení dodávky elektřiny.
  Operátor na infolince ČEZu nám sdělil, že pokud nezačneme odebírat energii od nového dodavatele, nemohou po nás žádné sankce chtít.
  Předem děkuji.

 202. Dobrý den,můj dotaz se netká přímo energie.Ale nemohu se nikde dočíst do kdy mohu odstoupit od uzavřené smlouvy podepsané od obchodníků nabízejících kreditní karty v obcodním domě Tesco.Můj přítel podepsal dne 19.9.2011 smlouvu o poskytnutí kreditní karty ale když jsem si smlouvu doma přečetla tak jsem zjistila že je to vlastně spotřebitelský ůvěr.Smlouvu mu nabídla obchodnice u stánku v Tescu.Do kdy a jak mohu smlouvu zrušit.Moc děkuji za odpověď Škochová Monika,Písek

 203. Vážený pane Boučku, nejdříve vám děkuji za tyto skvělé stránky a spoustu rad. Kdyby mi před 14dny někdo řekl, že podepíšu s ČEC také smlouvu (jako spousta nešťastníků tady), tak se mu vysměju. Bohužel stalo se. 12. září jsem podepsala a 16. září poslala odstoupení doporučeně na dodejku a zároveň poslala výpovědi na stávající dodavatele. ČEC je opravdu rychlé, protože už dnes 20. září přišly faktury na registrační poplatek se splatností 10. října. Pokud jsem dobře pochopila, když stihnu odstoupit do 30dnů, nejsem povinna nic platit. Dodejka se mi ještě nevrátila, tak jsem jim alespoň poslala mail, že odstoupení musí každým dnem dorazit a že nic platit nebudu. Pane Boučku, ještě jednou díky.

 204. Tak jsme také včera podepsali, což nepochopím,
  protože si dáváme na podobné nabídky pozor, ale kecal a kecal až mého manžela přesvědčil. Zrovna jsem volala manželovi, protože má spojení na toho klučinu, tak mu volal a prý se nějak dohodneme, že k nám přijde domů. Tak jsem fakt zvědavá jak to dopadne. Už vidím, že to půjde tak lehce.

 205. Dobrý den,
  taky jsem blbá a naletěla jsem, podepsala jsem smlouvu, hned mi došlo, že něco nebude v pořádku. Letěla jsem za slečnou, ještě byla v baráku. Přede mnou přeškrtla smlouvu a napsala storno, jak na mojí smlouvě, tak na její. Nevím, ale, jestli to takhle stačí a radši nemám poslat výpovědní formulář.

 206. dobrý den
  stejný případ podepsla stím že jsou od rwe a čez.
  mám dotaz sepsala jsem na ply a druhou na elektřinu musím poslat dvě výpovědi?jednu na jedno číslo smlouvy a druhou na druhé číslo smlouvy?a v hlavičce je psano-odstoupení od smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny.
  mám v druhé pozměnit to elektřiny na plyn když se bude jednat o plyn?a je tam psáno v praze dne můžu to pozměnit v Mostě dne?když bydlím a bylo sepsáno v Mostě.ptám se protože co čtu točí se na maličkostech.mockrát děkuji za odpověd jsem vám vděčná.Lucka

 207. a ještě jsem se zapoměla zmínit o tom že si odemě vzaly vyučtování od čezu a rwe.co stím mám ted dělat?děkuji mockrát Lucka

 208. Dobrý den,
  Přítelkyně v v lednu 2011 podepsala smlouvu ČEC na dodávku elektřiny na 3 roky. Po půl roce jsem se to teprve dozvěděl a po kontrole SIPO jsme zjistily, že původní odběr elektřiny u ČEZu nebyl zrušen a platba byla i nadále placen a zároveň se na SIPU objevila i platba od ČEC. To znamená, že již půl roku přítelkyně platí elektřinu 2x. Jak je možné že si ČEC strhává v klidu platbu přestože i ČEZU nic nebylo zrušeno. Připadá mi to jako podvod čehož by šlo zřejmě využit protože ČEC vlastně nedodal ani kilowatt elektřiny přesto si za to nechal zaplatit? Předem Děkuji

 209. Dobrý den, tak jsme taky naletěli. Nám se zástupce představil jako zástupce ČEZu,mluvil přesvědčivě, takže jsme kývli. Asi tak po 5 minutách nám došlo, že je to podvod a hned jsme milého zástupce volali – bohužel,už byl mimo naše město( udivila nás ta rychlost). Ihned jsem volala ČEZ, kde jsem sdělila, že od nich odcházet nechci-pošlou mi tiskopisy, dovolala jsem se i na slavné energetické centrum, kde jsem uvedla číslo smlouvy s tím, že chci okamžité odstoupení od smlouvy a že podávám stížnost na jejich zástupce. Odstoupení od smlouvy jsem okamžitě hned druhý den poslala doporučeně. Jinak obchodní zástupce už na naše telefonáty nereaguje – jen pro případ jmenuje se Václav Duchoň.

 210. Dobrý den.
  Také jsem včera podepsal tuto smlouvu na plyn. Večer jsem po přečtení podmínek zjisti jaké jsou nehorázné sankce a rozhodl se odstoupit od smlouvy.Ráno po přečtení komentářů zde už jsem neváhal, stáhl a vyplnil formulář. Mám náhodou 23.9. cestu do Prahy a tak formulář předám osobně.Prosím o radu, komu a zajakých podmínek formulář o odstoupení od smlovy mám předat.Chci mít jistotu, že moje výpověd bude platná a smouva zrušena. Dekuji předem. Petr

 211. Já jsem podepsala smlouvu 20.5.2011. Také tvrdili, že jsou z E-onu atd. A já jsem to podepsala,protože jsem v té době řešila důležitější věci. Naši jim to také podepsali. Že se jedná o jiného distributora jsem zjistila až když jsem potřebovala nahlásit změnu příjmení. Telefonát na jejich infolinku, kde to nikdo nevzal, mě stála 150 kč. Nicméně jsem se dovolala na Eon, kde mi paní řekla,že jim ještě nic Čec nenahlásil. Hned ten den jsem poslala výpověď, protože odstoupení jsem nestihla ve 30 denní lhůtě. Minulý týden mi z Čecu přišla odpověď, že mé odstoupení přijali a že mi v nejbližší době vrátí všechny dokumenty, které si vzali, pokud nějaké mají. Já však posílala výpověď smlouvy a ne odstoupení. Tak jsem volala na Eon a tam mi paní řekla,že Čecu zamítli můj přechod k nim a tudíž mi nejspíš odpověděli s odstoupením. Tak jsem zvědavá, jestli budu mít příští měsíc strhnutou zálohu v Sipu nebo ne a jestli přijde rozpis záloh. Pokud ano, tak do Prahy asi pojedu taky. Moji rodiče podepsali stejný den, ale Eon je k nim pustil i když naši poslali výpověď taky, ale zatím bez odpovědi. Jejich zákazníky by měli být od 1.10. Na Eonu nám řekli, že mají počkat na odpověď z Čecu.

 212. Dobrý den,
  tak už dorazili i do Rakovníka. Mojí mamce (76 let)slečna říkala že je z ČEZu a že jim některé firmy přetahují zákazníky. Byla slušná a milá a mamka podepsala smlouvu, vůbec netušila že přestupuje k jinému dodavateli. Hned dneska jsem za ní napsala odstoupení od smlouvy. Moje mamka má na takovéhle lidi štěstí. Ačkoli bydlí v paneláku nahoře, každou chvíli u ní někdo zazvoní a něco jí nabízí… Že se ti lidé nestydí. Formulář na odstoupení jsem si našla tady, za což vám děkuji. Hanka

 213. Dobrý den
  To co tu popidujete se dnes odehrávalo v několika domácnostech ve Vilémově u Kadaně.Perličkou bylo to,že vyhrožovali odpojením elektřiny pokud nepodepíšeme.
  Snad jim na to nikdo nenaletěl.

 214. Dobrý den,
  moje manželka také naletěla, aniž by tušila, že přechází k jinému poskytovateli.
  Navíc bydlíme v podnájmu a majitelé bytu (naši známí) jsou dlouhodobě mimo ČR, takže to manželka podepsala za majitelku.
  Ovšem celé je to špatně, protože na smlouvě s ČEC je uvedeno jméno majitelky bytu, ale datum narození mojí ženy a podepsala to moje manželka jménem majitelky.

  Je tedy taková smlouva vůbec platná, když se jméno majitelky neshoduje s datem narození?

  Děkuji

 215. 21. 9. 2011 obcházeli podivíni pod hlavičkou České Energetické Centrum město Svitavy a nabízeli nějaké tarify na elektriku a na plyn a chtěli doklady. Pozor na ně, zase útočí, jsou to hrozně nasmradění týpci a asi i holky oháklí v sakách. Dnes mi to připomnělo, že to hlásili na Primě, aby si lidi dali pozor. Nic nesepisovat a vyprovodit honem z domu. Jenom nevím, proč je nějací debilové vůbec pouští do vchodu, aby čenichali u dveří.

 216. Ve čtvrtek 22.9.2011 jistý pan Michal Odvárka – číslo OP 113786506, telefon 736469783 a pod záminkou, že v příštím roce zanikne společnost ČEZ vnutil dvěma mým sousedkám k podpisu smlouvu s firmou České Energetické Centrum Jih s.r.o., IČ 27066151, adresou Václavské náměstí 772/2, 110 00 Praha 1. Využil jsem informací z Vašich stránek a upozorňuji, že firma má nepatrně pozměněný název a jiné IČ.

 217. Pozor na „České energetické centrum“! Jejich registrace je na
  http://obchodnirejstrik.cz/ceske-energeticke-centrum-a-s-28245245/.
  Řádí a kradou v Praze, Znojmě a jinde v ČR i v SR. Zaregistrovali se na Slovensku pod názvem „Energetické centrum“, jejich registrace je na
  http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44514&SID=2&P=1.
  Předseda představenstva je tentýž člověk i v ČR i v SR, Ing. Ladislav Kozmon.
  Zde úplně nahoře se píše přesně to, co provedli mně. Jsem po překonané mozkové příhodě (už dříve), od tehdy mám menší problém s pamětí. Naletěl jsem jim podle napsaného scénáře a podepsal smlouvu na úplně něco jiného, než mi bylo vysvětlováno. Doporučuji! Předem informujte své blízké a známé, i ty na Slovensku, o této společnosti, aby také nenaletěli. !!!
  Hned po zjištění co jsem podepsal, tentýž den poslal jsem hned emailem odvolání smlouvy, samozřejmě odpověď byla zamítavá, našli v tom chyby, vysvětlili co mám příště napsat, ale na to nejdůležitější samozřejmě neupozornili, to jest abych zrušil také zároveň plnou moc (na zastupování v plném rozsahu firmou „Energetické centrum“ moji osobu) na všechny úkony, kterou jsem jim nevědomě ve smlouvě podepsal. Přímá odpověď k dopisu emailem byla ve slovenštině, automaticky generovaná část (začátek a konec) byla v češtině. Společnost si nedala ani tu námahu, aby přeložili do slovenštiny začátky a konce dopisů (automaticky generované počítačem), když už se rozhodli krást na Slovensku. Dlouho pak jsem vyhledával a dával dohromady dopisy i dosavadním dodavatelům plynu a elektřiny, s informací o podepsání smlouvy s „Energetickým centrem“, o odstoupení od smlouvy, o odvolání výpovědi smlouvy (s původním dodavatelem), a že nadále zůstávám klientem původních dodavatelů energií. K napsání dopisů mi hodně pomohly formuláře a návody psané na začátku tohoto fóra, děkuji moc za ně jejich autorovi. K tomu jsem si musel dohledat zákony a §§ platné na Slovensku. (Právně platná je jen písemná korespondence klasickou poštou.)
  Přidávám se k odkazům dalších „napálených“ lidí, kteří zde psali přede mnou. NIKOMU NEOTVÍRAT, DOMA NIC NEPODPISOVAT! Kdo má čas a chuť podívat se na další komentáře lidí, které „napálilo“ „Energetické centrum“ v SR, může na
  http://www.porada.sk/t146818-odstupenie-od-zmluvy-energeticke-centrum.html.
  Na konci pak je potřeba kliknout na pokračování stránky (číslice 1 2 3 4 5 6). Žádné příjemné čtení. Děkuji všem, kteří si to nenechali jen pro sebe a sem napsali. Hodně mi tím pomohli a určitě ne jenom mně. Všem přeji hezký den.

 218. Praktiky některých prodejců ODSUZUJI.
  Praktiky některých dodavatelů ROVNĚŽ.
  Musím ovšem odsoudit také většinu z Vás,
  a to pro stádní tupost plynoucí z neinformovanosti, za kterou nemůže žádný z dodavatelů;
  Vaše neochota naslouchat a neschopnost a opět neochota chápat je mnohdy velice skličující.
  Tak tu nekydejte a mažte se koukat na Novu, tam vám vysvětlí (za prachy z ČEZ) jak jste chytří a nebo na ČT, prašť jak uhoď, opět za státní.

 219. Dobrý den,ráda bych se poradila.Přítel také podepsal smlouvu s českým energetickým centrem 21.7 2011. :-( Rádi bychom odstoupily od smlouvy ale sankce je 5.000 korun a to se nechce platit nikomu. Nevíte prosím někdo, jak to je když ve smlouvě není vyplněno rodné číslo?Obchodní zástupce ho zapoměl vyplnit. je tam napsan pouze datum narození a jméno s příjmením a proto zda je smlouva platná či nikoliv,když není řádně vyplněněná. Byt je přepsán na přítele ale elektroměr je stále psán na jeho tatínka a i na jeho tatínka chodí veškeré poplatky sipo atdl… zda by se z toho dalo nějak dostat. Děkuji moc za odpovědi.

 220. Dobrý den,
  mému dědovi se stala takřka totožná věc, navštívili ho dva muži a vnutili mu dvě smlouvy. Ty smlouvy mají pár chyb… Např špatné datum narození, špatná ulice a podobně. Dnes jsem tento problém řešil skoro celý den, E.ON a RWE mi zdělilo že v takovém případě určitě nebudou moci vyhovět společnosti ČEC ohledně výpovědi. Z čehož podle všeho vyplývá že dědeček by měl plati stále E.ONU, RWE a navíc by měl platit i ČEC. Možná se pletu… Dnes jsem odeslal odstoupení od smluv a pro jistotu jsem odeslal i odvolání proti výpovědi zákazníkem.

  Dům není psaný na dědu. A ti dva muži po dědovi chtěli nějaké údaje o vlastníkovi nemovitosti, je možné že původní záměr byl donutit mého dědu to podepsat jménem vlastníka? Nebo budou vlastníka kontaktovat?

 221. Dobrý den,
  začátkem září jsem sem dávala nějaké rady pro ty, kteří nestihli dát výpověď ve lhůtě. Bohužel ani mě se nepodařilo dát vše do pořádku. V E-ONu otec domluvil, že ho nezruší, ale bohužel to udělali ve chvíli, kdy jsme poslali do ČEC výpověď. Má potvrzenou dodejku, ale zatím nic z ČEC nepřišlo.Jenom z E-ONu, že od 1.10. má jiného dodavatele. Teď nevím komu bude platit, kdo tu elektřinu bude dodávat, když jsme dali výpověď a zároveň nás pustil i E-ON.Zajímalo by mě, zajak dlouho přijde z ČEC nějaké vyjádření a komu platit zálohy.

 222. Ahoj všem,

  taky mám smlouvu s ČEC a také jsem dostal upomínku. Je to již několik měsíců ale nic jsem neplatil. Sem rád že tu všichni (s prominutim) píčujete na upomínky ale řekněte po pravdě, komu z Vás bylo řečeno aby jí uhradil ?

  btw: když neumíte uhradit zálohy dle předpisu záloh, je jen Vaše chyba, že Vám hcodí upomínky.

 223. Dobrý den,
  narazil jsem stejným způsobem jako ostatní. Pročetl jsem celé fórum, ale ani jeden příspěvěk nepopisuje, že by odstoupení od smlouvy (případnou výpověď) dotáhl zdárně do konce…povedlo se tedy někomu (a za jak dlouho) úplně se jich zbavit a ukončit veškeré závazky vůči Čec?
  PS malá rada od mého známého: když jsem posílal odstoupení od smlouvy tak doporučeně a s dodejkou jak je popsáno výše + právnicky ověřit obsah obálky (zhruba za 500,-).

 224. Naprosto stejná zkušenost. Dnes přišel za mnou táta, včera to podepsal na plyn i elektřinu, dnes to chce po mě zrušit. S VOP jej samozřejmě nikdo neseznámil a navíc si stěžoval, že to nemá šanci přečíst, díky velikosti písma. Od podomního prodejce nemá ani navštívenku . . . kontakt, nic.
  Díky za úvodní článek. Právě ruším elektřinu, formulář na plyn musím ještě najít.

  Děkuji Vám všem za Vaše postřehy a sdílení.

  Jana

 225. Dobrý den, hlásím se jako další z mnoha podvedených. Mělo by mě těšit, že v tom nejsem sama, ale netěší, a mám na sebe pořádný vztek! Scénář je úplně stejný , jako u ostatních- sympatický pán, odvedení pozornosti a najednou podepisujete smlouvy, jako by jste byli nesvéprávní…elektřina, plyn a jako bonus pro ČEC ještě i elektřina na chatě. V příštím roce hodlám měnit trvalé bydliště. Existuje nějaká šance k legálnímu zrušení těchto smluv , vzhledem k tomu, že nebudu bydlet na místě , uvedeném ve smlouvě? Děkuji, Marta

 226. Zdravím, taky jsem to podepsala, to nejsem tak stará a naletěla jsem. Původní vyúčtování odnesli. Řekli mi, že ročně ušetříme tři tisíce. Ke smlově je ndstandartní servis za 99,-Kč (do nemocnice mě bude vozit taxík,zaplatí za mě soudní výdaje až 100 000,-, opravy spotřebičů chacha). Po třech telefonátech jsem se dověděla, že je to měsíčně a na každé odběrné místo, my máme tři. To je ročně 3 600,-Kč. Nikdo mi tuto informaci nechtěl sdělit, musela jsem to z nich vytáhnout.Při podepisování se mě ptali na věk(lichotili jak dobře vypadám), na dům, manžela, děti, pochlebovali. Smlouvu jsem podepsala, dům je na manžela, ale prý to nevadí! Aspoň je to neplatný.Podvodný jednání! Věra

 227. Tak ted se u nás za jedním zaklaply dveře, musím uznat, že obchodní zástupce je zatim v nejlepší kategorii co k nám tyhle překupnící chodí, líbivej, žovialní, ukecanej. Nene nebojte vše vám zustane u čezu, vše vám zustane u RWE, ale ušetříte 5000 ročně. Ač nejsem blbej tak bych málem podlehl, ale jak vyndal smlouvu, vidim česke energeticke centrum, podmínky psané blechami, tak šup a jde se číst…. nebyl by problem, jen už nemám čas… tak na scaner a mam podminky v kompu… kdo chce nemám problém… Ještě ted mám husí kůži….

 228. Dobrý den,
  každý den to slyším ve zprávách,jak lidé naletí podvodníkům a říkám si jak mohou být tak blbí. Já jsem taky a úplně stejně.Ještě před podpisem jsem se ptala jestli,pokud budu využívat jejich služeb,zůstanu zákazníkem Pražské plynárenské a ČEZu,že nechci měnit dodavatele,nechal mě smlouvu podepsat. Díky vašim stránkám dnes vše uvedu do původního stavu a nechci už nikdy žádné výhodné nabídky na nic a od nikoho.Hanka

 229. Dobrý dne, po přečtení všech těchto příspěvků jsem pochopila, že jsem taky naletěla. Nicméně u mě neproběhlo žádné dramatické přemlouvání, dealer byl slušný chlap a představil se touto firmou, žádné doklady si neodnesl, vše mě vysvětlil. Vzhledem k tomu, že jsem se o toto nikdy nezajímala, což asi byla chyba, ale chybama se člověk učí, jsem podepsala.
  Problém nastal až ve chvíli, kdy jsem se z bytu(odběrního místa odstěhovala) a zažádala jsem o snížení záloh. Nejprve jsem vše prodiskutovala na zákaznickém centru, kde mě paní( slušná a ochotná) řekla, že mám nafaxovat žádost o snížení poplatku na udržovací 250,-Kč. To jsem učinila a nic se nedělo. Po dvou měsících jsem napsala mail, se žádostí o sdělení důvodů proč zálohy nebyly sníženy a opět nic. Dnes jsem volala na zák. centrum a dověděla jsem se, že žádná žádost není ve složce evidována, žádný mail nedostali. Navíc jsem narazila na slečnu s vysokou dávkou arogance v krvi, takže jsem si zvedla adrenalin již po ránu. nejprve jsem se rozhodla ukončit smlouvu pro porušení smluvních podmínek dodovatelem, ale po přečtení příspěvků jsem to raději zamítla a počkám, až se byt prodá a ukončím smlouvu dle jejich obchodních podmínek vzájemnou dohodou ( doufám, že bez jakýchkoliv sankcí)
  Nicméně bych se chtěla zeptat. Pokud se nový majitel bude chtít na toto odběrné místo přihlásit např. u E-ON a RWE,tedy jiného dodavatele, nebude mít problém, vzhledem k tomu, že je zde podepsaná smlouva s ČEC? Nemám již nyní zrušit plnou moc ČEC k zastupování u původních dodavatelů? Prosím poraďte, jak postupovat. Děkuji av

 230. Libor. Taky jsme naleteli ČEC.Chtěli jsme odstoupit od smlouvy, ale nemame smlouvu.Nevime tedy, jake datum zadat.Dosli nám pouze registrační poplatek za elektřinu a plyn.Smlouvy na elektřinu a plyn jsou psané na mně, ale smlouvu u ČEC podepsala manželka.Máme faktury zaplatit? Co máme dělat. Děkuji.

 231. Dobrý den,
  tak už strašili i v našem Benešově n. Pl. a musím říci,že se chlapci zdokonalili ve svém počínání.Mě zastihli když jsem se chystala venčit psa,byl chudáček od rána zavřený, protože jsem byla na rehabilitaci a vrátila se až pozdě odpoledne.A jelikož ČEC zní jako ČEZ a oni na to šli ještě s omáčkou, že kontrolují kvůli různým podvodníkům smlouvy a tak si ode mne nechal pohledný to chlapec ukázat poslední vyúčtování a já mu to husa půjčila.Vetřel se mi do bytu pod záminkou,že bude lepší když si k tomu sedne a už vypisoval a já husa žvanila.Ještě jsem mu vycinkala jak jsem se zbavila šibalů od Bohemia energy a přitom jsem se nechala znovu lapit od dalšího hajzla.Jenže další soused tak důvěřivý nebyl a mezitím volal na ČEZ a ti mu sdělili,že s tím nemají co do činění.Soused od naproti vzal nohy na záda a nakonec ty zmetky dohonil v dalším paneláku a tam mu svoji smlouvu doslova vyrval z ruky a roztrhal,ale mě se to nepodařilo.No, informovala jsem okamžitě zákaznickou linku ČEZu a ten převod zablokovala.Zároveň jsme volali policajty,takže vlastně už dnes přijede vyšetřovatel a podávám trestní oznámení a odstoupení smlouvy odesílám také dnes.Adresu uvádím tu která je na smlouvě v razítku.I kdybych však to odstoupení neposlala,tak to zařídí ČEZ,ale sichr je sichr.A ještě jsem kontaktovala Černé ovce a hodlám ještě oslovit nějaké deníky.Je potřeba těm zmetkům udělat patřičnou, ale negativní reklamu.To přeci není možné, aby takoví lumpové měli pořád zelenou. Jinak ten lump co to na mne ušil se jmenuje Karel Tupý.Pozor na něj, je to pohledný vysoký mladík,který vystupuje velmi korektně, ale zdání klame.Umí velmi šikovně využívat situace a přesně vás směrovat k tomu, abyste nedávali pozor a smlouvu podepsali.Žel Bohu,zatím se mu daří.

 232. K nám dorazili už také a přesně ty samé lži.
  také jsem si naběhla v domnění, že jednám se zástupci ČEZu. No, ihned jsem to zablokovala na zákaznické lince a odeslala dle zdejšího vzoru odstoupení od smlouvy. Jinak se chci zeptat, to nikdo tady z Vás nekontaktoval ČOI? Odpoví mi někdo a jak případně uspěl? Radu jsem dostala od policistů.

 233. Lidi, jsem z toho úplně v prdeli. Moje mamka taky podepsala. Jestliže na smlouvě je datum uzavření 19.9 2011 a dnes je 3.10. 2011 stihne odstoupit bez sankcí??? Ještě dnes posílám odstoupení! Jak ti lidé co to nabízejí mohou v klidu s čistý svědomím dál zvonit u nic netušicích lidí… Hrůza co to mezi námi chodí.

 234. Tak jsme v tom taky, 27.9.2011 zazvonili u mých rodičů, ti samozřejmě podepsali a ještě se radovali , jak ušetří.
  Okamžitě jsme poslali odstoupení od smlouvy – doporučeně s dodejkou. Zatím se nic neděje , čekáme jestli dopis přijmou. On je tady trochu problém , pokud oni dopis nepřijmou , tak jsme všichni v háji.
  Původně jsem chtěla nějak blokovat u stávajícího dodavatele přestup , ale pozor v odstavci 8 je napsáno, že svým podlisem se zavazují k součinosti a pokud podniknou nějaké kroky k zamezení přestupu, tak dostanou smlovní pokutu 5000,-kč. Takže od toho jsme zatím ustoupili, teď čekáme na stanovisko jak to dopadne. Volalajsem na SIPO, tam mi řekli, že pokud se objeví nějaká platba se kterou nesouhlasí, tak stačí zajít k nim a požádádt o neúplný doklad SIPO a zaplatit jenom to co chci, stojí to asi 5,-Kč. To jen proto, kdyby si náhodou začali účtovat nějaké zálohy ( asi by neměli, protože pokud neteče jejich plyn a elektřina, tak na to zřejmě nemají nárok). Byla bych taky moc ráda, kdyby sem napsal někdo kdo to zvládl, protože zatím sem píšou jenom podbvedení a nikdo kdo to vyřešil. vBylo by to takové povzbuzující.

 235. No taky jsem naletěla.Bohužel jsem sepsala smlouvu už někdy v únoru v domnění,že jde o společnost pracující pro Eon. Pravdu jsem se dozvěděla až po ročním vyůčtování od Eonu a při obdržení SIPA.Bohužel čec strhává platbu na Sipu jen jednou a na upomínce už není.Takže teď momentálně mám u nich nedoplatek a posílají mi placené upomínky,ale na nesmyslné částky.Když jsem volala na jejich infolinku byli sice příjemní,ale stejně neinformovaní jako já.Dá se nějak podat výpověď a přejít k jinému dodavateli? A hlavně od kdy.? Není to až od příštího odečtu a ročního zůčtování?

 236. pro evu: já jsem kontaktovala českou obch.inspekci , kde jsem podala stížnost na prošetření podvodného jednání,ale odkázali mě na energetický úřad, že prý se tímto ČOI nezabívá.Aspoň kdyby dali na své stránky nějaké varování.

 237. Rodice (78+82let) dne 26.9. take podepsali. Slo o chatu (CEZ). Dnes jsem vyplnil zde se nachazejici formular „odstoupeni od smlouvy“ + uplne dolu pripsal:

  ———————————————–

  Potvrzujeme osobní převzetí originálu tohoto „Odstoupení od smlouvy“ na adrese České energetické centrum, Václavské náměstí 772/2, 110 00 Praha 1 dne 04.10.2011.

  Razítko a podpis:
  ————————————————

  Toto jsem 2x vytiskl a poslal jsem s tim rodice osobne na prazskou CEC adresu (bydlime kousek). Vse probehlo behem par minut. Tam sedici clovek si to precetl, jedno vyhotoveni si nechal, druhe totozne (pro nas) orazitkoval + podepsal, a vse je pry vyrizeno.
  Rikal ze je vse vyrizeno a na CEZ se uz nic (odvolani vypovedi) posilat nemusi – pry tu zmenu dodavatele provadeji az po 30ti dnech, takze to neni treba. (i presto jsem to na CEZ take zaslal, ale pouze e-mailem)
  Faktury CEZ, ktere rodice pri podppisu smlouvy zastupci zapujcili pry do mesice zaslou zpet.

  Pokud je nekdo z Prahy anebo okoli, pripadne pokud tam ma ma cestu, doporucuji se tam stavit osobne.

 238. pro Janu:
  snad Vás trochu povzbudí náš případ:s ČEC byla smlouva uzavřena 20., hned druhý den jsme na ČEC doporučeně odeslali odstoupení od smlouvy, potvrzená dodejka přišla 3. pracovní den, 11. následujícího měsíce pak dopis z oddělení storna smluv ČEC, že na základě naší žádosti potvrzují ukončení smlouvy. Stávajícího dodavatele jsme kontaktovali a bylo nám sděleno, že jim ze strany ČEC žádný požadavek na změnu dodavatele nepřišel. Už je to pár měsíců a je klid, tak snad to tak i zůstane (když si to tady pročítám, tak si říkám, jakou jsme měli kliku, že to všechno tak hladce proběhlo..). Přeju hodně štěstí – ať Vám to taky dobře dopadne!

 239. Tak vám musím něco sdělit. Dne 4.10. jsem sem přispívala a žádala někoho o pozitivní zprávy a asi je mám zrovna já.Doufám, že se nebudu radovat předběžně.
  Dne 27.9.2011 podepsaná smlouva. Dne 29.9.2011 napsaná žádost na odstup od smlouvy. 5.10.2011 dopis z energetického centra. Sdělujeme , že jsme stornovali Vaši smlouvu , dle Vašeho návrhu ( odstup jsem si stáhla z těchto stránek – za což se autorovi hluboce klaním a má moje velké díky), na který máte právo podle par. 57 občanského zákoníku a smlouvy zanikájí. Současně potvrzujeme , že nemáte vůči naší společnosti žádné závazky. A světe div se vrácené doklady -(vyúčtování a doklad o SIPU, který si mladíček ponechal). Razítko a podpis. Adriana Furendová ( dokonce na ni mám snad i telefon, kdyby někdo potřeboval.
  Tak snad to bude konec. Doufám, že se za půl roku nevyvrbí nějaké faktury,( kdyby snd tak mám výslovně napsáno “ žádné závazky).

  Držte mi palce a já Vám přeju aby i Vám to klaplo.
  Jana

 240. Dobrý večer, hlásí se další trouba,která naletěla. Doufám, že stihnu podat odstoupení od smlouvy. Do včerejška jsem žila v přesvědčení,že podepisuji snížení ceny u ČEZu a ne přechod k jinému dodavateli energie. Náhodou jsem sledovala zprávy na Primě a dnes dokonce v obecním rozhlase upozorňovali občany na jejich praktiky. Pro mě trochu pozdě,doufám, že ne úplně. Všechno, co jsem si zde přečetla o jejich praktikách je totožné s tím,s čím vyrukovala slečna na mě, přestože jsem jí řekla, že nechci jiného dodavatele elektřiny. Ona řekla, že se teď jmenují trochu jinak a mě to prostě nedošlo.

 241. Včera vyšel na toto téma článek v Právu. Celou situaci začal řešit Energetický regulační úřad v Jihlavě. Mně se dnes konečně vrátila dodejka, ale přesto ještě posílám vyplněné tiskopisy ČEZu do Plzně. Jak to někdo píše, sichr je sichr. Jinak jsem poslala stížnost i na to ERÚ. Udělejte to taky, pokud nás bude víc, bude to účinnější. Moje známá si také naběhla, říkala, že byla na pobočce ČEZu v Děčíně a že tam bylo spousta naštvaných lidí a ten zaměstnanec měl co dělat, aby to stihl odbavovat. A to ČOIka asi opravdu bude k ničemu. Lidi, nesmíme se dát.

 242. Dejte si pozor, pokud jste již podepsali! Přestože totiž pošlete odstoupení a firma Vám je potvrdí, stejně pošle smlouvu (již samozřejmě neplatnou) vašemu současnému dodavateli a ten vám zruší smlouvu. Já jsem se to dozvěděl až po třech měsících, kdy nebyla zahrnuta záloha za elektřinu v SIPO. Inu, maminka slíbila, že už příště nic nepodepíše, alespoň pokud si to zapamatuje :-)

 243. Dobrý večer, tak jsme z nich konečně vydolovali smlouva a ejhle… Smlouva je podvod. Podpis není mého otce (celou dobu se dušoval, že nic nepodepsal) a ani datum narození není správné, takže činíme kroky přes právníka. Na smlouvě je jako zástupce ČEC Vlastimil Hrabě – takže bacha na něj.Jenom teď nevíme jestli jim máme zaplatit zálohu, když smlouvu rušíme protože je falešná a u E-ONu už nejsme.

 244. Dobrý den,tak jsme také vstoupili do řad podvedených.Bohužel jsme to zjistili až po měsíci.Jen jsem se chtěla zeptat,asi trochu dětinská otázka,ale přeci jen tonoucí se stébla chytá.Jestliže je ve smlouvě uveden chybný údaj(číslo účtu)je smlouva platná?
  Jinak to asi zkusíme řešit přez původního dodavatele.

 245. Dobrý den. Já mám s ČEZ náhodou velmi dobré zkušenosti… vše v pořádku a platby také v pořádku, velmi solidní a slušné jednání. Už jsem využila i jejich nadstandartních služeb při opravě televize. Takže z mé zkušenosti doporučuju. Janča ;)

 246. Dobrý den 21.7.2011 jsme se taky upsali ČEC,26.7.2011 jsme podali žádost o odstoupení.Když jsem jim asi dva měsíce volala a žádala o zaslání zrušení smlouvy,pokaždé mě ujišťovali,že je to na storno oddělení a že mám vydržet. 5.10.2011 jsem u EONu zjistila,že k 30.11.2011 nám u nich končí smlouva. Opět jsem absolvovala dlouhé telefonáty s ČEC,kde mi sdělili že se u nich stala chyba a že dají urgentní požadavek na storno oddělení na zrušení smlouvy. 7.10.2011 mi bylo sděleno,že smlouva je stornována a musím opět 30 dní čekat na vyjádření.Už vůbec nevěřím,že mi něco pošlou a nevím co mám dělat.

 247. Dobrý den,mám stejnou zkušenost jako mnoho dalších. Smlouvu jim podepsala mým jménem a iniciály babička – 89 let. Bohužel mi o tom řekla až po 3 měsících, kdy si strhávali ze SIPA zálohy každý měsíc (u původního dodavatele platila jednou za 1/4 roku). Smlouvu se mi podařilo zrušit a obnovit dodávky od původních dodavatelů plynu a elektřiny. A teď jsem zjistila, že si stále strávají ze SIPA plyn. Také dosud čekáme na vyúčtování, kde by měl být asi docela vysoký přeplatek. Zkouším se jim marně dovolat – stále všichni operátoři hovoří. Jsem naštvaná, jak někdo může takhle využívat důvěry starých lidí. Ale bohužel spousta důvěřivých lidí opět podvodníkům uvěří a podepíše „hrozně výhodnou smlouvu“.
  Takže jdu opět zkusit „přetíženou“ telefonní linku a budu doufat, že se mi z nich podaří dostat vyúčtování a vrácení přeplatku.

 248. Dobrý den. 4.10.2011 nám naletěla babička! Dneska jsem vše rušila – díky tomuto webu. Volala jsem zástupci , který s ní smlouvu uzavíral a bylo mi řečeno, že net snese všechno a oni to s důchodci myslí dobře :) . Prej je to skvělá smlouva a kdo by ji nepodepsal! Cítil se dotčený , že hodláme odstoupit. Doufám, že vše proběhne ok. Jen k tomu poplatku . Píše se tu o částce 420 ,- až 800,- ? To platí i při odstoupení ve lhůtě 30 dnů? A je máme ho platit nebo se to dá obejít? Díky

 249. Dobrý den,taky jsem se nechala ukecat a podepsala smlouvu s ČEC hned v lednu 2010,smlouvu mám na dva roky.Zatím mě nepřišlo žádné vyúčtování,tak vůbec nevím co mám dělat.Teď,když to tady všechno čtu, tak trnu hrůzou co bude dál,jestli mě přijde platit nějaká hrozná suma.Jen doufám,že můžu bez problémů po těch dvou letech (pokud mě oni nepředělali smlouvu bez mého vědomí)přejít zase zpátky k EONU.Věra

 250. dobrý den, zvonili na mě 2 milé, usměvavé podomní prodejkyně ČEC, nejprve se představily tuším jako že jsou od energetiky? ne li přímo od PRE…, ale nejprve udávali že se „bude zdražovat elektřina, a že mají za ukol zaznamenat zdali máme přeplatky nebo nedoplatky, a podle toho se bude odvíjet cena elektřiny“. Chtěli hned vidět poslední zaplacenou fakturu na elektřinu i plyn které si ihned vyfotily, zajímali se o jméno, číslo našeho účtu a telefon…
  Zaznamenávali udaje na svuj nějaký formulář, také si tam zaznamenali evidenční číslo el.měru a plynoměru a číslo našeho účtu.
  Pak mi ukázali ten formulář že jej mám podepsat (byla to smlouva s ČEC, zde napsáno velmi malými písmeny že zákazník souhlasí s „Ceníkem Obchodníka“ o němž mi ta dáma nejprve nechtěla říci nic, druhá přistoupivší ukázala dodatečně papír o 2 strany pod smlouvou psaný velmi malými písmeny. ŘEkl jsem jim, že si jej potřebuji přečíst, než zda budu něco podepisovat, a zdali si jej mohu nechat – tvrdili že nemohu, a že jej musím podepsat. Nepodepsal jsem jim nic, načež ceou smlouvu „škrtli“ a odešli, s tím že pokud budu mít zájem, může se stavit na jejich centru na Václavském náměstí.
  Jelikož mě zmanipulovali, půjčil jsem jim k ofocení starší faktury na plyn a elektřinu, ale nic jsem jim pak nepodepsal.
  Přesto mám obavu, zdali smlouvu nevytvoří znova a nezfalšují např. podpis

 251. Zdravím všechny, tak jsme taky naletěli řečem o nějakém bonusu za věrnost, že jsme ještě nikam nepřešli. Pan Petr Račák řádil v okolí Brna a falešná pobočka v Brně neexistuje a v tel.se zapírá. Podáno na něho trestní oznámení a stížnost do Jihlavy i na ČEC a zjistili jsme, že jde o podvod po 3 měsících až z RWE, kdy nám volali od kdy přesně přecházíme. No a teď vyřizování a o odstoupení smlouvy jsem psala ručně na papír tak nevím jestli to přijmou mám strach, že si ze SIPA vezmou co budou chtít co s tím? ÁÁCH JO hlavně že každého peru od baráku

 252. Zdravím Vás, babička minulý týden rovněž podepsala smlouvu s předmětnou společností. Ihned jsem odeslal 2 x odstoupení s dodejkou. Stejně mi to nedalo tak jsem raději společnost navštívil osobně, nechal si potvrdit odstoupení, zároveň jsem měl sebou ověřenou plnou moc, vše proběhlo bez problémů(zatím). Zaměstnanec mi uvedl, že smlouva by byla stejně neplatná z důvodu, že u jejich podpisové doložky Obchodník chybělo jejich razítko, jaká je však skutečnost nevím. Nespokojených zákazníků tam bylo víc. Autorovi úvodní stránky děkuji za vzory, ostatním přeji hodně štěstí.

 253. zdrávím všechny, dnes přišli do našeho bytového domu dva mládenci s tím, jestli už sjme poslali na E-ON odpovědní dopis s žádostí o levnější dodávku elektřiny. Myslel sjem si, že jsou tedy od E-ONu.
  O žádném odpovědním dopisu od E-ONu jsem však nevěděl a oni se tvářili velmi překvapeně a tvrdili, že už dlouho jsem mohl mít levnější elektřinu. Žádal jsem je tedy jestli můžou tuto slevu u dodavatele místo mě vyřít sami. Poskytl jsem jim poslední vyúčtování k nahlédnutí a on si opsal nějaké údaje o odběrném místě, jméno a datum narození.
  Potom jsem měl podepsat prohlášení, že souhlasím s převodem dodávky elektřiny, na hlavičkovém papíře ČEC. Bylo mi to divné a začal jsem se vyptávat co to znamená. Byl jsem ujištěn že budu mít levnější položku za dodávku, ale ostatní položky za distribuci a poplatky zůstanou pod E-ON.
  Když ale vytáhl smlouvu že ji mám podepsat, odmítl jsem s tím, že si musím vše promyslet.
  Začal mi vyčítat, že má již vše nachystané a že je to škoda papíru a takové kecy.
  Nakonec jsem nic nepodepsal a jak sjem zjistil potom na tomto webu, udělal jsem moc dobře. Jenom mám obavu z toho, že smlouva nebyla fyzicky zničena a pokud by zfalšofali můj podpis stala by se platnou.
  Poučil jsem se z toho a příště se s nějakými podomními obchodníky nebudu vůbec bavit a poženu je šupem ven.

 254. pro Hanu: Dobrý den. Jsem ve stejné situaci jako Vy s tím, že smlouva byla uzavřena na mé jméno a bez mého vědomí letos v květnu. Z informací, které jsem za poslední dny získal jednoznačně vyplývá, že budu nucen obrátit se na právníka. Vzhledem k tomu, že mimo kopie smlouvy nemám k disposici žádné další podklady, Vás prosím, zda by jste mne mohla upřesnit jakou formou na Vás požadovali platbu a příp. další. Dovoluji si Vás oslovit proto, abych byl vzhledem k situaci ve které jsme se ocitli alespoň částečně připraven. Děkuji

 255. Pro Martina: Tak přesně stejná pohádka o dopisu a že si máme podat stížnost že nám dopis nepřišel a že vše vyřídí za nás přes energetické centrum stačí jen podepsat.udělal jste dobře.

 256. Jsem další z těch napálených.Hned druhý den po uzavření smlouvy, když jsem si přečetla tuto diskuzi, jsem poslala v obálce s dodejkou odstoupení od smlouvy,ale doteď se mi dodejka nevrátila (je to už 14 dní).Tak nevím, jestli mám šanci. Pro jistotu jsem poslala výpověď ještě mailem,to mi přišlo potvrzené,ale obávám se,že to nemá velkou váhu.

 257. Pro Janu 5.10.v 10:41 – číslo na p.A.Furendovou klidně zveřejněte,to se neztratí:-).

 258. Balíčky se zdechlými kočkami a shnilými vajíčky můžeme zasílat předsedovi představenstva
  Ing. Ladislav Kozmon, r.č. 600115/6843
  82108 Bratislava, Sartorisova 8
  Slovenská republika
  Co vy na to ?

 259. Dobrý den,bohužel i my jsme podepsali smlouvu z ČEC.Dvě mladé slečny se představily,že pracují pod ČEZ a RWE a že kontrolují smlouvy stávající.Když jsem se jí ptala,jestli je to přechod k jinému dodavateli,ujišťovala mě, že ne a opravdu se nemusíme bát.Vše zůstane tak jak je i zálohy.Když jsem se jí ptala jestli si můžu zvednout zálohu na plyn u ní,nebot mi ji snížili po vyúčtování, slečna mi tvrdila,že ano,že to na RWE vyřídí a u elktřiny mi změní adresu,nebot jsem tam měla jinou trvalou a jinou kontaktní.A že mi to potvrdí v dopise a pošlou zpět vyúčtování,které si prý mmusí nechat.Asi jsem měla zatmění a na rukou plačící dcerku,takže jsem podepsala.Večer pak v klidu četla a zjistila,že informace byly nepravdivé.poslala jsem odstoupení od smlouvy a odvolání plné moci.Vyřídila to na ČEZ i RWE.Doufám,že vše se vyřídí rychle,nebot je to v době 30 dnů.Jen jsem se chtěla zeptat,kam se mám obrátit,aby s touhle společností už někdo začal dělat pořádky.Děkuji Jana

 260. Dobrý den,
  pročítal jsem si tuto diskuzi, ale bohužel jsem nenašel odpověď na náš případ. V prosinci loňského roku můj tchán bohužel podepsal se společností ČEC smlouvu. K odstoupení od smlouvy je tedy nyní pozdě. O tomto podpisu jsme se dozvěděli až zhruba po půl roce. Naše švagrová se snažila kontaktovat tuto společnost a smlouvu vypovědět. Jde hlavně o to, že na smlouvě je uvedeno ŠPATNÉ příjmení, ne příjmení mého tchána. Adresa a číslo SIPO je však správné. Švagrová chodí SIPO platit, poprvé si ani nevšimla navýšení a zaplatila celou částku. Podruhé si toho však všimla a tuto částku pro ČEC zrušila. Od té doby ji ruší každý měsíc. Jak jsem již psal, na její dopis ohledně odstoupení od smlouvy nikdo nereagoval. Kupodivu nepřišly ani žádné výpovědi smluv s ČEZ a RWE, který zřejmě (jak jsem se dočetl na tomto fóru) měla společnost ČEC provést jménem mého tchán (švagrová) platí elektřinu a plyn svým původním dodavatelům a švagrová každý měsíc ruší platbu na SIPO pro společnost ČEC, která se žádným způsobem neprojevuje (zatím). Nevím jestli jsem se vyjádřil srozumitelně, ale hlavně mě zaráží fakt, že jméno na smlouvě, čestném prohlášení ke smlouvě a plné moci je špatné, není to jméno mého tchána (ten prodejce musel být opravdu „profík“. Není jen toto dobrým důvodem ke zrušení smlouvy?. Děkuji za jakoukoliv pomoc s naší situací.
  Marek

 261. Včera u nás také byli od Energetického centra. Bohužel jsem to podepsala nebyla vůbec řeč o nějaké smlouvě nebo přechodu někam, jen že se združují faktury ČEZu a RWE. Dnes jsem odstoupení posílala na jejich mail, zítra jdu na poštu. Nevím jestli jsem ve smlouvě s RWE a ČEZ našla správně ta všechna čísla (zapsání v rejstříku jsem našla). Číslo registrovaného účastníku trhu jsem nenašla ale náš EAN jsem tam napsala.

 262. Jo také chtěli odnést roční vyúčtování, ale máme doma kopírku, takže jsem jim to zkopírovala a originály mám u sebe – že mi to ale stejně pošlou zpátky ….

 263. Dobrý den, tak jsem bohužel od dnešního dne také mezi „důvěřivými blbci“…. sice se se mnou pěkně zapotili, ale vyšlo jim to. Vážně předvedli grandiózní výkon. No, ale dobře mi tak. Za hloupost se platí. Jsem z Mostu a tč. na rodičovské dovolené. Několikrát do měsíce mi u dveří stojí skvěle vyhlížející banda mladých lidí, které houfně vyháním a dnes jsem naletěla. Děkuji Vám pane Jakube, za vytvoření této báječné stránky a všem ostatním za jejich podělení se o zkušenosti. Teď už jen budu doufat, že díky Vaší pomoci dospěje vše ke zdárnému konci. Teď už jen odpojit zvonek a připravit hůl za dveře, kdyby chtěli klepat :)))

 264. Čtu tu jen samé negativní zkušenosti. Já jsem u ČEC více než rok a nemám sebemenší problém. Zástuci ČECu kteří mě navštívili jasně řekli kdo jsou, od koho jsou a co mi jdou nabídnout. Nebyly mi zamlčeny ani polatky za přechod k jinému distributorovi, nikoliv dodavateli. Cenu energie nejsou schopni ovlivnit, ale cenu za dodávku ano. Za 2 dny mi volali z ČECu, zda mi bylo jejich pracovníky řádně vysvětleno o co se jená, zda jsem byl seznámen s podmínkami, poplatky atd. atd.

 265. Zdravím všechny,
  nebudu zde popisovat celý příběh, protože bych se jen a jen opakovala to co zde již bylo napsáno nespočetně.
  Chci jen sdělit a zároveň dát dotaz k zodpovězení těm, kteří již postpoupili dál než k zaslání odvolání či výpovědi.
  Ze společnosti nám došel včera dopis s logem ČEC v němž stojí:….na základě doručeného odstoupení od smlouvy o sdružených dodávkách elek.energie a plynu Vám tímto potvrzujeme ukončení smlouvy č.xxxxx.
  Pokud jste nám poskytl/a roční vyúčtování případně jiné mataeriály, budou Vám v nejbližší době vráceny.
  Dopis je však bez razítka a podpisu pouze refrent uveden Andrea Doleželová.
  Chci tento dopis ještě zaslal jako akceptaci společnosti RWe a E.on, ale nejsem si jista zda je vlastně platný když neobsahuje ani podpis s razítkem firmy.
  Zapůjčené materiály(vyúčtování )nebyly zatím doručeny, a to mi připadá, že by tam mohl být další úmysl něco pozdržovat.
  za případné info díky.

 266. Tak jsem sem psala někdy předevčírem příspěvek a u něj se mi objevilo, že dokud to neschválí admin, nebude můj příspěvek zveřejněn…opravdu nevím, co na něm bylo závadného.Psala jsem,že jsem taky naletěla,dopis s odstoupením od smlouvy jsem poslala 1.10.a dosud se mi nevrátila dodejka.Raději jsem výpověď ještě naskenovala a poslala mailem a pak jako sichr zavolala na zákaznické centrum.Obratem přišla odpověď,že mi smlouvu ruší a pošlou to písemně…jsem zvědavá.

 267. Dobrý den, u nás to bylo samozřejmě stejné jako ve výše napsaných řádcích. Naletěla jsem, ale je tu takový háček, odběrná místa jsou psána na manžela, smlouva od ČEC je taky psána na manžela, ale podepsala jsem ji já, což však panu obchodnímu zástupci nijak nevadilo a po zavolání na linku ČEC mi bylo oznámeno, že je to jedno a i tak smlouva platí. V tom případě si opravdu mohou smlouvy vlastně podepisovat sami bez našeho vědomí. Je opravdu smlouva platná, když není podepsána přímo odběratelem, ale někým jiným třeba manželkou? Odstoupení jsem již samozřejmě poslala a obtelefonovala současné dodavatele, ale mám teď obavu, jestli je vše v pořádku. Jaký je další jejich povinný postup?

 268. Bohužel k tomu mám také co napsat. Nalítla jsem podvodnici, která mi tvrdila, že zastupuje ČEZ.
  Co mě ale opravdu dostalo je reakce ředitele ČECu
  p. R. Grebeně na vyjádření ERÚ k jednání jejich společnosti.
  ČEC dbá na etické jednání a pozor! všem svým novým zákazníkům volá, aby se ujistili o jejich
  spokojenosti. Stížnosti na jejich nekalé praktiky je spekulativní tvrzení v rámci konkurenčního boje. To je co! Volal vám snad někdo? Mě tedy ne.

 269. Ahoj, tak Vás také zdravím a čtu to tady. Také jsem naletěla. Přišel mladík, že je prý od ČEZu a že budu mít levnější odběr a podobně, o přechody k jinýmu dodavateli nebyla ani zmínka. Dnes mi volali do práce. A já jsem na základě telefonu teprve zhrůzou zjistila, toto. Ve smlouvě také nic nemám. Doufám, že se vejdu do odstupu ze smlouvy a budu to řešit. Děkuju tomuto blogu a všem lidem, co sem přispívají k této problematice. Určitě Vám sem napíšu jak jsem pochodila. Rada pro ostatní zavřít dveře a poslat je do prdele. A zůstat tam, kde jste.

 270. Jarmila, : Mně právě ano, dnes. Byla jsem v práci a na základě toho jsem hned vylítla a chci odejít. Protože úplně stejná varianta případu, že jsou od Čezu, ….

 271. Ahoj všichni..
  Také jsem naletěla.Jeden den jsem si vzala dovolenou ,a byla bohužel doma,a někdo bouchal na dveře jako když jde o život.Za dveřmi 2mladíci a slečna mi sdělili,že jsou od ČEZU a že ČEZ změnil adresu a proto mi musí přepsat smlouvy.Hned mi chválili můj byt a vetřeli se dovnitř,a chválili vše co mám doma,a ani nic neříkali o tom,že by my chtěli zlevnit elektřinu,a už vůbec né to ,že někam přecházím.To jsem pochopila až když mi druhý den volali ,že mi děkujou,že jsem k nim přešla.Fakt strašný co se dnes děje….hlavně,že říkám svojí babičce ať nikomu nic nepodepisuje……

 272. Můj případ – otec 85 let podepsal smlouvu na výhodnou dodávku od ČEC, protože „to mají přece v domě všichni“. Po půl roce přišlo upozornění od E.ON, že je černý odběratel a že mu bude odpolena el. energie.
  Na dotaz v INFO centru ČEC bylo odpovězeno, že u smlouvy je poznámka, že byla smlouva telefonicky zrušena a proto není el. energie zajištěna firmou ČEC. Od původního dodavatele však byla odhlášena a byly SIPEM staženy dvě zálohy po 500,- kč. Smlouvy tedy neplatí, otec je zpět u E.ON a 1000,- Kč zpět na účtu je v nedohlednu.
  Už to řeší právníci, jednoznačně podvod a porušení smluvních podmínek.

 273. koukám že nás je hodně takových muže mi prosím někdo poradir jak odstoupit po 30 denní lhutě a jaky částky všech sankcí mně mužou čekat děkuji

 274. I já jsem jedna z těch, která rodinu přihrála firmě ČEC. Od jara jsem volala a žádala vyúčtování plynu a elektřiny, ale stále jsem jen slyšela, až dodavatel dodá podklady. No tak jsem k 31.7.2011 přešla pod RWE, protože tady bylo vyúčtování pravidelné a bezproblémové.
  V srpnu jsem dostala vyúčtování – fakturu za elektřinu se splatností 23.8., ale do dnešního dne marně čekám na vrácení přeplatku – pouhých 4400 Kč. Za plyn jsem do dnešního dne neobdržela ani vyúčtování. Jen si tak představím,kdybych já jednou nezaplatila, kolik bych už asi dlužila na penále. Již jsem provolala plno peněz na jejich informační linku, samozřejmě placenou a na dotaz jestli mi drží peníze proto, že jsem přešla jinam, mi stále odpovídají, že se asi stala někde chyba a že to zaurgují na fakturačním.Ano, chyba se stala a to,že jsem vůbec někdy pustila do domu zástupce ČEC. No a tak, jestli máte někdo s nimi dobrou zkušenost a víte jak na ně, tak prosím o radu.

 275. Zdravím!
  Podle toho, co zde čtu, je hrozné kolik lidí má s touto firmou problémy. Já osobně patřím mezi ty, kteří se ještě s žádnýmy komplikacemi nesetkali. Jsem u ČECu měsíc a mám s ním dobré zkušenosti.
  Jak píše paní Jarmila (14. 10. 2011 12:06:38) svůj negativní názor, nicméně mě ČEC kontaktoval a obeznámil mě se všemi náležitostmi smlouvy. Jsem s tímto dodavatelem spokojená už díky svým výhodám, které ČEC nabízí.

 276. Dobrý den všem, dne 10.10.11 v našich panelácích též obcházeli mladíci pohlední, ukecaní (odvést pozornost byla hračka). Naletěla jsem též, smlouvu podepsala a až druhý den mi došlo, co to bylo za hloupou chybu. Vždyť jsem si smlouvu přečetla, nic zvláštního tam nebylo, přesvědčovat, že dodavatelé mi zůstanou ti současní. Jakmile jsem si však přečetla vaše stránky, okamžitě jsem se rozhodla jednat. Odeslala jsem Odstoupení od smlouvy (doufám, že nebudu muset platit nějaké pokuty) a hned nato jsem informovala své dodavatele, aby nedošlo k nějakému průšvihu (samozřejmě jsem odeslala i písemně). Tak snad bude vše v pořádku a už nikdy nebudu tak hloupá, abych nalítla znovu.
  Tímto Vám Jakube děkuji za praktické rady a informace.

 277. Ahoj udělal jsem tu samou blbost ale přišel jsem na to že je to blbost až tento pátek když mi přišlo od ČEZu abych si zmněnil dodavatele přitom mi bylo tvrzeno atd.Tuto smlouvu jsem podepsal 11.7.11 Doporučuji všem obrátit se na zákaznické centrum ČEZu a ti vám poradí protože jsou tam různé fígle.Dnes jsem je kontak toval a utvrdili mě že se nemusím žádných sankcí bát .DOPORUČUJI KONTAKT CO NEJDŘÍVE Mervart

 278. Zdravím, tak jen pro informaci všech, i když bylo zasláno na doručenku RWE Odstoupení od smlouvy, tak dnes na můj dotaz zda bylo moje odvolání evidují tak mi bylo řečeno, že v systému nic zaneseno nemají.Paní operátorka mi nebylas chopna vysvětlit proč tak není i přesto, že to bylo posláno na doručnku do vlastních rukou.
  Takže vše znovu…..

 279. Dobrý den,
  i já jsem se nechala nachytat. Asi 14 dní po návratu z porodnice u mne zazvonil „zástupce“ ČEC s tím, že mi nese výhodnou nabídku – zálohy na plyn od RWE a elektřinu od ČEZu budu mít na jednom papíře…. Ano, i mne rozptyloval, pochválil miminko a sepsali jsme smlouvu. Bohužel nyní už nestihnu tu 30 denní výpovědní lhůtu, ale zajímalo by mne, jestli je vůbec smlouva platná, když tam vypsal moje příjmení za svobodna (ještě jsem ho na to upozornila) a řekl mi, abych to podepsala původním podpisem. Bojím si tam zavolat, aby mne nenařkli z toho, že jsem jim zamlčela určité údaje či tak něco. Můžete mi poradit, jestli můžu na základě tohoto vypovědět smlouvu? Děkuji

 280. Zdravím, čtu si vaše komentáře a je mi do pláče. Mám přesně stejnou příhodu jako p. Jana….Chvíli po porodu….sama doma s řvoucím miminkem…samé rozptylování, chválení….já, nevěřící nikomu, jsem to podepsala, aniž bych věděla, že přecházím k jinému dodavateli. Lhal mi hned u dveří, že je od ČEZu a jde mi vypočítat, kolik ušetřím a když jsem odmítla…řekl, že je to moje chyba a že budu muset dojít na firmu sama. Takže abych ušetřila čas, neváhala jsem. Nastal naštěstí problém se smlouvou na elektriku….tak mi ČEZ pomohl vrátit se zpátky k nim aspoň s elektrikou…a to i po uplynutí 30 dní…Ale plyn už mi u nich zůstal. A to je můj problém teď. I když řádně platím zálohy, chodí mi upomínky, že platba nedorazila. Telefon mi neberou, na mejly s důkazem o zaplacení záloh neodpovídají. Tak mám takový strach, co se bude dít! Sankci za ukončení smlouvy 5000kč se mi platit nechce. Do budoucna se budeme stěhovat, nevíte, jaké pak jsou podmínky? Můžete mi prosím poradit někdo, jak se jich zbavit?

 281. …volala jsem na ČEC že chci zrušit smlouvu,že jsem byla podvedena obchodními zástupci,který mě neřekli,že přecházím k jinému odběrateli,tak mi asistentka řekla,že se nic nedějě,že si mám stáhnout smlouvy,na jejich stránkách a poslat je doporučeně k nim ,a že proto mají 30dní na odstoupení smlouvy,tak snad to bude v pořádku.
  Obchodní zástupci jsou prý z externí firmy,a ona za to nemůže,tak jsi to ještě pohlídám,a tu firmu si zjistím……

 282. Dobrý den, taky sem se dnes nechala nachytat. Hned zítra pošlu odstoupení od smlouvy jen se chci zeptat co mám vyplnit do vzoru když zákazník je napsán manžel ale smlouvu jsem podepsala svým jménem. Děkuji za odpověď.

 283. Dobrý den,

  Maminka mé přítelkyně se nechala napálit p. Ladislavem Francem z Břřeclavi tel.: 606254531. Pozor na něj. Odstupujeme od smlouvy. Paní na infolince byla příjemná, chápavá a ochotná, až se divím jejímu jednání. Do odstoupení dávám důvody: mylné informace ze strany obchodního zástupce, představování se jako zaměstnanec E.ON. Děkuji za blog a pozor na ně ;-)

 284. Dobrý den, ještě k odstoupení:

  RWE: Umí odeslat na Vámi zvolenou adresu dopis (obyč), který podepíšete a odešlete zpět. Musí podepsat zákazník, ne jednatel (jako v našem případě) viz: ■Petr, 19. 10. 2011 08:29:07. To se odešle zpět na RWE a tím to pro Vás končí. Akorát je lepší si na infolince ověřit, zda dopis došel a zmocnění ČEC je zrušeno.¨

  E.on: Oni tento postup teprve připravují, zatím jen odstoupit od smlouvy s ČEC. Nemá zatím cenu jim něco posílat. Informace na infolince jim stačí (dají to do poznámky k účtu odběratele). Vezmou si na Vás tel. číslo a v případě nedodržení podmínek od ČEC Vás budou kontaktovat o případných následných krocích.

  V obou případech: ČOI (česká obchodní inspekce) má něco jako pobočku SEI (státní energetická inspekce), tel: 543 420 019, stránky: http://www.cr-sei.cz. Zde můžete kontaktovat v případě, že ČEC nedodrží lhůtu a bude požadovat po původních dodavatelích odstoupení od smlouvy. Je lepří, když si 30. den ověříte, zda je vše v pořádku.

  Ten druhý případ by měl fungovat ve všech takovýchto případech.

  Kdyby tato informace někomu pomohla, byl bych rád.
  Hodně sil, dopisních obálek, doručenek (s dodejkami) a hlavně nikoho nezabíjet.

  Petr

 285. Dobrý den,
  taky jsem podepsala, nechápu sama sebe, ale stalo.
  Hned jsem zavolala do ČEZu, oni mi poslali papíry k vyplnění, jeden jsem jim poslala zpátky, druhý na ČEC Jih. Do ČECu jsem volala taky, poslali na vyplnění odstoupení od smlouvy do 30ti dnů. Vyplnila jsem ho a poslala zpět.
  Všechno to teda trvalo přes dva měsíce, několikrát jsem do ČECu volala, čekala jsem od nich potvrzení o odstoupení od smlouvy. Dnes to konečně dorazilo, ještě s upozorněním, abych si u stávajícího dodavatele ověřila stav smlouvy, že už mohli být podniknuty kroky vedoucí ke změně dodavatele.
  Žádný poplatek, nic po nás nechtějí, tak doufám že to tak zůstane.
  Hezký den.

 286. Dobrý večer,
  našel jsem si konečně čas přispět radou těm, kdo se společností ČEC nejsou spokojeni a chtějí odstoupit od smlouvy bez sankcí ze strany společnosti. Jednou z možností pro ty, kdo „nestihli“ odstoupit do 30 dnů od uzavření smlouvy, je využití ustanovení § 11a zák. č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů, jinak energetického zákona, kterým se stanoví některá opatření na ochranu zákazníka, v odstavci 3 umožňuje zákazníkovi bez uvedení důvodů odstoupit od smlouvy do tří měsíců od data změny smluvních podmínek, zvýší-li držitel licence na obchod s elektřinou, obchod s plynem, výrobu elektřiny nebo výrobu plynu, cenu za dodávku elektřiny nebo plynu, nebo změní-li jiné smluvní podmínky a zároveň držitel licence neoznámí zákazníkovi zvýšení ceny nebo změnu jiných smluvních podmínek nejpozději 30 dnů přede dnem jejich účinností a současně zákazníka nepoučí o jeho právu na odstoupení od smlouvy. Osobně pochybuji o tom, že se mezi stávajícími zákazníky ČEC najde někdo, koho ČEC písemně informoval o změně VOP, které nyní platí od 1.8.2011. Pokud ne tak máte čas do
  a) doručit na ČEC odvolání v termínu do 20.10. a pak nastanou účinky odstoupení dnem 31.10.,
  b) doručit na ČEC odvolání v termínu do 31.10. a pak nastanou tytéž účinky o měsíc později, dnem 30.11.
  Na potvrzení uznání odstoupení příliš nečekejte a ani to nemá příliš význam z hlediska právního, spíše si u distributora elektřiny (plynu) ověřujte, zda už ČEC přestal být Vaším dodavatelem. Pokud by ČEC chtěl nadále platit, upozorněte ho na odstoupení od smlouvy.

 287. Dobrý den,
  Já jsem smlouvu podepsala 22.9.2011, doma jsem si ihned uvědomila, že mě uvedla paní obchodnice v omyl a přešla jsem k jiné společnosti. Dne 26.9. jsem poslala na dodejku odstoupení od smlouvy do 30 ti dnů, napsala jsem si ji sama. Poté mi ještě volali z jejich společnosti , tak jsem ji řekla jak hezky paní umí lhát. Dne 12.10.2011 jsem od nich dostala potvrzení ukončení smlouvy bohužel bez datumu ke kterému dni ukončení proběhlo. Ještě jsem volala na ČEZ abych se ujistila, že to nestihli dříve změnit. Naštěstí je to v pořádku, jsem stále zákazníkem ČEZu. Dnes jsem ještě volala do Energetického cenra a ptala jsem se na stav mé slouvy. Ubezpečili mě, že smlouva je řádně stornovaná,jednalo se o výpověď do 30-ti dnů tím pádem bez sankcí a do těch 30 ti dnů tedy došlo k ukončení automaticky. Čez mi ještě poslal Odvolání výpovědi, které jsem ji poslala nazpět, dále odstoupení od smouvy s odvoláním plné moci. Vzhledem k tomu, že již je smlouva ukončená, dneska raději ještě pošlu odvolání plné moci. Nevím jestli to není už zbytečné, ale člověk nikdy neví.

 288. dobry den chci se zeptat byl jsem osobne v praze zrusit smlouvu tak ji sepsali,ale neni tam nic o odvolani splnomocneni.Jestli raději nemam poslat jeste postou tenhle vas formular.dekuji za odpoved nashledanou.

 289. Chce se z vás brečet, jak můžete mezi dveřmi někomu něco podepsat? Lidi nebuďte hloupý, včera u mě v Litoměřicích zazvonili z ČEC, dvě špíny a jedna z nich mluvila dokonce slovensky! Povídám jim táhněte od mých dveří, nebo vás nakopu do prdele, žádný slitování s nima! Každý dobrý obchodník se nechodí vnucovat po bytech. Začínají vánoční svátky to bude zase obchodníku :) už se na ně těším na smrady.

 290. Dobrý večer,
  tak už zabrousili i k nám na Karlovarsko. Otec, ač velmi podezíravý, podepsal ani neví jak. Hned po odchodu si prostudoval podmínky a už ho zarazila výše při zrušení smlouvy. Naštěstí se mladíci pohybovali v ulici dostatečně dlouho, takže je odlovil a chtěl vrátit vše zpět, včetně posledních faktur od ČEZu a RWE. Ani moc neprotestovali, utrhli si ze všech smluv evidenční čísla a zbytek se všemi nacionálami a podpisy dali otci. Tak snad bude vše o.k.
  Tak držím palce všem ostatním, ať jsou odolní.
  Lenka

 291. Dobrý den,
  Chtěla bych upozornit na tuto společnost. Jsou to darebáci, lumpové a lháři. Zazvonili u mě doma a oznámili že jsou pracovníci firmy ČEZ a že se tato firma transformuje do firmy „České energetické centrum“. Mohu taktéž nekompromisně potvrdit že si vyžádali fakturace a protože už mi je nevrátili tak je vlastně sprostě ukradli. Chtěla bych všechny upozornit na ty parchanty kteří chodí v oblečení které má barvu firmy ČEZ. Pokud Vám zazvoní u dveří hned jim jednu vypalte a zabouchněte dveře. Já jsem bohužel smlouvu z nevědomosti podepsala a teď jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Celou věc jsem již předala právníkovi.
  S pozdravem
  Ivana

 292. Dobrý podvečer.
  Chtěla jsem se zeptat.Babička také přešla od RWE ke zde jmenované firmě ČEC.Na odstoupení má nárok 30dní.Podali jsme tedy výpověď k jmenovánemu ČECu.Chtěla jsem se zeptat zda-li tady má někdo zkušenost stím,že opravdu od smlouvy odstoupili a zůstali u staré dodávky plynu nebo elktřiny.Předem děkuji za odpověď nebo zkušenosti.Přeji příjemný večer a hezký den

 293. Od 1.2.2011 máme smlouvu u ČEC na dodávku plynu a elektřiny,dříve el. u EONu a plyn u RWE. Od července platíme plyn ČECu a elektřinu u obou dodavatelů, protože ČEC nás u EONu neodhlásil. Na mmejly stále odpovídají, že se to řeší a budou informovat, což se neděje. Je nám 70 let a ztráta 850 Kč měsíčně je velká. Neoprávněné peníze nevracejí a tak nevíme co dál. Poradí, nám prosím, někdo ? Ve smlouvě píší, že veškerou administrativu vyřídí.

 294. Dobrý den,nebudu se moc rozepisovat, jak to probíhalo u mne s touto firmou.Naletěla jsem někdy v červenci 2011,druhý den odstoupila od smlouvy – emailem, a poté písemně, cca za 3 týdny mi doručili,že berou na vědomí mé odstoupení od smluv i potvrdili emailem. Asi po týdnu mi vrátili zapůjčené faktury.Od té doby kontroluji vyučtování na SIPU,zda-li je pouze od mých původních dodavatelů.Zatím vše v pořádku.Ovšem veškeré papíry od nich si zatím schovávám, kdyby náhodou někdy v budoucnu si dovolili něco účtovat.Doufám,že už od této firmy mám pokoj.Přeji všem pevné nervy a hezký den.

 295. Dnes me navstivil EC zastupce – jmeno jsem bohuzel neregistroval.
  Predstavil se jako zastupce firmy EON !
  Tvrdil, ze dochazi ke zmene smluv a chtel posledni fakturu a SIPO.
  Kdyz zacal vyplnovat novou smlouvu, vsiml jsem si, ze jde o smlouvu se spolecnosti Energeticke Centrum.
  Tvrdil ze EC zajistuje zmenu smluv pro EON.
  Musim, rict, ze takovy zpusob jednani jsem dosud nezazil.
  Na EONu mi potvrdily EC praktiky a ze je jiz resi energeticka inspekce.

 296. Dobrý den,
  bohužel jsem taky podepsal, a to podobné obchodníky vyhazuji z domu. Naštěstí jsem během hodiny od podepsání začal mít pochybnosti o ČECu, tak jsem hned volal na ČEZ(sem raději 2x, abych se ujistil co a jak) i na RWE. Na ČEZu mi paní řekla, že registrují moji žádost a že pokud by ČEC bylo rychlejší, že nic rušit nebudou a že mi hned pošlou formuláře na vyplnění. Z RWE mi na email poslali hned jejich formulář, který jsem jim ještě ten den zaslal vyplněný zpět a rovněž na ČEC odstoupění od smlouvy týkající se plynu. Takže nyní čekám na formuláře od ČEZu, ať můžu pořešit i elektřinu. Ještě jedna věc, na jedné ze smluv je zřejmě špatně napsané č. účtu, kdy místo mého tam „podvodník“ napsal účet společnosti, tak nevím, jestli by to šlo právně napadnout. Tak jsem zvědav, jak dopadnou odstoupení od smlouvy a jestli nebude ČEC dělat problémy.
  Přeji všem pevné nervy

 297. také já od úterý bojuji s podobnou věcí byla jsem chycena když jsem šla z procházky se psem- s tím,že mě hledají na přepis smlouvy na elektřinu a plyn – vůbec mě nesdělily,že jsou z ČEC – žila jsem v domění – že se uzavírají nové smlouvy – ted bojuji ze všech sil o odstoupení -e-mailem – telefonicky mě sdělili,že to musím poslat doporučeně písemně – vše jsem učinila a ted čekám – celý život si na toto dávám pozor – a také jsem naletěla – sama ještě tomu nemohu věřit,že jsem tak blbá – dnes každému bouchnu dveřmi před nosem –

 298. Dobrý den,
  mám obdobný problém zřejmě jako všichni zde.Moje mamka podepsala 19.5 2011 smlouvu s Energetickým centrem.Bohužel jsem nebyl doma přišel nažehlenej panáček s nějakou manekýnkou, že dělají průzkum odhledně elektřiny tak s mamkou vesele vyplňovali dotázník (smlouvu), kterou pak podepsala a včera tj.25.10 2011 přišla první faktura na zálohy této společnosti. Chtěl bych se Vás zeptat zda je možné nějakým způsobem ukončit nebo odstoupit od smlouvy. V podmínkách jsem četl, že je možné ukončit smlouvu, pokud by vlastník změnil bydliště. Napadlo mě, pokud by se nemovitost převedla na mne a já nechtěl výše uvedeného dodavatele tak by to snad mohlo jít. Předem děkuji za jakoukoli radu.

 299. Dobrý den mam dotaz smlouva je sepsána na manžela a jsem tam podepsana ja ale jako Babka je smlouva platna děkuji ma někdo skušenost

 300. Vážení,u mě to došlo až k vypojení elektřiny a plynu. Musím vám říci,že takový problém jsem nikdy neměla. Už je to dva dny a snažím se to s nimi řešit i s inkasní společností MBAF a eonem,rwe,kteří dodávku na jejich žádost přerušili a odpojili přístroje. Můj přítel taky podepsal a jelikož je spořivý,tak na levnější energie samozřejmě reagoval pozitivně.Mě neposlouchal.Podepsal 6.11.2010,zaplatil registrační poplatky,3 platby prošly v pohodě a pak nastalo peklo.Někdy jsem zaslala platbu přes inkaso a pak jsem to platila přes internet servis 24 a pokaždé po platbě jsem jim zaslala výpis,že je platba uhrazena,někdy se ozvali za 14dní,někdy až za měsíc,sem tam poslali upomínku,na což jsem hleděla a poslala jim výpis i s napsaným textem,ať si to zkontrolují a neposílají upomínky,když je platba uhrazena.Nakonec poslali 2 upomínky i přes to,že jsem jim odeslala výpisy o zaplacení a na nic nereagovali.Je to měsíc,co volali mému příteli,jestli to nezaplatíme,vypnou nám plyn a elektřinu.Samozřejmě jsem dostala nadáno,že si v tom mám udělat pořádek,tak jsem jim zavolala a upozornila je na to,že jsem jim již 2krát přeposílala výpisy a oni na nic nereagovali a že jim je přeposílám ještě jednou,ať se na to neprodleně podívají,paní mi řekla,že ona s tím nic neudělá,že vedle kolegyně to má na starosti,prý ji to předá a přiřadí platby a vše je v pořádku,že se mi ozvou.Tak se mi ulevilo.Uplynul necelý měsíc,nikdo se neozval žádným způsobem a včera nám odpojili elektřinu a dnes plyn.Pořád si mě přehazují jako horký brambor,já posílám výpisy z banky,aby uvěřili a oni mají deset dní na to,aby,tuto věc vyřešili,přitom se stačí jen mrknout do počítače.Jediní,kdo fér komunikovali,byli od rwe a eonu,kde mi řekli,že nejsme jediní a že to není normální,dali mi číslo na inspekci,že je mám nechat prověřit.Jak mi bylo,vám snad ani psát nemusím. Mám doma 2 děti,nefunguje nic.Energie mi prý urgentně připojí hned,jakmile dostanou podnět od té společnosti.Ale ta má času dost.

 301. Dobry den.Prosím poradíte mi,jaké IČO mam ve vypovedi smlouvy použít?Ve smlouvě,kt.jsem dnes:26.10.11 podepsala mám číslo:27066151,ale ve zde vloženém formuláři je číslo jiné.A to:28245245…Předem velmi děkuji za odpověď.Mirka

 302. Včera jsem s zhrůzou zjistila, že tutéž „skvělou“ smlouvu s výše uvedenou společnosti v červnu podepsal můj manžel, kterému je…77let. Přišla totiž faktura na dva termíny zaplacení pokaždé bratru 2,100,-Kč! Když jsem zjišťovala CO TO JE – vzpomněl si manžel, že „něco“ v létě podepisoval…
  Jenže: ač je smlouva napsaná na mé jméno, adresu, datum narození – podepsal ON mně! Ne svým jménem, ale napodobil mně. A tak jsem jim dnes poslala doporučeně dopis, že smlouva je NEPLATNÁ, což dokazuji úředně ověřeným MÝM podpisem. Jestli to neuznají půjdu na to přes právníka, a třeba přes některou i českou TV.

 303. Psal jsem tady už včera, 25. 10. Na odstoupení od smlouvy jsem použil vzor z těchto stránek a zkombinoval jsem to se vzorem, co mi poslali z RWE. Zítra mám schůzku s právníkem, raději to s ním projdu jestli je vše o.k. Já mám od ČEC smlouvy dvě, na elektřinu a plyn. Odstoupení skrz plyn jsem posílal včera, ten samý den, kdy jsem smlouvu podepsal. Pokud tam právník najde nějakou chybu (doufán že ne), pošlu to ještě jednou. Čekám ještě na formuláře od ČEZu a pak pošlu i odstoupení smlouvy na elektřinu.
  Dnes mi volala paní z ČEC ohledně potvrzení údajů na smlouvách, tak jsem ji rovnou řekl, že jsou podvodníci a že okamžitě od smluv odstupuji a že jsem již informoval ČEZ i RWE (mám tam zablokované případné přechody k ČEC) telefonicky a zasláním „zpětvzetím výpovědi“. Jen mi řekla, že na to mám právo a že až odstoupení dostanou, smlouvy stornuje a vrátí mi vyúčtování, která si obch. zástupce odnesl. Tak jsem teda zvědav.
  Pokud to zítra dobře dopadne u právníka, dám sem vzor mého „Odstoupení“. Jinak to tady autor blogu, p. Bouček všechno popsal co a jak.

 304. Dobrý den,také mě v půlce června navštívil obchodní zástupce,který se představil jako OZ firmy ČEZ s nabídkou nového tarifu a že se nejedná o změnu dodavatele.Protože jsem se právě připravoval do práce,tak jsem v rychlosti podepsal a OZ odešel.Následně jsem si znovu nabídku prohlédl a zjistil,že se jedná o změnu dodavatele.Měl jsem štěstí a OZ jsem ještě chytil v ulici.Řekl jsem,že se smlouvou nesouhlasím a chci jí zrušit.OZ si vzal mojí část a přeškrtnul jí s tím,že smlouva je zrušená,ale musí si jí kvůli ev.číslu ponechat.Byl jsem v klidu až do dnešního dne,kdy jsem ve schránce objevil dopis s platebním kalendářem od firmy CEC.Ihned jsem volal na jejich zákaznickou linku a zjišťoval stav věci.Paní na zákaznickém centru mi sdělila,že jsem byl OZ oklamán a podveden,protože přeškrtnutou smlouvu postoupil k dalšímu zpracování jako platnou.Dostal jsem doporučení zaslat dopis o zrušení smlouvy a stížnost na OZ.Dopis s vylíčením situace jsem ihned napsal.OZ si ještě k tomu zapsal chybný EAN,takže mě nemůžou v databázi ani dohledat.Telefonním dotazem na ČEZ jsem zjistil,že ze strany CEC nedošlo k žádosti o převod dodavatele.Teď budu jen doufat,že vše dobře dopadne.

 305. Když mi z podvodného ČECu poslali řádné ukončení smlouvy v ochranné 30-denní výpovědní lhůtě, myslel jsem, že tím vše skončilo…..Dnes jsem náhodně zjistil, že na ČEZ poslali mnou podepsanou plnou moc o přestupu k 31.12.2011 a to vše 2 měsíce po mém řádném odstoupení…. dělají si co chtějí :-( To je jen info pro ty, kteří si jako já mysleli, že potvrzením zrušení smlouvy máme vyhráno.

 306. DOBRÝ DEN – SNAD potěším některé neštastníky – dne 24.1o jsem také sepsala smlouvu s ČEC – v domění,že obnovuji smlouvu s ČEZ – druhý den mě volala paní z Ostravy na kontrolu smlouvy – a já jsem ji sdělila,že ji chci stornovat – napsala jsem druhý den i písemnou výpověd a adresovala ji do Prahy – dnes jsem s paní mluvila a ujistila mě,že mám smlouvu stornovanou a že mě vrací zapůjčená vyúčtování – prý se všechny hovory nahrávají a nemůže se nic zapřít- že mám zůstat v klidu – i když Vám mohu říct – že mě to stalo nervování – už nikdy nikomu neotevřu –
  tak snad jsem někoho na víkend potěšila a já doufám,že vše proběhne již v pořádku
  přeji pevné nervy – TAK BUDU DOUFAT,ŽE VŠECHNO NENÍ TAK ČERNÉ –

 307. Podvodníci dorazili do Havířova, dnes přijela na návštěvu babička z havířova (75 let), podepsala 25.10, bohužel jsme dokumenty jestě neviděli, dorazí snad zítra. Takže jen stručně, přišli dva MLAMOJové, využili jejího spěchu za přítelkyní, vydávali se za ČEZ. Doufáme, že na listinách budou i jejich iniciály, kdy jak jistě víte není v našem bordelu trestně právní odpovědnost právnických osob, což ovšem neplatí o příslušných mladících, kteří se angažovali hned v několika trestných činech. Právní kroky podnikneme následně.
  Jinak Jakube, opravdu užitečný blog, zvláště v této době. Snad jen ještě pro ty, co se zde ptají jak je to s tou sankcí při vypovězení smlouvy. Je to poměrně jednoduché, ještě než záměrně stát za radostného kvičení ČEZu ( zas takový smaritán to není, jak by se mnozí mohli domnívat ) se elektřina účtovala a platila za spotřebované kWh ( kilowatthodiny ),což si mnozí starší budou pamatovat a sankční poplatek nenasytů z Energetického centra je nastaven tak, že za měsíc v kterém dáte výpoveď ze smlouvy až do jejího konce kdy měla platit, odvedete centru 1 Kč z každou Vámi spotřebovanou kWh. Dobrý byznys ne ?

 308. Tak dnes za mnou přišla má 70 letá babička, že tuto „smlouvu“ podepsala, ale už 25.7.2011 !!! takže možnost okamžité výpovědi není. Mezi dveřmi se jí dokonce představili jako zástupci společnosti ČEZ! Nám o tom celou tu dubu nic neřekla, protože si myslela, že se nic nemění, vždyť ta paní povídala, že je od Čezu! Jenže teď jí najednou přišla z Čezu výpověď a do slavného Centra se nelze dovolat. Co dělat? Na Čezu poradily poslat výpověď plné moci a jim pozastavení o výpovědi. Ale co pokuta? Jako důchodkyně a vdova nemá tisíce na pokutu a já sama jsem na mateřské dovolené, takže taky není moc peněz. Prosím poraďte co máme dělat. Mám chuť podat trestní oznámení za podvod, normálně jí lhali, ale má to vůbec cenu? Předem děkuji za odpověď Petra

 309. V pondělí 17.10. 2011 u mých dveří zazvonil podomní prodejce, dožadující se předložení fakturace za elektřinu a plyn s tím, že má pro mne něco levnějšího. Toho muže jsem rázně odmítl!
  Za necelý týden mi volal nějaký muž, že by potřeboval doplnit nějaké údaje do mé nové smlouvy na dodávku elektřiny, kterou jsem údajně měl uzavřít s jejich obchodníkem. Po mém důrazném odmítnutí jeho tvrzení, že jsem nějakou smlouvu s nimi sjednal ba i podepsal se mi tento muž omluvil s tím, že to ruší.
  Druhý den jsem preventivně zavolal na zákaznickou linku ČEZ, abych se ujistil, že se nemůže nic stát, avšak operátorka mne vyděsila sdělením, že na jejich obchodní místo dorazil zástupce firmy Blue Ocean Management s plnou mocí mne zastupovat u ČEZ.
  Na základě této plné moci s mým zfalšovaným podpisem si vyzvedli mou dokumentaci a zažádali o ukončení
  mé smlouvy s Čezem.

  !!! OVĚŘTE SI VE VLASTNÍM ZÁJMU !!!
  zda také někdo nemanipuluje s vaší smlouvou u vašich dodavatelů elektřiny a plynu a pokud ano, podejte na policii trestní oznámení, tak jako já.
  Nechce se mi věřit, že jsem podveden sám.

 310. pro Libora: A napsal jste spolu s „Odstoupením od smlouvy“ i „Odvolání plné moci“ na ČEC a na ČEZ „Zpětvzetí výpovědi“?

 311. pro Martina: Napsal a na Čezu moji výpověď zrušili. Jen mě překvapilo, že to ČEC zkouší i po zrušení smlouvy….

 312. Ještě jednou dobrý den!
  Psala jsem sem 28.10. v 10:50. Dnes jsme přišly na to že, babička má ve smlouvě (navíc jí nedali ani všeobecné podmínky, takže má jen nějaký kus papíru), jako způsob placení, formu inkasem, jenže ona si nikdy tento způsob zvolit nemohla, protože už 2 roky žádný účet nemá. Navíc číslo účtu, které tam bylo napsané je dle mého názoru neexistující, neznám žádnou banku s kódem 0006!!!! Navíc pokud vím k inkasu, alespoň já jsem to tak měla, jsem tomu, kdo strhává peníze předkládala povolení k inkasu z banky, které jsem tam musela vyřit. Není tedy možné se na toto odvolat, jako na důvod neplatnosti smlouvy? I když jsme dnes doporučeně a s dodejkou odeslaly výpověď, mohlo by nám to pomoci, aby neplatila sankce. Velice prosím o odpověď!!! Děkuji

 313. Elektřina i plyn mi dosud nebyly připojeny, i když po týdením zdlouhavém telefonování a přehadování se s úředníky z ČEC a jejich i nkasní ag.MBAF, se zjistilo,že všechny platby byly skutečně odvedeny na jejich účet,to se samozřejmě potvrdilo i podrobným výpisem z účtu,což potvrdila i zmíněná inkasní ag.Ti prohlásili,že jsme neměli být vůbec odpojeni,že máme vše v pořádku,upozornili na to ČEC,ale ti,i když to měli před sebou černé na bílém,se snažili vymlouvat všemi způsoby,aby za to nemuseli být zodpovědni.Okamžitě jsem si u rodičů na zmíněných stránkách vytiskla výpověď smlouvy na plyn i elektřinu s platnou výpovědní lhůtou 3.měsíce a jsem zvědavá,jakou to bude mít dohru.Vracím se zpět k původním zaručeným energiím,kde jsem nikdy neměla jediný problém.
  Nakonec jsem ještě zjistila,že nejsem jediná v mém kraji,kdo pláče nad rozlitým mlékem.

 314. Tento druh „obchodníků“ už nám řádí i v Karlových VArech….tentýž postup, který všichni uvádíte..a zaměřujíse na věk 70 a výše….TAké jdu v pondělí rušit smlouvu rodičů- v sobotu byl totiž ze strany RWE „zátah“ na penzion důchodců ….Děkuji autorům tohoto portálu za informace, které jsem využila:-)

 315. Mám obdobné zkušenosti jako předešlí,ale u mne to probíhalo tak,že jsem podvod odhalila hned po jeho odchodu,obchodního zástupce a do pěti dnů poslala výpověď,tiskopis dodal ČEZ.Po měsíci přišlo vyjádení,že akceptují moje rozhodnutí,ale chtěla firma 2500 korun za odstoupení. Na to neměla právo podle §57.ovšem,to jsem neěděla,že ob. zást. zfalšoval data na svojí části a datum podpisu se lišil. Firma ale věděla,že jednala s ČEZem v červenci a ne v dubnu,jak to bylo zfalšováno. přesto poplatek vyžadovala.Já byla takovým nepravým zákazníkem pouhých 5-6 dní,přesto mne od července dodnes otravují,neprávem. Když se zjistilo,že data jsou zfalšována,bylo mi napsáno,že polatek tedy vyžadovat nebudou a pošlou dobropis. Za měsíc nato,tedy do 28.10. přišla faktura na zaplacení 2500 korun a vyhrůžka,že to dají k soudu,pokud nezaplatím. Zajímavé,že?Předala jsem záležitost Energetickému regulačnímu úřadu,ten už to řeší a vyžádal si kopie a podala trestní oznámení na Policii české republiky za falšování dat, obtěžování,určitého druhu vydírání s vyhrůžkou. Uvidíme,co bude dál. Je to ale neuvěřitelné,co se děje. Oni falšování dat nepovažují za trestný čin a otravují slušné lidi.Věří,že se zaleknou a zaplatí. Ale podle jiných stránek tím to nekončí.Platí se stále, pročtěte si.Zatím vše,další informace později.

 316. Dobrý den… Tak jsem jedna z těch, kteří uvěřili a podepsali .-((((. Dle návrhu ke zrušení smlouvy to posílám hnedle zítra. Jen mám obavy aby Čec neprudil, protože mám zaškrtnuto garance/smlouva 5 let! :-((…Doufám, že to bude bez komplikací. Všem tady děkuji za informace. :-)))

 317. Jj dejte si všichni bacha ta mršina vás namotá raz dva však to všichni známe…akorát broblémy…jdu dělat stejný postup co jsem se tu dočetl…mám nervy ale dík za tyhle stránky..pak se podělim o info

 318. Dobrý den.Také jsem naletěl a podepsal,ale v zápětí jsem za tim prodejcem doběhl a řekl jsem mu že to chci zrušit.Přeškrtal tam čísla,podpis a smlouvu natrhnul,myslite že to stačí k její ukončení?:)Děkuji za odpovědˇ.

 319. Tak tito povedení obchodníci u nás byli minulý čtvrtek. Zrovna řádí v Hranicích. Byli u nás tak pětkrát, s tím, že jsou od RWE a jdou nám vyřídit levnější elektriku a plyn. Naštěstí těsně před podpisem, kdy jsem viděl, že to je zcela jiná společnost, jsem se šprajcnul a nic nepodepsal.S tím, že si přečtu nejdříve recenze a pak ať se znovu zastaví. Tak můžou přijít a pošlu je rovnou do řádných míst. jen doufám, že to nepodepíšou za mě, když si stihli opsat všechny mé údaje!

 320. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli je smlouva platná, pokud ji nepodepsal zákazník. Ale spolubydlící, který na uvedené adrese není vůbec hlášen?

 321. Díky za Vaše názory. Dnes u nás byly dvě paní a domluvily jsme se na schůzku zítra. Teď jsem jí volala na zrušení schůzky a telefon nikdo nebere.
  Díky těmto recenzím jsem v obraze…..

 322. Prosím Vás a ještě jeden dotaz na který jsem zapomněla jak jsem na nervy. Ten chlap mi říkal, že se to týká pouze CEZ, PRE a EON, což jsem pak zjistila, že tam nejsme. To ale nejspíš také lhal co? Chtěla jsem po něm smlouvu zpět, ale nedal mi ji. Bohužel ani neškrtl podpis a nic. Ach jo. Nafackovala bych si.

 323. Dobrý den,

  připíšu i poslední zkušenost. Včera u nás taky zazvonila paní z ČEC, já jsem byla v práci, přítel doma. Energie mám všechny napsány na sebe, paní to evidentně nevadilo a nechala přítele za mně podepsat přechod k nim. Samozřejmě, přítel také udělal chybu, že se nechal nachytat, ale tyhle věci zařizuji výhradně já a bohužel s tím neměl zkušenosti, i když tenhle způsob měl být varujíci. Už jen tohle mi stačí k tomu, abych od smlouvy odstoupila okamžitě i kdyby byla výhodná. Představovat se jako PRE, blábolit něco o evropské unii a o tom, že je to pro celej blok a pak nechat podepsat někoho něco za někoho jiného mi úplne stači k tomu, abych se tohle vše snažila okamžitě ukončit. Dnes jsem osobně zanesla odstoupení od smlouvy do společnosti, kde to přijali okamžitě, podepsali příjem a ani se neptali proč, asi jim to je úplně jasné jaké praktiky používají. Plus jsem to zaslala poštou na dodejku a ještě pošlu mailem. Společnosti PRE a PP jsem ihned informovala, že nikam nepřestupuji a také jsem to poslala poštou, kdyby náhodou CEC melo snahu cokoliv prevadet. Použila jsem všechny dokumenty, které tady byli a vše jsem poslala na dodejku, osobně doručila i do ČEC, plus vše mailem a budu každý týden kontrolovat u PRE a PP zda je vše v pořádku. Ted mi nezustava nic jineho jen doufat, že to vše dobře dopadne a jedine pozitivum pro nas v tomhle je, že i kdyz si vzdy rikame ze se nenechame nachytat, ze mame vysoke skoly a jsme mladi a vime jak to chodi, tak stejne musime byt mnohem vice obezretni. Preji vsem, kteri maji negativni zkusenost aby to dovedli do zdarneho konce a pokud si nebudete vedet rady co dal, kontaktujte energeticky regulacni urad, tam vam pan ochotne poradi. Také moc děkuji za web, díky němu jsem už dnes byla připravena na všechno a mohla to vyřídit hned druhý den. Zůstal mi ale vztek, že něco takového se pořád děje a nikdo s tím nic neudělá a k tomu řeči na infolince že mají 70 000 spokojených zákazníků, zatím jsem nečetla nic o jediném spokojeném zakázníkovi a také úpřimně mám strach co vše mě ještě s nima čeká, ale budu optimista a snad to bude dobré.

  Veronika

 324. Dobrý den všem. Dnes u nás zazvonily 2 mladíci. Říkali, že jdou pouze upřesnit informace. Po dotazu zda náš dodavatel zůstane stejný, řekli, že ano, že pouze budou posílány faktury na jedno místo a odtud poslány mně. Jenže všechno není tak jak říkají a udělali zásadní chybu: „Stará smlouva“ s dodavatelem je psána na mojí manželku a podepsal jsem já. To samozřejmně nejde. Musí rušit zákazník a ne partner, a také napsali adresu předchozího pobytu, jelikož jsem našel pouze starší vyúčtování. Je to tedy neplatné. To mi potrvdil i operátor z ČEC a zároveň stornoval smlouvy. Ale pro jistotu jsem napsal odstoupení od smlouvy a odvolání výpovědi stávajícím dodavatelům. Dejte si pozor, co podepisujete a klidně se koukněte i na net. Za ty slevy co „nabízejí“ to opravdu nestojí. Jiří W

 325. Dobrý den, také jsem jedna z těch co naletěla, ale nemohla jsem celou noc spát. Včera jsem podepsala smlouvy s CEC a dnes jsem již odeslala doručenkou jejich zrušení. Hned jsem také kontaktovala emailem (i doporičeně) ČEZ a RWE, že má výpověď je neplatná – vše podle instrukcí a vzoru na této stránce. Tak doufám že vše dobře dopadne a taky mi nepřijde nějaká složenka, ale pokud ano, jsem ochotna to řešit s právníkem.
  A pozor, za jejich asistenční služby zaplatíte měsíčně 99,- Kč !!!
  Už nikomu neotvírám, hajzlové podvodný.

 326. Dobrý podvečer,také jsem včera nalít podvodníkům,že bude levnější elektřina.Hned jak jsem zjistil zde na internetu co to je za singl tak jsem podal výpověď a v u dřívějšího dodavatele převod zablokoval.Ještě jednou někdo přijde tak ho vyhodím a pošlu do prdele a zavřu dveře.To co se v dnešní době děje jsou to hajzli a dacani.

 327. Dobrý den, také jsem naletěl a podepsal dvě smlouvy. Pán se představil, že je z E.ONu, který se přejmenovává na Česká energetická společnost. Dokonce mi nenápadně podstrčil plnou moc na podepsání. Byl to obchodník Ladislav FRANC tel.: 606254531

 328. Další Francovo telefonní čísla: 773652552, 733668332
  Tento čas se zaměřil na Brno a okolí!

  Moc děkuji těmto stránkám za informace a za přiložený dokumenty pro odstoupení od smluv.

 329. Dobrý den – tak dnes mě definitivně přišlo potvrzení storna smluv – a i potvrzení,že podle paragrafu 57 obč.zákoníku pro mne nevyplývají žádné závazky vůči ČEC – CELÉ TO BYLO VYŘÍZENO do 14 dnů a paní z Ostravy – Furendová – se chovala velmi vstřícně – a opravdu vše vyřídila k mé spokojenosti – odstoupila jsem v zákonné lhůtě 30 dnů – bylo mě vráceno i vyúčtování – tak tentokrát mohu sdělit DÍKY

 330. Dobrý den,
  Také jsem byl také navštíven zástupcem firmy.Bohužel jsem mu vydal faktury. Mezitím co vyplňoval smlouvu jsem kontaktoval ČEZ abych si ověřil jeho tvrzení a poté odmítl podepsat a smlouvu jsem roztrhal). Bohužel faktury byly u něj několik minut bez dozoru a mohl si údaje dost dobře opsat i mimo smlouvu.

  Jak se pojistit proti tomu aby nevznikla další smlouva o které bych nevěděl na základě mých údajů (viz. příspěvek od: Davídek, 29. 10. 2011 10:14:28) resp. jak se na případnou takovou situaci připravit.

  Předem děkuji za odpověď

 331. Dobrý den.
  Připojuji se k řadě všech nachytaných.. Naštěstí jsem se nenechal donachytat úplně. Chtěl si také odnést poslední vyúčtování, tak jsem ke dveřím donesl, ale po chvíli jsem začal jímat podezření, že vše zůstane stejné, platí se vše stejně, jen bude jiný dodavatel.. No chlapci vypadali věrohodně, ale moje obezřetnost a nevěřícnostt (pracuju v pojišťovně:-)) mě zachránila. Řekl jsem jim , že si nejdřív něco přečtu na netu. Takže pozor v Nasavrkách přátelé.
  Nedejte se..M.
  Pří

 332. Právě jsem vyprovodila sympatického mladíčka, ale předtím jsem ho nechala řádně vyfoukat na svěžím větru. Na vypsání svých letáků – smluv jsem ho vzala na milost a nabídla stůl a židli. Když měl vše sepsané a zbýval jen podpis, začetla jsem se do přiložených letáků a smluvních podmínek … První, co mě zarazilo, bylo zplnomocnění k zastupování se všemi dosavadními dodavateli. Jelikož jsem účetní a nějakou tu právní znalost za leta praxe mám,okamžitě jsem požádala o storno tiskopisů resp. jsem nabídla, že podpis dám, až si materiály v klidu prostuduji. Na to jsem se dozvěděla, že je podpis nutný hned, prostudovat si to můžu potom, že mi tady vše nechá. Takže pohořeli … smlouvy jsem nepodepsala. Když pročítám zkušenosti druhých, jásám nad svou prozřetelností. Díky.

 333. Dobrý den, mám také velmi špatnou zkušenost s CEC.
  Tatínek ( 83 let) podepsal, ale do 2 dnů vzápětí zrušil smlouvu na byt i chalupu. Toto se stalo zač. 5/2011. Veškeré papíry jim zůstaly do 8/2011 než je vrátili po urgencích zpět. Do září byl klid, pak rodičům přišla faktura na 3x 1250 Kč, podepsaná ing. Václavou Dvořákovou, vypadalo to, že smlouva není vypovězená. Vystáli jsme si 2 hod. frontu na Václ. náměstí, kde nám bylo sděleno, že někdo OMYLEM udělal DUPLIKÁT SMLOUVY , že je vše vyřízeno, nic nemáme platit. Bohužel, jakýkoliv papír o našem jednání odmítli vydat.Nyní je listopad a opět v SIPO je částka 1250Kč……
  Co si o solidnosti této firmy myslet??????

 334. Dobrý den, naší babičku taky přemluvil prodejce této firmy a dokonce ji navedl, aby smlouvu podepsala za mého manžela, vlastníka a plátce všech plateb – jeho jménem. Celýá den se marně snažíme kontaktovat zákaznické centrum, ale zatím marně.
  Takže všichni pozor.

 335. Dobrý den,18.07.2011 u mně doma zazvonila slečna s tím že budeme mít od ČEZu levnější elektřinu a jestli jí můžu ukázat smlouvu.Na to si opsala některé udaje ze smlouvy s tím že jsem jí to podepsala a odešla.Minulý týden jsem se dověděla že ČEZ žádné agenti do terénu neposílá,tudýž jsem nalítla.Chtěla bych proto od Vaší společnosti odstoupit.Vaši agenty by měli říkat pravdu a né lhát…děkuji za brzkou odpověď

 336. Vůbec tu ale nezaznělo, zda někdo platil těch 5000 pokuty nebo ne! Mohl by se k tomu někdo vyjádřit? Naši taky podepsali a je to 2 měsíce, tedy zbývá jen výpověď.

 337. Napadl mě ještě dotaz – když ČEC sám za mě ukončí smlouvu s E-ONem (a E-ON po mě tedy nechce sankce), tak co prostě znovu uzavřít smlouvu s E-ONem, který také na svém webu píše, že sám zruší smlouvu s bývalým dodavatelem (tedy s ČEC)?? To se pak může jít ČEC zahrabat ne?

 338. Vážení. Dávejte si na tuto společnost pozor. Už s nimi bojuji od 6 měsíce tohoto roku. Po několika urgencích jsem nakonec od nich dostal potvrzující dopis o zrušení Smlouvy a odvolání Plné moci a i přesto podali u stávajícího dodavatele výpověď, tudíž naše Smlouva se stala od počátku měsíce neplatnou, a pokud ji neobnovíme, tak odpojí elektroměr. ČEC si naláká zákazníky, ale po ukončení Smluvního vztahu se už neobtěžuje stáhnout žádosti o změnu dodavatele….Dávejte si tedy pozor!!!

 339. Zdarec! Díky za tento blog, frajer mi napálil babičku, známí a samožřejmě měl chuť i na mě… Takže jsem zalovil na net a našel co jsem potřeboval. S tou jitrnicí od čecu mám zítra schůzku a v kanclu, budu tam sám beze svědků… dostane co se do něj vejde!!! díky Medytruder

 340. Mám trochu jiný problém. Matka od smlouvy s Čec odstoupila, platí ČEZU, ale už třetí měsíc má na výpisu SIPO strženou platbu za el. energii dvakrát, jedna platba jde ČEZU, druha Čecu – už několikrát volala na zákaznické číslo Čecu (začínající 8-čkou), strašně jim vynadala, že už ji okradli od o téměř 7000,- Kč, ale stále je jen ujišťována, že její problém se řeší, s tím, že není přítomen žádný vedoucí či jiná odpovědná osoba. Hned po prvním „neoprávněném“ strhnutí peněz ze el. energii od Čecu poslala matka do Čecu (na jejich vyžádání) všechny požadované kopie výpisu ze SIPA, účtu, smlouvu atp.: opakuji, už je to třetí měsíc, co jí Čec okrádá o 2250,- Kč a k vrácení peněz se nemá. Nevíme vůbec co dělat, rušit SIPO je poměrně komplikované.

 341. Dobrý den,jsem z Brna a mé mamince se stalo to stejné,děkuji moc za rady a vzory výpovědí. Jenom jedna drobná připomínka na maminčině smlouvě je jiné IČ než je uvedeno ve vzoru, a to 27066151.V obchodním rejstříku jsem si ověřila, že se jedná o stejnou firmu. Takže pozor při podávání výpovědi, ať tam máte správné IČ.

 342. Nebylo by už načase, aby byla za tyhle podvody společnosti ČEC odebrána licence?

 343. Dobrý den,
  teď mi volala matka,že to s nima podepsala a došlo jí co provedla…takže zítra mě čeká kolečko ČEZ a RWE dále odeslání výpovědi atd. Doufám, že to dobře dopadne a podělím se s Vámi o zážitek:-(((((((((…pro info jsem Z Ústí nad Labem.

 344. Dobrý den.Nic jsem nepodepsal,žádnou smlouvu nemám,ale z nerozvážnosti jsem ukázal lístek od SIPO a prodejce jsi opsal jen spojovací číslo.Od té doby nám strhávají zálohu každý měsíc,ikdyž nemám podespanou žádnou smlovu.Několikrát jsem psal na zákaznické centrum(žádný telefon jsem nenašel) o okamžité ukončení placení záloh.Do dnes nepřišla žádná odpověď.Nevím co dál.Děkuji.

 345. Dobrý den, konečně jsme to dotáhli do konce. Obrátili jsme se na Energetický regulační úřad a tam mi perfektně poradili na právním oddělení. Včera přišlo zrušení smlouvy a pokyn, že se máme spojit s původním dodavatelem kvůli obnovení smlouvy. Na regulační úřad jsme poslali kopie všech falešných dokladů (smlouva, plná moc a prohlášení)a přidali to k hromadnému trestnímu oznámení, které podávají na jednotlivé obchodní zástupce ČEC. Jo, a ještě dvě rady: 1.)Jestliže se nemůžete dovolat na zákaznickou linku ČEC, zkuste to hned ráno po sedmé hodině – vždy jsem se rychle dovolala. 2.)Pokud se vám podaří dosáhnout zrušení smlouvy a nějakou dobu jste byli zákazníky ČEC, tak si ihned písemně zažádejte o vyúčtování pro příslušné období. Kdyby vám tam zůstal nedoplatek, tak si můžou účtovat penále. Naše anabáze po 5 měsících končí, tak všem přeji pevné nervy a úspěšné ukončení smlouvy.

 346. Dobrý den,také jsem se dozvěděla, že můj inteligentní mužský naletěl těmto podvodníkům, protože v podstatě naznačovali, že jsou od E-onu a že chtějí aktualizovat smlouvu. Bohužel to bude u 3 měsíce,tak bych se chtěla zeptat,jaké formuláře přesně vyplnit, jaká je výpovědní lhůta u E-onu,tam se bude muset asi nahlásit, že se nic neruší a zda mi můžete říct, jaké budou sankce? DĚKUJI

 347. Dobrý den, také jsem měl tu čest. Sice jsem nepodepsal, ale přišla mi výpověď smlouvy od čezu…tak že tu máme falšování podpisu! Co dál?

 348. Dobry den.Muj deda se nechal take nachytat, bohuzel uz ale v cervnu tohoto roku.Az ted nam prisel dopis z ČEZu, ze pry od nich chceme odstoupit.Do te doby jsem o tom nemela ani tuseni.Ve smlove od energ. centra, kterou deda sepsal, ale napsali hodne zkomolene jeho prijmeni.Zajima me jestli se diky tomu da smlouva povazovat za neplatnou. dekuji

 349. Zdravíčko všem,
  i já jsem se napálim těmito lidmi,dne 4.11. přišel udajný pan David čihák,prej kontrolor…hmmmm velký H…. jen že bude levnější eletrika,a že se zůstane u ČEZ. však později jsem si všiml co jsem podepsal,a než jsem se vzpamatoval,byl fuč…. takovehle firmi a lidi byl střílel když nic nevysvětlí pořádně. musim to zrušit….

 350. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Poslala jsem Českému energetickému centru odstoupení od smlouvy s dodejkou dne 3.11. a zatím mi zpět potvrzena nedorazila. Obávám se, aby to vůbec převzali. Nevíte prosím někdo, pokud si to nepřevezmou, bere se to 15. den jako doručené, je to někde v zákoniku?
  Děkuji za odpověď.

 351. dobrý den , 9.11.2011 jsem podepsal smlouvu s energetickým centrem. Chci ji okamžitě zrušit. Jak postupovat.
  děkuji

 352. Taky jsem pohořel než jsem si stihl přečíst malé písmenka ten hajzl byl prič.Tak jsem sedl k PC a hned zítra mi mají volat a píšu výpověď. Jak jsem starej tak sú blbej.

 353. Obdržela jsem dne 10.11.2011 od ČEC odstoupení od smlouvy.Jejich zdělení cituji:“Důvodem odstoupení od Smlouvy je skutečnost, že údaje uvedené ve smlouvě jsou nedostatečné pro úspěšnou změnu Vašeho dodavatele:“ Smlouvu, kterou se mnou sepsala obchodní zástupkyně 12.5.2011 jsem si bohužel důkladně nepřečetla a podepsala. Jednak špatné číslo elektroměru a rovněž i zkomolené příjmení. Lze mnou jejich odstoupení akceptovat ? Přijala bych jejich odstoupení s obrovskou radostí, ale obávám se, aby se nenašla nějaká klička a já neplatila nějaké sankce.
  Rovněž mi poslali fakturu na 950,-Kč za období od 1.10.2011 – 14.10.2011 se špatným číslem elektroměru a prý nejsou zaplacené zálohy. Ty já mám zaplacené přes Sipo a na inkasním lístku je číslo jejich organizace. Po 1apůl hod.jsem se s nimi nedomluvila, částku musím zaplatit a potom napsat reklamaci. Může mi prosím někdo poradit, jak mám v této věci postupovat ? Děkuji
  A vážení, kdo jste naletěli jako já, nevolejte jim.Provoláte spoustu peněz.Zvedne Vám to někdo až se Vám nejméně 3x ozve“Děkujeme za Vaši trpělivost.“ A to čekání zaplatíte.

 354. Dobrý den, pane Boučku,
  bohužel i já jsem tento týden zjistila, že moje maminka (64) naletěla dvěma podvodníkům. Je to však trochu komplikovanější – podepsala zároveň v jednom okamžiku smlouvu s RWE a ČEC (původně odebírala el.energii od ČEZu). Došlo k tomu tak, že jeden ze dvou mladíků s maminkou vyřizoval přestup k RWE a druhý byl u sousedů. Po podepsání smlouvy s RWE maminka odběhla na chvíli do kuchyně a když se vrátila, druhý mladík už stál u prvního, a ten hned, že ještě musí podepsat jeden papír. Bohužel si nevšimla, že jde o smlouvu s jiným dodavatelem. Tato záležitost proběhla začátkem července. Že nastal problém, si všimla až teď, když jí přišly dva rozpisy záloh (od RWE a od ČEC). Na smlouvě s ČEC chybí datum a místo sepsání smlouvy. Mohl by být toto důvod k odstoupení od smlouvy, která vlastně nebyla řádně sepsána? Zároveň postrádáme onu plnou moc, o které se hovoří v předchozích příspěvcích. Tu má pouze uzavřenou s RWE, od nichž maminka el.energii brát chce. Chybí i všeobecné obchodní podmínky (měly by být nedílnou součástí smlouvy).
  Prosím, pokud to bude jen trochu možné, o Vaši radu, jak dále postupovat. Děkuji Vám mnohokrát za Vaši ochotu.

 355. Koukla jsem sem až dnes, tak píšu až teď.
  Milanovi (31.10.2011 14:15:45):
  Kdepak přeškrtání čísla a podpisu a natrhnutí smlouvy, nic bych jim nevěřila. To může udělat třeba dítě a nemá to žádné právní účinky. Taky byste to ale třeba mohl udělat vy a nikdo (ani soud) by to neuznal jako odstoupení od smlouvy. Pokud by se dala „stornovat“ smlouva jenom přeškrtáním a natrhnutím, potom bysme nikdo neměli jistotu, že tak neukončí svoje služby jakýkoli náš smluvní partner (právě třeba naši dodavatelé elektřiny, plynu, vody, telefonu, netu atd.) :((

  Z vaší strany je třeba:

  1. Písemné odstoupení od smlouvy do 30 dnů po jejím podpisu. Já jsem odstoupení napsala VLASTNÍ, NE na formuláři ČEC. Na jejich formuláři, který mi na telefonickou žádost zaslali, je uvedena jiná firma (ČEC a.s.)s jiným IČO, než firma,která se mnou smlouvu podepsala (ČEC s.r.o.). Vyplněním toho formuláře bych vlastně odstupovala od neexistující smlouvy, protože s ČEC a.s. jsem smlouvu neuzavřela. Odstoupení zaslat doporučeně.

  2. Písemné odvolání plné moci, kterou jste ČECu udělil pro vaše zastupování – aby za vás dali výpověď vašemu dosavadnímu dodavateli. Tu plnou moc vám jen tak ledabyle dali podepsat spolu se smlouvou, kopii od plné moci určitě nemáte (stejně jako ji nemám já).
  Kopii odvolání plné moci zaslat doporučeně (spolu s odstoupením od smlouvy).

  3. Písemné odvolání (zpětvzetí) výpovědi vašemu stávajícímu dodavateli (ČEZ, EO.N, RWE…)
  To pro případ, že by ČEC už stihl ve vašem zastoupení na základě plné moci dát za vás výpověď vašemu dodavateli. Jako datum eventuelní výpovědi jsem do toho odvolání výpovědi napsala datum podpisu smlouvy s ČEC.

  Kopie
  1.odstoupení od smlouvy s ČEC
  2.odvolání plné moci udělené ČECu
  – zaslat na vědomí vašemu stávajícímu dodavateli(spolu se zpětvzetím výpovědi)
  To stačí zaslat obyčejnou poštou. Pro jistotu jsem mailem mému dodavateli ČEZu napsala, že mu to vše posílám.

  Ještě taková rada. Do průvodního dopisu ČECu, kterým jsem mu zasílala odstoupení od smlouvy a odvolání výpovědi, jsem napsala: „Pokud by zástupci vaší společnosti jednali za mne i přesto, že jsem odvolala plnou moc vám udělenou, bylo by to jednatelství bez příkazu s odpovědností za škodu tímto jednáním mi vzniklou, případně i trestný čin podvodu podle ust.§ 209 tr.zák. a toto jednání bych byla nucena řešit občanskoprávní, případně trestněprávní cestou.“
  (tedy pokud by ČEC dal za mne výpověď ČEZu i přesto, že jsem mu plnou moc odvolala)
  A to, že kopie odstoupení od smlouvy a odvolání plné moci zasílám na vědomí ČEZU, jsem na závěr dopisu samozřejmě vyznačila!

  No a můj dodavatel ČEZ mi na můj mail odpověděl mailem, že na základě mnou zaslaných dokumentů nebude změna dodavatele elektřiny přijata a že zůstávám nadále jejich zákazníkem.
  Jsou fakt seriózní.

  Pokud už vám ale uplynula 30denní lhůta k odstoupení od smlouvy, nezbývá, než dát výpověď smlouvy a od doručení výpovědi vám bude běžet příslušná výpovědní lhůta. A informovat o tom vašeho původního nebo jiného možného dodavatele. Možná s ním budete moct uzavřít smlouvu už v průběhu výpovědní lhůty s ČEC – ale s účinností až po uplynutí výpovědní lhůty s ČEC.

  Vše, co píšu, už v diskusi bylo řečeno (pan Bouček odpovídá kvalifikovaně). Snažila jsem se to vše shrnout do všech základních bodů, jak postupovat.

 356. Dobrý den,je k neuvěření, že tato firma s těmito náboráři může stále beztrestně fungovat a klamat lidi. V červnu obcházeli údajně dva pánové z Českého regulačního úřadu a zástupci Eonu byty v našem domě, v poledních hodinách, naprosto bez zábran velmi drze a sebevědomně a hlavně rychle vyřizovali nové podpisy slev u Eonu.Mám dvě malé děti,tak jsem v rychlosti podepsala, na opakované dotazy, že zůstává dodavatel,moc se mi to nezdálo…byla odpověď ano.Měla jsem podepsat smluvu k odběru elektřiny i za manžela, jeho jménem.Zač.listopadu přišly dopisy ohl.plateb a mě došlo,co jsem udělala, bohužel už pozdě na odstoupení od smluvy ve lhůtě 30.dnů.Mimochodem sousedi takto ještě stihli smluvu vypovědět.Takže nyní čekám na už dva týdny na vyjádření firmy ohledně zrušení smluv,odeslala jsem ostrý dopis s ověřenými podpisy.Do této sitace jsem se dostala vlastní důvěřivostí,ale jsem připravená řeštit tuto věc i právní cestou.Díky za tyto stránky,mohou velmi pomoci dalším podvedeným.Mimochodem,divím se,že na tyto zmetky ještě nebylo podáno hromadné trestní oznámení.

 357. Dobrý den,
  podepsala jsem 16.11., dnes 18.11. posílám odstoupení s dodejkou. Také mi namluvil cosi o struktuře a hierarchii ČEZu…, jen se ještě chci optat, zda vůbec smlouva může být platná, když tam dotyčný ,,díler“ nezašrtnul, na jak dlouho ji sjednává, a třeba i dále, když nevyplnil titul…

  Děkuju za případnou reakci na dotaz
  H.

 358. Dobrý den, všechny komentáře jsem poctivě přečetla a dost se pobavila. Já mám tu samou zkušenost jen 2 dny. V poledne zvonek, já otevřu a za dveřmi 2 muži a prý, že jsou od ČEZ a ať jim ukážu faktury, jestli mám dost odběru elektřiny, že budu mít slevu. Tak jsem šla pro faktury, nárok na slevu jsem samozřejmě měla. A řekli mi, že nechodí do bytů. Ovšem pak řekl, jetli ho pustím dál, aby slevu sepsal. Přesně podle scénáře, který se píše na začátku mi začal pán (druhý šel zvonit na další byty)lichotil, jak mám hezky zařízený byt a ble, ble. Byla jsem dost vystresovaná, bála jsem se a koukala, aby už byl pryč a rychle jsem to podepsala.
  Po jeho odchodu se klasicky dívám, co jsem podepsala a nejdřív mě zarazila kolonka na „dobu určitou na 3 roky“, to mě už trklo a podívala jsem se na hlavičku smlouvy a tam Energetické centum.
  Dnes jsem rychle letěla na ČEZ, kde přesně věděli co se stalo a všechny formuláře už mají nachystané v počítači vše mi paní připravila i dala do obálky, jen jsem to odesla na poštu, Bylo tam storno výpovědi s ČEZ, storno smlouvy s Energetickým centrem a storno plné moci pro Energetické centrum. Paní na ČEZu říkala, že k ní chodí 3-4 lidi denně.
  Moje rada zní, hned dojít do ČEZu (v Praze PRE), tam vám poradí co dělat.
  Pokud nestihnete do měsíce podat storno smlouvy, tak je ještě jedna možnost bez sankcí a to, že se el. hodiny přepíší na někoho jiného z rodiny. Napíše se jim dopis, že končíte z důvodu stěhování se jinak, že bytu se nevzdáváte, jen že tam bude bydlet někdo z rodiny a hodiny se přepíší na něj. Tím smlouva zaniká. Takto to řešila kamarádka s Bohemia. Zkoušeli na ní, že chtějí novou nájemní smlouvu, tak jim napsala, že byt je a bude stále její, jen že ona se stěhuje a v bytě bude bydlet pouze syn a ten s nepřeje odbírat energii od nich.
  Hodně zdaru a buďte ostražití!!!

 359. Dobrý den,

  u nás byl jejich zástupce p.Dohnálek oblečený v E.ONu i s deskami E.ON a prý jestli chceme zůstat u E.ONu tak mu to máme podepsat a oni nám za odměnu ponechají 5 let stejnou cenu el.energie.Manželka podepsala v dobré víře a já po návratu z práce jsem málem omdlel.Samozřejmně nyní vše rušíme.Praktiky této společnosti jsou nechutné a zvažujeme podání trestního oznámení.

 360. ŠŤASTNÝ KONEC: Tak i mne nalapali. a to je mi 30 let a všechny podomní prodejce vyháním klackem. Dne 12.11. se představili jako zaměstnanci energetického úřadu a že kontrolují faktury ČEZU jestli jsou v pořádku. Ještě 2 hodiny po jejich odchodu jsem si myslel, že jsem podepsal snížení zálohy u čezu. Dne 13.11. jsem písemně odstoupil od smlouvy. bohužel jsem podepsal 2 smlouvy. jednu na plyn a jednu na elektřinu. obě odstoupení jsem poslal doporučeně s dodejkou za cca 80 kč. na RWE jsem poslal dopis o odvolání výpovědi zákazníkem. na ČEZ jsem telefonoval a tam mi řekli, že nic jim posílat nemusím, protože teď dělají to, že pokud jim přijde výpověď od ČEC mým jménem, tak mi pošlou ještě papíry jestli chci opravdu odsoupit od smlouvy. zhruba po 30 dnech mi přišly od ČEC 2 dopisy o tom, že potvrzují mé odstoupení od smlouvy. Takže snad bude vše v pořádku. Na infolince ČEC mi telefon vzali okamžitě a komunikovali slušně a věcně.

 361. Dobrý den, také jsme naletěli. Manžel byl sám doma když přišli 2 ukecaní mladíci a prý tak dlouho mluvili do manžela, že to podepsal. Jsme oba v důchodu, tak bych to ráda zrušila. Tato smlouva byla sepsána 11.11.2011. Můžete mi prosím někdo poradit, jak to mám zrušit? Moc děkuji.

 362. Podvodníci dorazili do Jičína. Bohužel jsem dnes podepsal a hned zítra budu jednat podle instrukcí zmíněných výše a smlouvu vypovím atd.

 363. Dobrý večer,manžel podepsal smlouvu čec 9.8.2011.Odstoupení od smlouvy převzali 15.8.2011(dodejka).Na 25emailů nikdo neodpověděl až 26 email přišel v tomto znění:
  Vážený pane
  dovolte nám reagovat na Váš email.
  Na základě doručeného odstoupení od smlouvy o sdružených službách blablablaVám tímto potvrzujeme ukončení smlouvy č J062733 s doporučením ověřit si u svého dodavatele stav smlouvy u čezu.Zaslala sem na Čez email z dotazem
  na změnu(7.9.2011)odpověď přišla 10.9.2011 v tomto znění :Požadavek na změnu k nám vůbec nedorazil,zůstáváte i nadále naším zákazníkem.
  Tím by to mělo být vyřízeno ale není, dnes nám
  přišla obálka a v ní tiskopisy Odstoupení od smlouvy,Odvolání plné moci a Odvolání výpovědi.
  Vyúčtování z Čezu došlo i z rozpisem na příští období do 30.9.2012 tak nevím kdo to vlastně poslal -pošlu email i na Čez abych se ujistila že je to opravdu odeslané od dosavadního dodavatele.
  Kdy už konečně zakročí proti takovejm podvodníkům.
  Bude ta tahanice mít vůbec nějakej konec už toho mám tak akorát dost!!!!!!!!

 364. Dobrého dne přeji,
  tak jsem taky naletěl, ale snad to stihnu všechno odvolat včas.
  Spíše chci poděkovat lidem jako p. Bouček, kteří si dají tu práci a vytvoří něco podobného jako toto, aby mohli pomoci lidem v nesnázích. Ještě jednou díky.

 365. Mám ještě další problém a nemohu uvěřit, že jsem tak naletěl.
  Byt je psán na moji manželku, nebyla doma, přesto ze mne tahali její údaje a nakonec prý nevadí, když to podepíšu za ní, jakoby jejím jménem. Ten podpis je ale úplně jiný, než se ona podepisuje a tak teď opravdu nevím, co máme dělat a jak postupovat při odstoupení od smlouvy. Podepsat odstoupení se stejným, tedy nepravým podpisem a nebo zajít hned za právníkem. Prosím pomozte mi. Vše jsem podepsal teprve včera, dnes ubíhá druhý den.
  Děkuji.

 366. Všichni spokojeni
  Od 31.10.2011 žádné komentáře to je divné ??????

 367. Zdravím všechny, taky jsem se nedávno nalepila, takže jsem jednak poslala Odstoupení od smlouvy a zároveň zaslala stížnost + podnět ke kontrole na ČOI a SEI, resp. Energetický regulační úřad. Doporučuji totéž, když bude stěžovatelů hodně, možná se tím začne někdo zabývat :)

 368. Dobry den, dekuji za tyto stranky a za radu, jak od smlouvy odstoupit. Obvykle vsechny podomni obchodniky vyhanim, ale vcera prisel solidne vypadajici chlap, ktery se mi predstavil, ze je z CEZu a ze by potreboval par udaju ohledne prechodu na novy tarif. Bylo mi divny, ze chce videt faktury za elektriku i za plyn. Pak mi dal cosi podepsat a nechtel dat kopii toho, co jsem vlastne podepsala. Tu jsem si vynutila. Faktury mi sebral a odmitl dat, ze mi je poslou zpatky postou. Nechtela jsem tropit na chodbe pred sousedy scenu a ani si ho zvat domu. Az doma jsem se poradne podivala, co jsem podepsala – zadnej CEZ, ale uplne jina spolecnost. No jsem hloupa, ze jsem naletela a podepsala. Ale moc dekuju za formulare, ktere hned zitra poslu! A jeste dotaz – jak si vyzadat ty moje stare faktury zpet? Diky!

 369. Také teď řešíme CEC, byla s nima podepsána smlouva, ale nepřevedli plyn, takže u RWE se z nás stali dlužníci.A az teď přišel od nich dopis, že to RWE nepovolil, ale kdž jsme se dotazovali, tak ti to naopak urgovali, ale CEC se na to vykašlalo. Ale zálohy chodili na CEC jako by nic a pak, co RWE prislo odpojit plyn, tak jsme se dozvedeli, že o nás nevědí. Takže jsme poptali našeho právníka a chystáme se odstoupit od smlouvy za neplnění z jejich strany a vymáhat i náhklady se znovupřipojením plynu.

 370. 14. 11. 2011 jsem také naletěl, údajně dělají kontrolu spokojenosti s dodavatelem a kontr. vyúčtování. Nemohl jsem najít brýle na čtení a tak jsem podepsal aniž bych přečetl co. Po nalezení brýlí jsem zjistil co jsem podepsal. Asi za dvě hodiny po podpisu jsem poslal Internetem mailem výpověď smlouvy s popisem jak byla ode mě podvodně získána.. O svojí chybě jsem uvědomil i ČEZ ( elektřina ) a i RWE ( plyn ). Příjem výpovědi přez Internet mi byla potvrzena, jinak ale ticho a tak jsem včera 22. 11. poslal opětovně doporučeně písemnou výpověď. Pom alu jsem ztácel víru ve spravedlnost a hlavně poctivost
  Avšak dnes 23. 11. před 12,00hod polední mi telefonicky zavolal pracovník Energocentr s dotazem jak se chovaly nákupčí když mě získávali. Nebýt toho že mě zcela obelhali tak jinak vystupovali slušně. Poté mi odpovědný pracovník oznámil že vše ruší, škrtají, smlouva že se ruší a žádné poplatky platit nebudu.
  Jsem už starý dědek, za pár dnů 79 let, už jsem pomalu přestával věřit že se dočkám spravedlnost. Dočkal jsem se, díky, díky, díky !!!

 371. Dobrý den, zrovna před chvilkou jsem vyprovodila dva ukecané mladíky,kteří se představili jako zástupci CEC.Říkala jsem si,že se raději podívám,co že to obcházení paneláků vlastně má za význam a jako první mne naskočil tento blog.Honem volám svému strýci (87 let), který bydlí ve vedlejším vchodu a s potěšením zjišťuji,že je vyrazil také. Dvě minuty po jejich návštěvě u mne zvonila paní na odečet plynu (ohlášená) a potvrdila mne, že jsou to v podstatě podvodníci.Takže i díky za informace.

 372. Dobrý den, také jsem podepsala. Hned zítra pošlu výpověď. Ale chci se zeptat, smlouva je psaná na manžela a pán si ji nechal podepsat ode mě ( manželovým jménem ), protože manžel nebyl doma. Není to důvod považovat ji za neplatnou? Děkuji za odpověď.

 373. U me na baru byl vcera jeden takovej kravatacek, co mu jeste teklo mliko po brade. Puvodne jsem s nim chtela vyrazit dvere, ale protoze bylo zrovna malo lidi, tak jsem zvolila jinej postup… Nechala jsem ho u baru sedet a mlit drzkou dobre 2 hodiny (aby mel o cem, tak jsem mu jeste rekla, ze mam diskoteku a restauraci v nedaleke vesnici). Mladik se snazil, az se mu kravata kroutila, presvedcoval, pocital, sliboval a ja se na nej akorat usmivala…A po vice nez 2 hodinach, kdyz po me chtel podepsat smlouvu jsem mu rekla, ze ani omylem. Malem to s nim svihlo, zacal byt neprijemnej a ja se mu skodolibe smala do ksichtu…doufam, ze jsem mu zdrzanim zabranila oklamat a napalit aspon 2-3 lidi… Je sice pravda, ze to s drzkou umel, ale bohuzel mel smulu v tom, ze i kdyz toho nakecal hafo, tak narazil na cloveka, co se nenecha rozhodit a nejenom posloucha, ale taky si pamatuje, co rikal…A v prubehu tech 2 hodin si asi 4x protirecil :D:D:D

 374. Ahoj všichni, patřím mezi ty, co také naletěli. Zazvonili nám u dveří a představili se, že jsou od ČEZU, a jdou nám zlevnit elektřinu a všechny ty bláboly okolo toho. Samozřejmě jsem podepsal. Více informací jsem začal zjišťovat až teď, když jsem zjistil, že to nebyl ČEZ ale ČEC. Snažil jsem se zjistit co nejvíce informací,jak od nich odejít, ale už to nejde. Vzhledem k tomu, že jsem prošvihl 30 denní lhůtu, tak mi bylo operátorem od ČECU sděleno, že pokud budu chtít smlouvu vypovědět, tak mě to bude stát 5000,-. On mi to samozřejmě takhe neřekl, mlžil jak se dá, ale po 20min. rozhovoru jsem to z něj dostal. Nejdříve Vám pošlou dopis o ukončení smlouvy a pokud podepíšete tak Vám pak příjde složenka na 5000,-. Takže u nich zůstávám a mám se asi na co těšit. Ještě prý je jedna možnost, hlídat kdy budou zdražovat a stihnout odstoupit než bude platit nový ceník.

 375. Dobrý den, tak se můžu započítat mezi blbce, co naletěli, a to jsem si říkala, že v mém věku se mi to stát nemůže. Dneska tu byli dva maníci, nejdřív tvrdili, že jde jen o zlevnění plynu a elektřiny, protože splňuji počet protočených kilowatů elektřiny a kubíků plynu, že se nejedná o přechod k jiné společnosti, že nadále zůstávám u RWE a Čezu. A najednou koukám, že jsem u jiného dodavatele. Také si odnesli moje poslední vyúčtování jak plynu tak elektřiny, že to na pobočce musí zkontrolovat. A v pondělí mi ještě bude volat nějaká slečna (paní) od nich, pro ověření. Ale co zde pročítám všechny komentáře, jdu si stáhnout Odstoupení od smlouvy a v pondělí to hned pošlu.Nejradši bych si nafackovala, jak si přidělávám starosti.

 376. Tak kupodivu mi Čec odpověděl formou dopisu… sic po jedn urgenci, ale odpověděl….Vše bych měla mít v pořádku a i u Čezu by mělo být vše ok…. Snad je vše už za mnou a já jsem poučena…

 377. Dobrý den.Podepsala jsem smlouvu 8.8.2011 s tím,že budu mít levnější elektriku od Čezu o 100kč měsíčně následující měsíc,až teď jsem zjistila,že je všechno jinak.Já jsem naštěstí stále zákazníkem Čezu,ale na odstoupení od smlouvy už je pozdě,jelikož už to je více než 3 měsíce.Hned po víkendu chci zajít na Čez,aby mi poradili co s tím,ještě mi Čec nic nestrhává,ale jak se dočítám,tak to může trvat i půl roku než se něco začne dít.Bojí se sankcí,co mi poradíte?

 378. Dobrý den,dnes jsem se na zákaznické lince Čezu dozvěděla,že společnost Čec,se kterou jsem 8.8.podepsala smlouvu podala požadavek na Čez 7.10.o převod na ně,ale 25.10.žádost sami zamítli kvůli chybě datumu meho narození,tedy smlouva je neplatná,ale já mám tu kopii smlouvy od Čecu a na smluvě je datum mého narození správné,tak mám obavy,aby se něco nedělo,i když mi na Čezu tvrdili ať nemám obavy,ale raději jsem si od Čezu vyžádala formuláře na zrušení těch smluv.Oni,že vše ještě pošlou na specializované pracoviště a dají mi vědět.Také jsem se jich ptala jestli je možné,aby někdo platil zálohy dvěma odběratelům současně,jako to popisují někteří podvedení a operátor Čezu mi tvrdil,že to ze zákona není možné,takže je to podvod a musíte navštívit právníka.Také jsem se dozvěděla,že mýho manžela prarodiče platí měsíčně 2x 900kč za elektriku,takže se taky napálili,musíme jim s tím pomoct,protože jim je přes 80 let a sami nemůžou.Zítra navštívím právníka,ještě s mým známým,který taky naletěl a podepsal s těma šmejdama smlouvu 1.8.Chci taky zkusit poslat na ten Čec email,zdali byla moje smlouva kvůli chybě zrušena,aby mi to potvrdili písemně s podpisem a razítkem,abych měla právní doklad.No,ale řeknu vám mám z toho strach,zablokuju sipo,aby mě nemohli inkasovat žádné nesmyslné platby.V tomhle prohnilým státě plným korupce a podvodníku ve fraku už nevěřím nikomu a ničemu.Dám vědět,jak jsem pochodila s právníkama.

 379. Dobrý den,

  tak už řádí i v Ústí nad Labem. Můj otec jim to také podepsal před 4 dny i přes můj výslovný zákaz cokoliv komukoliv podepisovat (po nedávné špatné zkušenosti s O2). Zítra zasílám výpověď.

  Děkuji za info.

  S pozdravem
  Andrea

 380. Dobrý den, mám smlouvu s ČEC podepsanou 6.9.2010 na dobu neurčitou. Zatím jsme neměli problémy, ale po zkušenostech lidí z okolí bych chtěla dát výpověď ČEC a vrátit se zpět k EONU. Chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenost s podáním výpovědi po roce smlouvy. mám obavy,aby jsme nezůstali bez elektřiny. Taky, kde najdu formulář výpověď. Děkuji všem za sdělené zkušenosti.

 381. Dobrý den,marně urguji snížení záloh na elektřinu,jak ústně tak písemně,keré mi jak mi bylo sděleno byly předepsány omylem.Nevíte jak mám v tomto případě postupovat? Děkuji za odpověd.

 382. Tak jsem pred pul hodkou to podepsl a byl jsem zhrozen co se dovidam, hned jsem volal na zakaznicke centrum a ze maji novinku zruseni smlouvy po telefonu a do 30 dnu zdarma a nebudu platit zadny storno poplatek. Jen ze do mesice mi prijde storno dopis, tak uvidime nsad bude vse OK

 383. Dobrý den, dnes odpoledne jsem bohužel také naletěla a ani po rychlém telefonátu už mi smlouvy nechtěli zrušit. Formuláře ke zrušení už jsem si stáhla, ale chybí mi formulář odvolání výpovědi zákazníkem pro dodavatele ČEZ. Můžete mi poradit, jak ho získat, nebo jak postupovat? Moc Vám děkuji za poskytnutou pomoc.

 384. Tím co jsem napsal 23. 11 2011 jsem se hluboce mýlil. Nyní chápu co myslela náborářka která mi druhý dén po podpisu smlouvy zavolala s dotazem proč smlouvu ruším a že toho budu litovat. Měla pravdu , lituji že jsem je nevyhodil hned jak na mě zazvonily u bytu. Už je to dnes 17 dnů a kromě telefonátu s dotazem na chování nákupčích a závěrečného slibu že vše škrtá a ruší a že mi pošlou písemně zrušení smlouvy, tak je ticho „po pěšinách“ nic se neděje, nic neposílají, asi hrajou o čas, uvidíme. Varujte se před touto firmou !!!Nehrajou fér !!!

 385. Dobrý den,
  CEC dnes zveřejnilo nové obchodní podmínky (http://www.energetickecentrum.cz/ke-stazeni/obchodni-podminky/). Nesouhlas s nimi může být důvodem pro výpověď od smlouvy. Podle ERÚ nesmí být v takovém případě ze strany dodavatele uplatňována žádná sankce. Chápu to dobře, že je to šance pro nás, kteří jsme nestihli odstoupit do jednoho měsíce po podpisu smlouvy?
  Děkuji. Jirka

 386. Dobrý den,
  teď tu byl zástupce ČEC a než jsem stačila zasáhnout, manžel mu nadiktoval své jméno a r.č. do smlouvy. Dál se nedostal, protože jsem ho vykázala z bytu, nic jsme nepodepsali ale odnesl si napsané údaje i s nevyplněnou smlouvou.
  Oběhli jsme celý dům, ale nenašli jsme ho.
  Mám strach, když jsou to takto podrazácké praktiky, aby smlouvu nedoplni a nepodepsal za nás.
  Co dělat?

 387. Dobrý den,
  i můj otec uzavřel smlouvu letos v červenci, bohužel jsem to zjistila až nyní. V jaké výši se pohybují poplatky za výpověd´smlouvy, popřípadě je možné ještě odstoupit od smlouvy?Děkuji Jana

 388. Zdravim tak jsem natom stejne ,smlouva podepsana edkom chci odstoupit jelikoz jeto uz pozde limit od odstoupeni mi vyprsel a dokonce roku to muzu udelat ale zaplatim sankcni poplatek prej ktery cinni 5000kc za jednu smlouvu takze 2x smlouva 10.000kc jestli todle mam zaplatit tak nevim z ceho myslite zebyto slo sjednat i na splatky

 389. Máte někdo zkušenost s výpovědí smlouvy na základě změny VOP. S účinností k 1.2.2012 ČEC mění všeobecné obchodní podmínky a dle těch původních lze, jestli to dobře chápu, smlouvu vypovědět ale nevím přesně jak. Něco je v bodě 4. a něco v Závěrečných ustanoveních VOP. Pokud někdo ví jak na to, vypovídal takto smlouvu k 1.8.2011 kdy také měnili VOP, tak prosím napište, popř. jak vypadala výpověď na základě změny VOP. Děkuji.

 390. Dobrý večer, dnes jsem se stal obětí této společnosti. Na jaře jsem omylem podepsat smlouvu o dodávce energie a plynu a po dlouhých tahanicích jsem ji úspěšně zrušil. Dneska jsem zjistil, že jsem zase zákazníkem této podvodné firmy a po kontaktu na jejich zákaznické lince jsem obdržel naskenovanou smlouvu kde byl zfalšován můj podpis, zvažuji podat trestní oznámení na PČR a zároveň zasílám Energetickému regulačnímu úřadu stížnost na chování této firmy.

 391. Dobrý den,
  naletěla jsem 5.12.11.
  Na vizitce připnuté na kabátě měl písmena ČEZ a jméno. Uvedl, že ČEZ vytvořily zvláštní oddělení, které se bude zabývat pouze vyúčtováním, a bonusy vymysleli za to, že jsem letitým zákazníkem.
  To, že potřebuje některé z ročních vyúčtování, zdůvodnil tím, že z centrály by mu ho poslali za tři měsíce, nejvíc ho zajímalo, že na faktuře je číslo SIPA.
  Na desky napsal:
  DISTRIBUCE ZŮSTÁVÁ ČEZ (změna distribuční sazby, výměna jističů atd.)
  DODAVATEL, VYÚČTOVÁNÍ ENERGETICKÉ CENTRUM
  Prostě ve stylu – my budeme jen rejžovat.
  To divadelní představení bylo velice dobré, musím přiznat, že své cvičené opice připravují opravdu skvěle, ale zase ne tak skvěle, abych si všechno nešla hned ověřit na netu.
  A vřelé díky za Vaše stránky.
  Hned 5.12. jsem poslala cenným psaním na adresu smlouvy Váš vyplněný formulář o odstoupení od smlouvy.
  Cenné psaní můžete sledovat na:
  http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php
  a dovědět se, zda Vaši zásilku převzali:
  Informace o zásilce vl123456789cz:
  Zásilka podána dne 05.12.2011 na poště …
  Zásilka přepravována k dodací poště.
  Zásilka připravována na dodací poště … k doručení.
  Zásilka doručována dne 06.12.2011 poštou ….
  Zásilka dodána dne 06.12.2011 poštou ….
  V současné době se takto dají sledovat i rekomanda (alespoň to pošta na svých stránkách inzeruje)a obě zásilky se dají poslat s dodejkou.
  Navštívila jsem 5.12. také ČEZ, kde jsem podepsala Odvolání výpovědi smlouvy, protože podepsáním nové smlouvy jsem ji ČEZu vlastně 5.12. vypověděla.
  Podle pracovnice ČEZu je podobných firem přes 200 v republice.
  Tato má podle:
  V ý p i s
  z obchodního rejstříku, vedeného
  Městským soudem v Praze
  oddíl B, vložka 14008
  JEDINÉHO AKCIONÁŘE NA KYPRU:
  EEC EUROPE ENERGY CENTER LIMITED
  Nicosia, Avlonos, 1 street, MARIA HOUSE, 1075
  Kyperská republika
  Registrační číslo: HE 190814

 392. Dobrý den, musím konstatovat, že obchodní zástupci této firmy začali také fungovat v jižních Čechách a dokonce staršího člověka spletou, že si ani nevšimne, že místo datumu podpisu 05.12. je zde 05.11. A následné zrušení této smlouvy je pak velmi zajímavý proces. V každém případě mi hodně poradili, jak postupovat ohledně odstoupení od této smlouvy na právním oddělení Energetickém regulačním úřadě (www.eru.cz). Děkuji za Vámi přiložené pomocné formuláře.

 393. Dobrý den!
  Moje rodiče navštívil 21.4.2011 dealer ČEC.Můj táta podepsal smlouvu,ale kvůli špatným refencím poslal odstoupení od smlouvy.Poslal ho 28.4.2011.
  Nyní mají v prosincovém inkasu(po 7 měsících od odstoupení od smlouvy) dodavatele ČEC.Je to pro mé rodiče seniory šok,protože záležitost brali jako vyřízenou.
  Na infolinky původních doavatelů plynu a elektřiny jsem se dovolala,opravdu mi potvrdili ukončení odběru.Na infolinku ČEC není možné se dovolat a pochybuji ,že mi na email odepíší-podle všech negativních zkušeností,které tu od nespokojených klientů čtu.
  Jak z toho ven?Odstoupit znovu od smlouvy?Za pokutu?Poradíte?
  můj email:nov.dag@seznam.cz

 394. Dobrý den,taky u nás chodily a sepisovali levný plyn a elektřinu,jen vzápětí jsem volal současnému dodavateli a ověřoval si to.PODVODNÍCI.Jednu smlouvu se podařilo stornovat hned,dalších 6 jsme zrušili ve lhůtě 30 dní.Pro jistotu jsme volali na info linku současných dodavatelů,aby nepovolily přístup ke zrušení plateb.Volali jsme i do banky,aby taky nepovolily platby pro tuto firmu,-ČEC PRAHA-,všude vyšli vstříc.Takže postup,jak se ubránit ve lhůtě 30 dní,zavolat současným dodavatelům na info linku nonstop,zablokovat,dodavatel pošle papíry odstoupení od smlouvy a že nadále zůstáváte u současných dodavatelů.Zavolat do banky,ať nepovolí platby pro tuto firmu.Co dělat po této lhůtě,u dřívějších smluv,nevím.To by chtělo radu právníka.Jen pro info,jsem ze Severní Moravy,Olomoucko.TAK BACHA MORAVÁCI A VŮBEC VŠICHNI JE TO PODVOD!!!

 395. Takže i já jsem naletěla a podepsala! Pracuji jako účetní a pohybuji se mezi těmito smlouvami a i tak jsem jim na to skočila!!!! Ženská se představila jako obchodní zástupce, když jsem se jí zeptala jestli je od EONu, kývla a hned to zamluvila… Nepadlo ani slovo o změně dodavatele!!! Každopádně moje blbost, měla jsem si papír pořádně přečíst (kolem mě běhal pětiletý syn, takže jsme se nesoustředila). Hned ráno jsem volala do EONu a sdělila jsem jim co se stalo a že s EONem nechci ukončit smlouvu. V příštích dnech mi zašlou Odstoupení od smlouvy a mám jim zaslat kopii smlouvy, kterou mi ta ženská podstrčila a vše vyřídí za mě! Díky za tyto stránky, okamžitě mi otevřely oči!!

 396. Tak u tohoto centra jsem ukončil smluvu a nic jako storno dopis jak tvrdí operátorka mi nedošlo a mají stále obsazené linky divné ne ?už mě srat nebudou

 397. Dobrý den,
  naletěla jsem 5.12.11.
  Na vizitce připnuté na kabátě měl písmena ČEZ a jméno. Uvedl, že ČEZ vytvořily zvláštní oddělení, které se bude zabývat pouze vyúčtováním, a bonusy vymysleli za to, že jsem letitým zákazníkem.
  To, že potřebuje některé z ročních vyúčtování, zdůvodnil tím, že z centrály by mu ho poslali za tři měsíce, nejvíc ho zajímalo, že na faktuře je číslo SIPA.
  Na desky napsal:
  DISTRIBUCE ZŮSTÁVÁ ČEZ (změna distribuční sazby, výměna jističů atd.)
  DODAVATEL, VYÚČTOVÁNÍ ENERGETICKÉ CENTRUM
  Prostě ve stylu – my budeme jen rejžovat.
  To divadelní představení bylo velice dobré, musím přiznat, že své cvičené opice připravují opravdu skvěle, ale zase ne tak skvěle, abych si všechno nešla hned ověřit na netu.
  A vřelé díky za Vaše stránky.
  Hned 5.12. jsem poslala cenným psaním na adresu smlouvy Váš vyplněný formulář o odstoupení od smlouvy.
  Cenné psaní můžete sledovat na:
  http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php
  a dovědět se, zda Vaši zásilku převzali:
  Informace o zásilce vl123456789cz:
  Zásilka podána dne 05.12.2011 na poště …
  Zásilka přepravována k dodací poště.
  Zásilka připravována na dodací poště … k doručení.
  Zásilka doručována dne 06.12.2011 poštou ….
  Zásilka dodána dne 06.12.2011 poštou ….
  V současné době se takto dají sledovat i rekomanda (alespoň to pošta na svých stránkách inzeruje)a obě zásilky se dají poslat s dodejkou.
  Navštívila jsem 5.12. také ČEZ, kde jsem podepsala Odvolání výpovědi smlouvy, protože podepsáním nové smlouvy jsem ji ČEZu vlastně 5.12. vypověděla.
  Podle pracovnice ČEZu je podobných firem přes 200 v republice.
  Tato má podle:
  V ý p i s
  z obchodního rejstříku, vedeného
  Městským soudem v Praze
  oddíl B, vložka 14008
  JEDINÉHO AKCIONÁŘE NA KYPRU:
  EEC EUROPE ENERGY CENTER LIMITED
  Nicosia, Avlonos, 1 street, MARIA HOUSE, 1075
  Kyperská republika
  Registrační číslo: HE 190814

 398. Pročetla jsem si příspěvky a rady a je mi z toho všeho až zle. Kam jsme se to dostali v tomto státě. Cožpak si tu smí dělat kdo chce co chce, aniž by se obával, že na to dojede?
  Samozřejmě jsem také naletěla, ale už v září 2009, takže vím o něco víc. Neměla jsem celkem důvod mít obavy, i když, pravda byly věci, které stály za pozastavení se (vyšší poplatek za přechod k ČEC a to jak u plynu tak i u elektřiny, než bylo původně uvedeno ve smlouvě – rozdíl činil cca 400,- celkem a také okamžité zvýšení měsíční zálohy za plyn).
  V zápalu boje a nedostatku času jsem v tom nehledala nic až tak podezřelého a vše řádně uhradila.
  Problém začal, když jsem čekala na vyúčtování. U elektřiny přišlo v termínu – měli jsme doplatek. Plyn nepřišel. Čekala jsem 5 měsíců, nic. Napsala jsem email na firmu, nic. Napsala jsem urgenci ostrou, pak jsem se dozvěděla, že neměli podklady pro provedení vyúčtování – tedy zřejmě odečet plynoměru. Do týdne jsem pak obdržela vyúčtování, odečet byl proveden k řádnému termínu a odpovídal mé měsíční evidenci. Samozřejmě jsme měli přeplatek. Do dnešního dne jsme však částku přeplatku neobdrželi a zjistila jsem, že stejně je na tom soused, ovšem s tím rozdílem, že má přeplatek podstatně větší než my.
  Takže si z přeplatků ČEC dělá další rito. Na mé urgence samozřejmě už nereaguje.
  Už se těším, až podám řádnou výpověď a vrátím se ke slušnějším dodavatelům. Jenom nevím, zda z nich dostanu částku, kterou mi dluží a která stále narůstá.
  To je tedy další nehoráznost, která čeká ty, kdož podepsali a budou mít přeplatek.

 399. Dobrý den, já husa včera podepsala smlouvu, neměla jsem brýle, vystupování chlapíka přesně jak píšete, odreagování a vyptávání na cokoliv, i když jsem mu mezi dveřmi řekla, že dodavatele měnit nechci, on , že jasně, jen že mi chce poradit, ohledně levnější el. a plynu , no a teď řeším problém, jak odstoupit, p.Steskál Lukáš,/zástupce ČEC/ poprvé mob.vzal,protože nevěděl od koho, teď už ho nebere…a linka 840888889 jen milý dívčí hlásek a opět nikdo nebere tel., takže už je mi jasné, že mám před vánocema problémy. Proč jsem na internetu nezalistovala dřív, ale jsem nemocná a neměla jsem náladu sedět u internetu, no ateď tu dřepím, a je mi z toho pořád víc a víc zle,nemůžu rozbali výpovědní formuláře ?? Děkuji za radu

 400. Novela energetického zákona.
  Největší novinkou je právo zákazníka při zdražení elektřiny a plynu nebo změně obchodních podmínek odstoupit od smlouvy. Za takové ukončení smlouvy si dodavatel nesmí účtovat žádný poplatek. Tato možnost platí i v případě, že má zákazník uzavřenou smlouvu na dobu určitou.

 401. Jenom, zde chci pochválit p.Steskála, že mi odpověděl a i přeposlal formulář na odstoupení od smlouvy . Tímto mu děkuji,jestli to bude číst, odkázala jsem ho na int.stránky, ať si přečte, jakou firmu zastupuje.

 402. Dobrý den,také jsem naletěla.Ale bohužel jsme na to došla pozdě! Včera mě byl dručne rozpis SPA,kde byli uvedeny dvě platby,tak jsme začala pátrat a nakonec jsme se dozvěděla,že přestupuji k jinému dodavateli.Byla jsme z toho v šoku,paní na EONU,

 403. Dobrý den,také jsem naletěla.Ale bohužel jsme na to došla pozdě! Včera mě byl dručne rozpis SPA,kde byli uvedeny dvě platby,tak jsme začala pátrat a nakonec jsme se dozvěděla,že přestupuji k jinému dodavateli.Byla jsme z toho v šoku,paní na EONU mě říkala,že jsme musela někomu ukázat výpis a on si to opsal,nakonec jsme si to uvědomila,že tu byl 10.5.2011 pán,který přišel ,prý je pověřen Eonem,a jde přepočít stav…údaje zapsal a jen abych to potvrdila.A tím jsem další z vás! Jen co nechápu tu prodlevu,že do 30.11.2011 jsme byla u Eonu a náhle změna! Dávám to k právníkovi….! Jsou to nervy a nechápu co se v tomto státě děje!!!

 404. Dobrý den,tak včera došlo i na mě…zazvonil u mě chlapík, že mi jde nabídnout levnější elektřinu, s tím, že se pro mě vlastně nic nemění.Ba naopak,získám i něco navíc.To, že něco nehraje jsem si uvědomila až po podepsání smlouvy a když pán odešel.Ihned jsem zavolala na ČEZ a paní mi sdělila,že oni s nimi nemají nic společného.Slíbila,že mi pošle dokumenty,které vyplním a odešlu k nim a na to slavné energet.centrum…myslíte, že toto stačí??Jsem zoufalá a vůbec nechápu jak jsem toto mohla udělat.Doufám,že takových jako jsem já, už nebude přibývat!!!Děkuji!!!!!

 405. Hlavně si nemyslete, že zrušením smlouvy
  Vaš martirium končí. Smlouvy jsem zrušila (čtyři smlouvy)v březnu 2011, do dnešního dne mi chodí střídavě doplatky a nedoplatky, bez vyučtování.

 406. Dobrý den.Máme problém jako všichni ostatní.Tchýně pod slibem levnějších energií podepsala změnu jak plynu, tak také elektřiny.Smlouva byla uzavřena dne 20.4.2011.Do tohoto týdne se nedělo nic, než došlo SIPO kde jsou již rozepsány zálohy pro Čec. Jak ply, tak elektřina.Ale také je tam záloha pro Eon.To znamená, že smlouvu u Eon asi nevypověděli, ale musí se zaplatit oboum společnostem.Nic méně jsem nebyli písemně informováni o žádné změně všech lhůt a termínů jak se společnost zavazuje.A také jsem zjistil, že na smnlouvě není zaškrtnuta změna plynu v kolonce k tomu určené a ke změně došlo. Dají se tyto důvody použík k výpovědi smlouvy, jako porušení dohody ze strany dodavatele? Děkuji za odpověd.

 407. Dobrý den,také jsem smlouvu podepsala ale v zápětí jsem do 7.dnů podle zákona poslala kopii teto smlouvy do Prahy , že odstupují.7.12. jsem to posílala a dnes mi volali z Prahy jestli jsem byla spokojená.Řekla jsem že ne a že žádám o písemné sdělení a vyjadření od nich.Pán mi řekl,že mají na to měsíc a že mají toho hodně a určitě mi to dají písemně.Tak jsem zvědavá.Potom to musím poslat písemně na mojí Plynárnu.Jsou kolem toho jen tahanice a domnění zda něco přijde nebo ne.Každému tady přejí,aby dobře pochodili a také příjemné svátky.Pak napíšu jak jsem dopadla.

 408. Dobrý den,
  můj otec s nimi také uzavřel smlouvu, bohužel už v květnu, dozvěděla jsem se to až teď, když přišla první záloha a současně výpověď od EONu, kterou za něj podali oni. Jsem poloviční vlastník nemovitosti a tak prosím, nevěděl by někdo, jestli by se to dalo vyřešit změnou zákazníka (přepisem na mně – současně je zákazník otec)? A jaké sankce by v tomto případě vznikly pro mého otce, kdyby dal výpověď u ČEC?
  Děkuji za pomoc.

 409. Dobry den taky muj syn naletěl tým podvodnikum taky se představili že jsou z ČEZu,za dva dni jsme jeli na ČEZ pani byla velice ochotna napsala nam aj vypověd z ČECu pak ji hned poslal poštou aj s doručenkou,na druhe straně nechapu ČEZ že oni o tom vědi a nic pro to nedělaji.Ja jenom čekam kdy navštivy mně ale ja jim dam co proto nestihnou ani spočitat schody lhaři a podvodnici.L.

 410. Tak už se přesunuli i na Vysočinu. Moje prateta (86 let) jim samozřejmě smlouvu podepsala a rovnou na 5 let. Pozor! Byli za ni v přesile rovnou tři zastupci současně a tvrdili, že EON a RWE předělává smlouvy! Bohužel jsem se to dozvěděl skoro po dvou měsících takže na odstoupení je již pozdě. Pokusím se to konzultovat s právníky. Podnětné informace zde opublikuji ale nemyslím si, že vymyslí něco převratného. Děkuji za info o „ztracených zálohových fakturách“. Za dva měsíce nám od nich nedošlo ještě vůbec nic.

 411. Zdravím všechny. Také jsem naletěl a podepsal,jsou to podvodníci veškeré řešení chce hodně času a trpělivosti. Přehazujou si to tam jak horkej brambor nikdo nic neví, to neni možné a tak dále.Od smlouvy jsme odstoupili v 30 denní lhůtě a stejně, během měsíce přišel rozpis záloh uplně na jinou smlouvu s novým číslem smlouvy. Prostě zloději a podvodníci. Je to nekonečný běh, ruce pryč od této společnosti. Jak někdo od nich příjde vykopnout ze dveří!!!

 412. V květnu 2011 mě též u dveří zazvonily takzvaní zástupci této rádoby solidní firmy a navrhly mě výhody snížení ceny elektřiny.Nevědomky jsem jim pújčil SIPO a oni mě řekly že smlouva s nimi je výhodnější.Dále mě ubezpečily že jsou spolupracovníci E ON.Podepsal jsem jim papír a oni mě řekly že mám přijít podepsat smlouvu k ním do kanceláře.Jak odešly tak jsem zavolal na E ON
  kde mě řekly že s touto firmou nespolupracují.Do kanceláře jsem nešel a proto nemám žádný žádnou originální smlouvu Hned jsem napsal odstoupení od smlouvy která mě byla potvrzena.Nyní mě bylo to je v prosinci 2011 stržena částka jak tímto Energetickým centrem tak i E ONem. .Zavolal jsem zákaznické centrum kde mě bylo sděleno že jsem podepsal 2 smlouvy na 1 odběrní místo.Jednu zrušily a druhou s tím samým číslem ale s písmenem D za číslem nezrušily,Nevím co si o této společnosti mám myslet když nejsou schopni vás při výpovědi smlouvy informovat že tam je ještě jedna.Já nemám v ruce žádnou smlouvu.Mám jen potvrzení o skončení smlouvy které je mě asi steně nani.Prosím o radu zda podat na tuto společnost trestní oznámení.Když nás bude více tím lépe.Dík za odpověď.

 413. Dobrý den, prosím vás po domě chdil mladý klučina a ni nevim jak to už dlouho, ale mělo by to být tak 4 měsíce dnes mi přišel dopis od té společnosti co jsem s nimi měla smluvu že jsem jí zrušila, je pravda že mladík po mě chtěl roční vyučtování,tam si něco opisoval ale podepsat nic nechtěl, přesto mi mím jménem zrušili mou smlouvu u předchozího dodavaltele, který mne kvuli tomu nejdřive kontaktoval a poslal mi formulare ktere jsem vyplnila a poslala zpet, byli to formulare na vypod zruseni smlouvy a odvolani plne moci s tema podvodnikama presto mi to ukoncili co mam ted delat musim uz tento mesic zaplatit prvni zalohu ted podvodnikum a to 1500kc, dekuji Donatova.

 414. S hrůzou zjišťuji,jaké fígle a triky se v této firmě vymýšlejí.Právě dnes jsme začali řešit problém,který nikdo nechápeme.Dceři dnes odstřihli elektriku s tím,že nemá od června zaplaceno a dluží tak zhruba 10 000,- Kč.Nikdo jsme nechápal.Podotýkám,ani dcera,ani její manžel nikdy nepodepsali žádnou novou smlouvu o dodávce elektřiny a změně dodavatele !!!Ani smlouvu ani plnou moc.Oni sami žádnou kopii smlouvy nemají.A dnes je problém se vůbec na někoho nakontaktovat (ani neví kam,na koho),řeší se to přes nějakou asi exekuční firmu,no,HRŮZA!!!Takže dluh se bude muset zaplatit a pak teprve začít řešit,kde se stala „CHYBA“.Potřebovali bychom poradit,jak správně postupovat a hlavně,jak odstoupit od smlouvy,kterou nikdy neuzavřeli.Děkuji za odpověď.

 415. Dobrý den,
  včera nám přišel přehled záloh na zemřelého otce, datum vystaveni 24.11.11 – 2 měsíce po úmrtí. První záloha se objevila na dnes již zrušeném sipu. Jak nejlépe postupovat pokud nebudou na můj email reagovat?

 416. Dobrý den.Můžete odstoupit od smlouvy.Změnily VOPtakže bez sankcí.

 417. Přišel dopis od energetické centrum jih ,že máme zaplatit jakousi zálohu na elektřinu na moji sestru ,moje sestra je po mozkové mrtvici a já se o ní starám , žádnou smlouvu nepodepsala ,ani moc dobře nemůže ,jelikož je na polovinu těla ochrnutá a nekomunikuje, bydlí u mě a ve svém bytě nebydlí , ten byt pronajala , maminka se svěřila že za ní byly nějaká holka a podvodným způsobem tahala zní informace o elektřině atd a že je z CEZ , že by mohla mít levnější elektřinu a nějaký bonus a tak se maminka zmínila se o sestře a podepsala nějaký papír na nějaký bonus , smlouvu jsem v životě neviděla , tak jsem byla na CEZ a z údivem jsem zjistila že 5.9 byla uzavřená smlouva s energetickým centrem jih ,kterou moje setra nepodepsala , moje maminka nemá plnou moc vyřizovat za sestru a podepisovat nějaké smlouvy , ráda bych věděla co stím mám dělat , děkuji za odpověď

 418. taky jsem jeden z těch co naletěli,faktura se záhadným způsobem ztratila a hned přišla upomínka.Při konzultaci mi operátorka zdělila proč mám doplácet elektřinu za 1 měsíc,že ČEZ provedl vyučtování odhadem a jim zaslal podklady pro doúčtování.chtěl bych vidět firmu,která by nechala zisk jinému podniku.je v tom ze stranu ECE pěkný podfuk a řekl bych,že i dobrý biznys jak okrádat lidi.Příště až někdo od nich zazvoní tak nebude stačit počítat schody

 419. Škoda že jsem si ty vaše příspěvky nepřečetl dřív než jsem taky podepsal minulý týden smlouvu s energetickým centrem teď když volám na zákaznickou linku oznamují že volané číslo neexistuje a druhé číslo ze kterého mi volali pořád jen pípá.Patrně budu další blb který se nechal napálit.Nevíte o kontaktu který by mi poradil jak od smlovy odstoupit?Nemám v tom zkušenosti.

 420. A dnes mi přišlo z Prahy , že moje smlouva je již ukončená.

 421. Mam na va Jakube prosbu dnes jsem se dozvedela ze ma matka(duchodkyne)podepsala s touuto spolecnosti smlouvu na 5 let.Bohuzel je to od podpisu smlouvy 3 mesice co ted s tim mam udelat ebo jak to mam resit prosim poradte?dekuji Siristova

 422. Též jsem byl uveden v omyl mužem údajně z E ONu,že mi jde oznámit zdražení elektřiny v r.2012,ale E ON slevní distribuci takže na tom budem stejně.Ještě si zkontroloval fakturu a SIPO, jestli jsme nezmněnili dodavatele elektřiny.Pak chtěl podepsat papíry,že to je pro firmu doklad, že nás informoval

 423. Ještě dodatek k předešlému komentáři.Vše se odehrálo na chodbě bytového domu ve večerních hodinách.O smlouvě nepadlo jediné slovo a odešel.Po dotazu na E ONu druhý den mně bylo řečeno, že E ON žádné kontroly nedělá a že jsem naletěl podvodníkovi.Nyní nemám žádnou smlouvu.Výpovědˇjsem jim zaslal a místo č. smlouvy jsem uvedl jméno dealera p Šindeláře a jeho ident. číslo, tak nevím, zda to bude stačit.

 424. V tomto státě není nikdo, kdo by jim tyto podvody zarazil? Kdy tu někdo začne vybírat legálně výpalné?

 425. Díky Vašim radám pane Boučku, se od smlouvy povedlo odstoupit naší 84 let staré paní sousedce.

 426. Dobrý den, mám dotaz. Proč se chcete všichni tak houfně odhlašovat odněkud, kam jste třeba jen pár dní před tím,s nadšením vstoupili?Nepodařilo se mi tady vyčíst, co vás k tomu vede? Uvítám, když mi někdo napíše, jestli má s odběrem nějakou negativní zkušenost nebo co vás vede k odstupování od smlouvy? Děkuji za odpověď.

 427. mají v Praze opravdu nějakou pobočku,která je otevřena pro zákazníky?

 428. prosím ,V Přerově byl asi 30 cátník s malou brunetou.Obdobný případ-odcizili faktury.Nemohli by jste zkusit někdo podle ppisu tuto či jiné dvojice identifikovati adresou a tel. a vyvěsit to na netu.Pomůže tím ostatním.

 429. V odcizených fakturách jsem měla peníze na dárky.Teď už i oficiálně-České energetické centrum zaměstnává zloděje.

 430. Měla jsem po 8 nočních,naletěla jsem.Podepsala jsem třikrát-levný plyn,levnou elektřinu a to třetí,to byla asi plná moc.Napsala jsem hned na druhý den odstoupení od smluv,přiložila průvodní dopis,že jim to posílám.Akorát nevím jak napsat odstoupení plné moci a komu ho adresovat.pane Bouček,poradte mi prosím.
  Pořád se z toho nemůžu zpamatovat.Takové podvodné jednání,falešné průkazy,krádeže,lži,podvody.Napsala jsem email na tuto firmu,volat tam nemá cenu,jestli by mi nesdělili kontakt na lidi,kteři se mnou podvodem uzavřeli smlouvu a dopustili se krádeže.Jestli mi zjistí podle čísla smlouvy.Jsem zvědavá jestli kryjí i tuto trestnou činnost či zda mi pomůžou.Určitě sem ještě napíšu zkušensti s touhle firmou.Určitě nedoporučuji.

 431. Zdravím všechny napálené! Vůbec se jich nebojte! Též jsem podepsala, v červnu. Stejně jako všichni ostatní! Dokonce mi přislíbil ten dotyčný – Lukáš Šárka, jeho jméno do smrti nezapomenu, že mi pomůže i s novou přípojkou na nové odběrní místo. Když jsem tam na něj čekala a telefon mi nebral, došlo mi, že něco není v pořádku. Signálů bylo více – např. jsem otevřela smlouvu a chtěla změny, jako že nestojím o mimořádnou zálohu, kterou si p. Šárka vesele a bez mého vědomí zaškrkl. Na info lince, kde samozřejmě min. 10min čekáte na spojení, ani své podvodníky neznají, což mě jen utvrdilo v tom, že tato společnost není v pořádku a to jsem tyto Vaše webové stránky ani neznala. Nyní se nestačím divit, co to je za hajzly!! Začala jsem jednat až po třech měsících, vyhrožovali mi sankcemi, dokonce mezi tím mi přišla i mimořádná zálohová fa atd…takže jsem byla hodně zlá, jak po telefonu, tak po mailech a trvala jsem na tom, že jejich cár papíru, kterému říkají smlouvua, která není ani v originále, ale jen v kopii, se nechová jako řádná smlouva a nechci s němi mít nic společného. Po několika dnech, vyvolávání – já jim, samozřejmě, jsem se jich zbavila! Dočkala jsem se pod výhružkami, že si je osobně najdu!! :-) Odstoupení od smlouvy a mám i písemně, že mimořádná zálohová fa není daňový doklad, tím pádem není zapotřebí dobropis!! Nenechte si vyhrožovat podvodníkama!!!!! Samozřejmě jsem málem přišla o plynoměr, ale ještě že mě RWE napsali, že registrují k jistému datu změnu, ať rychle reaguji. Takže defakto mě stáli čas, peníze a nervy. Až jednou potkám někoho z této podvodnické společnosti, na ulici ho zmlátím, to slibuji :-)

 432. navštiv ĆEZtam získáš odstoupení od smlouvy aodvolání plné moci,Musíš tam číslo smlouvy i s tím pismenem .Dále tam musí byt AIC-EIC Identifikace místa odběru potom to pošleš doporučeně.Do14 dní by to snad neměl být problém.Tosamé platí o RWE.

 433. Dobrý den,

  dostal jsem se do podobného problému. Smlouvu s Energetickým centrem jih s.r.o. jsem podepsal 29.7.2011 samozřejmě s tím, že jejich zástupce mi lhal o změně dodavatele. Nicméně se do 11.12.2011 nic nedělo, když tohoto data mi volala slezčna ze zákaznického centra ČEZ a řekla mi, že jsem zažádal o ukončení dodávky elektrické energie resp. změnu dodavatele, načež mi řekla, že tento krok jde navrátit formuláři, které mi zašle (jednalo se o „odstoupení od smlouvy a odvolání plné moci“ a „odvolání výpovědi se společností ČEZ“). Formuláře jsem vyplnil, odeslal v e-mailové podobě na adresu společnosti ČEZ s tím, že se o vše ČEZ postará. Druhý den, jsem obdržel zprávu o tom, že formulář „odstoupení od smlouvy a odvolání plné moci“ mám poslat na České Energetické centrum jih s.r.o.. Tak jsem se snažil kontaktovat zmíněnou ČECJ a bohužel se mi nepodařilo je zkotaktovat. Večer jsem hledal na internetu jejich stránky a narazil jsem na toto fórum. Vrátil jsem se k VOP a zjistil jsem, že jsem v tom zamotaný až po uši. Odvolal jsem výpověď smlouvy s ČEZ, čímž jsem porušil podmínky VOP ČECJ a mohu být sankcionován. Teď Vás prosím o radu jak pokračovat resp. mé otázky zní: 1) mám vypovědět smlouvy s ČEZ do vypovědění smlouvy s ČECJ? 2) je možné se nějakým způsobem vyhnout sankci za vypovědění smlouvy? (vaše výpočty se zdají dobře, a opravdu si nemohu dovolit zaplatit 15000,- za jeden ubohý podpis založený na lži) 3) mám se obrátit na právního zástupce?…….nebo jak dál…..jsem v tom opravdu zamotaný a nevím kam dál. Předem děkuji za radu.

 434. Dobrý den,také máme podobnou skušenost.Manžel podepsal s nimi smlouvu,která nám v červenci příštího roku má skončit.Chtěla bych se zeptat,jestli to skončí automaticky,nebo jestli stejně musím dát výpověď a co udělat aby jsme byly znovu u ČEZu?

 435. Dobrý den,
  mám dotaz, jestli zde někdo nemá zkušenost s převodem elektřiny v Preze od PRE k čezu, E-ON, RWE
  Jde mi o to, jak pak fungují vztahy, kdyý potřebujete nějakou úpravu, změnu jističe a podobně.
  Děkuji

 436. Dobrý den,
  mám telefonní číslo na pevnou linku,nebot jsem se na info linku nikdy nedovolala. Zmáčkněte potom jakékoli číslo, že máte problém a dovoláte se, nebo já jsem se alespoň už 3x dovolala…
  225376855

 437. Dobrý den. Moje babička 81 letá také podepsala 22.12.2011 smlouvu.Pozor parchanti mají úplně jiné kontakty, než s tím začali!!!!!!!!! Už nemají akciovku, ale sročko!!!!!!!!! T.J. Jiné IČO a ostatní nacionále. Pozor na Vaše uzavřené smlouvy s řádným dodavetelem!! Musíte veškerá písma odesílat na správné adresy!!! Moc díky za tyto informace. Pan Jakub Bouček je super. Veliké poděkování panu Boučkovi.

 438. Má někdo zkušenost se zasláním přeplatku za odebrané energie? Uplynul měsíc od splatnosti faktury a peníze nikde. Obdržela jsem pouze chabou výmluvu na Českou poštu. Díky za odpověď

 439. Dobrý den,

  zrovna řeším podobný případ. Moji matku mylně informovali, zaškrtli jí ve smlouvě bez jejího souhlasu (dozvěděla se až zpětně) jiný „program“, poskytli chybné údaje a po půl roce protahování se, kdy jsem apeloval na odstoupení, sice smlouvu zrušili, ale před měsícem jí zaslali upomínku. Tak jsem je hned kontaktoval a po apelování na řešení a vysvětlení za co upomínka je, vzhledem k tomu, že řádně platila, nekomunikují, mlčí. Můžeme se prosím nějak bránit, když odmítají komunikovat a vyjádřit se k vznesené žádosti o prověření?

  Už mě to ale opravdu hodně štve, seč jsem kliďas, jejich přístup je nehorázný, neprofesionální, nemorální a tady by potřeboval někdo pořádně nakopat zadek!

  Pokud toto fórum ještě existuje, budu Vám vděčný za rady.

  S pozdravem
  Holub

 440. Dobrý den, taktéž jsem se nechal přemluvit (od 06/2011), jen na smlouvě nemám zaškrtnutou dobu určitou, znamená to tedy, že mohu odstoupit od smlouvy kdykoli? Děkuji za odpověď

 441. Dobrý den,
  bohužel jsem taky naletěla, V říjnu jsem podepsala smlouvu s CES, ujišťovali mě, že zůstávám u CEzu, do 6 dní jsem písemně vypověděla smlouvu a do dneška mi chodí upomínky, Je to banda podvodníků! Nikomu již neotvírám a měli by je všichni lidi kopat ze schodu!

 442. Dobrý den.U mé mamči je to to samé naletěla neodebrala ani KW ale zálohu chtějí aby zaplatila ale ona odstoupila od smlouvy ještě než nabyla platnost doporučeně,Ale Tyhle lidé toto odstoupení přijaly až po měsíci.A cghtějí po ní zálohu 510kč.Děkuji

 443. DOBRÝ DEN MNĚ SE TAKY TO STALO ŽE JSEM PODEPSALA SMLOUVU ALE SMLOUVA JE NA JMENO MEHO MANŽELA A PODEPSALA JSEM TO JA CHCI JSE ZEPTAT JESTLI JE TO VUBEC PLATNI MARTINA

 444. CTĚLA JSEM SE JEŠTĚ ZEPTÁT KDYŽ ZRUŠIM SMLOUVU TAK MUSIM ZAS OBVOLAVAT OHLEDEM ELEKTŘINY A PLYNU?

 445. Smlouvu jsem s CEC uzavřel před rokem na dva roky.
  Později jsem jsem zjistil že mám zaškrtnuty roky tři.
  Dnes, tj.29.12.2011 jsem obdržel fakturu za
  dodávku plynu. A nestačil jsem se divit. Za pět měsíců,při průměrné spotřebě 12,5m3 za měsíc mě jeden kubík vychází na 33,46Kč. V 1.pol 2011 jsem odebíral od Severomoravských plynáren.Při stejné
  měsíční spotřebě mě jeden kubík vyšel na 25,59Kč.
  Prosím o radu, zda je v tomto případě nějaká možnost odstoupení od smlouvy. Ve smlouvě CEC garantuje nižší ceny než stávající dodavatel, což
  by se mělo považovat za porušení smlouvy.
  Děkuji za odpověď

 446. Dobrý den, nemůžu ani spát, je mi zle, taky jsem bohužel naletěla.. asi zbytečné psát jak.. u všech stejné.. řekli mi, že jsou od E.onu.. a já husa jim věřila, teď si jen nadávám jak jsem blbá.. proč někteří lidi tak lžou?! :-( Je to opravdu smutné.. prosím poraďte mi, zda musím psát i emailem odstoupení od smlouvy, a také zda to musí být opravdu jen na jejich formulářích, ale nejde mi to vypsat na počítači ten jejich formulář, je to v pdf a taky je tam jiné ičo než mám ve smlouvě.. tak by pak asi byla smlouva neplatná ne? použiju smlouvu co je tady, se mi zdá lepší..ale to ičo jsem musela opravit podle své smlouvy.. jsem vyřízená a unavená.. je to opravdu velmi smutné co někteří lidi dokážou.. prosím napiště nějaká povzbudivá slůvka.. je mi opravdu mizerně.. smlouvu jsem sepsala před necelými 14dny, tak snad to odstoupení vyjde.. i všem ostatním přeji hodně zdaru..

 447. I já mám dotázek a to ohledně firmy centropol,jednoho dne dorazil obch.zástupce i k mé mamince,byl neodbytný a tvrdil jak je od čezu a jak bude mít maminka levnější elektřinu,tak že 29.4.2011 mu smlouvu podepsala,řekli jí že vše co se týká výpovědi u čezu zařídí,potom co mi to řekla asi po 14 dnech jsem ji řekla,že mi to nepřijde férové jednání a rozhodli jsme se to ukončit,na čež za dalších několik dní telefon z čezu,zda mamka chce u nich zůstat nebo né,po sdělení že ano,oni že výpověd tedy nebudou akceptovat a že jsem stále aktivním zákazníkem čezu,jak je možné že výpověd dorazila na čez až téměř po měsíci,myslela jsem si že je potřeba ji doručit k prvnímu dni daného měsíce,aby běžela tříměsíční výp.lhůta,ted po mamince požadují 2500 kč.Mají na to právo,dále se mi nelíbí,že až po 4 telefonátu byl čez schopen poslat nějaký doklad o tom,že to bylo opravdu zastaveno,přijde mi to jako výsměch zákazníkům,přehazují si nás jak horký brambor a mi at platíme.Nelíbí se mi to,je možné to nějakým způsobem napadnout.Jen malá poznámka,po třetím telefonátu mi dokonce operátorka na čezu sdělila,že nemám nic platit centropolu a že se někdo ozve.Do dnešního dne se nikdo neozval.Předem moc děkuji

 448. taky jsem nalitla na kretena byl to slovak tvyrdil ze je poslany odCEZU sepsat smlouvu ohledne snizeni poplatku a k tomu ja jsem podepsala smlouvu a to za syna protoze byt je synovo bylo to 30.11.2011,kdyz prijel syndomu tak jsem mu zdelila co jsem provedla a tak byl na mne nazlobeny,prohlizel si smlouvy a pak zjistil ze pod smlouvama je zastrcena dalsi smlouva a to sfalsovanym podpisem a dokonce sepsanou 31.8.2011stacilo chvile o ten kreten podstyrcilmne tu smlouvu,podala jsem tresni oznameni na polici na toho kretena je to balogh josef je SLOVAK taky by chtela police aby vic bylo lidiktere byli podvedene aby vse nahlasili

 449. POZOR všem!!!
  ČEC zasílá nový rozpis záloh na rok 2012 se zpožděním !!! Zálohy si určují sami, bez souhlasu zákazníka.
  Změnili Vaše zákaznické číslo a také VARIABILNÍ SYMBOL plateb !!!
  Pro ty, kteří již zaplatili zálohy podle původního VS, poslali peníze do vzduchu !!! Zákaznické centrum je nedostupné a na maily NEREAGUJÍ !!!
  Před měsícem avizované přeplatky, jsou do dnešní doby neviditelné.
  Pokud by někdo podával žalobu na jakýkoliv nezákonný postup ze strany ČEC vůči zákazníkovi, připojuji se.

 450. Dobrý den , i přesto , že si zakládám na dobré osobní prestiži , stal jsem se objetí podvodného jednání společnosti ČEC . Podepsání smlouvy proběhlo u mě na chodbě (takže žádné regulérní prostory)a to způsobem , že mi to dodnes hlava nebere . Budiš – naletěl jsem , ihned druhý den jsem odstoupil písemně a doporučeně od smlouvy . Když se nic týden nedělo ,volal jsem na infolinku 25x než mě spojily a údajně , že tam žádné odstoupení nemají . Písemně a doporučeně jsem odstoupil znovu , přesto mi to další týden popřeli . Po překonání velké zlosti jsem sedl do auta a udělal si výlet do centráli v Praze , kde mé už třetí odstoupení od smlouvy potvrdily razítkem a podpisem . Po dvou měsících mi přišlo kladné vyřízení o odstoupení a doporučení ať si zkontroluji současného dodavatele energii . To jsem ihned pochopitelně učinil a ke své hrůze zjistil , že už ČECu nebylo zatěžko mi změnit dodavatelskou smlouvu . Tak začalo nové martirium abych zůstal na původních smlouvách . Jaké bylo mé překvapení , když mi teď takřka po čtyřech měsících přišlo – rozpis úhrad na rok 2012 od českého energetického centra . Opět jsem vzal do ruky telefon a opět volal na infolinku a opět 25x než jsem se dovolal a opět mi zdělily , že o žádném mém ukončení smlouvy nevědí . Tak mi zbívá jediné , počkat zda mi ze SIPA strhnou platbu a pak si opatřit právníka nebo bejzbolovou pálku . Na každý pád mě stejně čeká ještě jedna cesta do Prahy .

 451. V březnu loňského roku jsem se též nechala přesvědčit o výhodách ČEC a podepsala jsem smlouvu.Půl roku se nic nedělo,nedostala jsem žádné vyrozumění ze strany ČEC,že by vzali na vědomí můj přechod k jejich společnosti ani o tom,že sami provedou změnu.Již jsem se domnívala,že smlouva byla někam zasunuta a zůstávám dál u Eon a RWE.Až v měsíci září jsem obrdžela dopis,že od 1.10.2011 jsem zákazníkem ČEC,nějakou nejasnou fakturu,bez podpisu a razítka.Vyúčtování o ukončení od RWE mě sice přišlo v pořádku,ale od EON,kde jsem byla zákazníkem na elektřinu mi nepřišlo o ukončení nic.Dnes jsem obdržela opět kalendář záloh,které mě byly zvýšeny,prý k vůli zvednutým distribucím,ale prý se nemám obávat,cena plynu se mi nezvedla.Opět bez razítka a podpisu,kdo vůbec kalndář splátek na zálohy vyhotovil.Chtěla bych od tété společnosti odejít,už jen z důvodu,že půl roku jsem nebyla obeznámena,že bych byla jejich zákazníkem,z důvodů nejasných a nepodepsaných faktur.Číslo je pouze na zákaznickou linku,kde vám nikdo nic neřekne.Jakou mám možnost ukončení smlouvy s ČEC,aniž bych musela platit nehorázné pokuty za ukončení.A mám vůbec nějakou šanci.Spojila jsem se telefonicky s pánem,který se mnou smlouvu tehdy sepisoval,ozval se mi kolem 10 hodiny večer a opilý,nemělo cenu cokoliv řešit.Mě je divné,že za půl roku po podpisu smlouvy jsem nebyla obeznámena s faktem,že jsem přešla k jiné společnosti a stejně tak je pro mne záhadou faktura bez podpisu a razítka.Poradíte mi jak se od této společnosti dostat prosím????

 452. Dnes přišlo mým rodičům rozpis zálohových plateb na plyn. Nevím kde sehnali jejich nacionále a už vůbec tu drzost. Rodiče nic nepodepsali, ani žádnou smlouvu nemají a žádného jejich obchodníka ani neviděli. U stávajícího dodavatele jsem se informoval, že není podána žádná výpověď. Co s tím?

Komentáře nejsou povoleny.